دلایل متداول خرابی درب برقی و تعمیر آن

2 سال پیش
خرابی درب برقی

با جایگزین شدن درب‌ اتوماتیک به جای درب‌های سنتی مثل درب آهنی و … علاوه بر پیشرفته‌تر شدن درب مورد استفاده، میزان امنیت حاصله از درب‌ها، زیبایی محیط، راحتی کار و …. در مقایسه با استفاده از درب‌های سابق افزایش یافت. اگر چه این درب‌ها در فراهم آوردن آسایش و امنیت بیشتر صاحبان خود نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر، نقش مهم و اساسی دارند، اما به علت وجود قطعات و ساختار پیچیده‌تر، در معرض خرابی و…. قرار دارند.
با توجه به این پیچیدگی موجود در ساختار این درب‌ها، تعمیر درب اتوماتیک می‌بایست توسط متخصصین و کارشناسان این حوزه صورت پذیرد. اما شناسایی یکسری دلایل متداول که موجب خرابی، کاهش کارآیی این درب‌ها و‌ در آخر لزوم  تعمیر درب برقی نصب شده در مکان مذکور می‌شوند، به بهتر شدن فرایند تصمیم گیری جهت انتخاب تعمیرکار مناسب و یا حتی تغییر در برخی رفتار‌ها جهت از بین رفتن عوامل موثر در ناکارآمدی درب اتوماتیک، کمک شایانی می‌کند.

این مشکلات متداول عبارتند از:

خرابی یا نارسایی سیستم ریموت کنترل

گاهی اوقات با فشردن کلیدهای ریموت نمی‌توان درب برقی را از راه دور باز و بسته کرد. در این هنگام پیش از اقدام به تعمیر درب اتوماتیک، می‌بایست از سلامت ریموت مطمئن شد. اولین اقدام در این مواقع که درب از دستورات ریموت پیروی نمی‌کند، تعویض باتری‌های ریموت است. اگر مشکل از باتری نباشد، می‌بایست به خرابی در سیستم برقی متصل به ریموت کنترل درب و یا قطعات داخلی دستگاه کنترل از راه دور شک‌ کرد، اگرچه تشخیص و تعمیر این امر الزاما می‌بایست توسط کارشناسان مربوطه صورت گیرد.

باز و بسته شدن درب برقی به صورت ناخواسته

از خرابی‌های متداول دیگر که کارآیی این درب‌ها را تهدید می‌کند و منجر به تعمیر درب اتوماتیک می‌شود، باز یا بسته شدن خودکار و بی‌دلیل درب و بدون در خواست کاربر جهت این کار توسط ریموت یا …. است. این مسئله ممکن است در فرایند تامین امنیت توسط درب برای مکان مدنظر، خلل ایجاد کند. در اغلب مواقع این اتفاق به دلیل وجود اختلال و خرابی در تابلو فرمان، گیرنده و مدار است. با توجه به این‌که اختلال مذکور مخل مهم‌ترین کاربرد نصب هرگونه درب است، می‌بایست سریعا توسط یک تعمیرکار زبده مرتفع شود.

از کار افتادن سنسورهای چشمی

در برخی مواقع، با اینکه سلامت ریموت کنترل تایید شده است درب در نتیجه‌ی عمل نکردن سنسور‌های کار گذاشته شده در ساختارش، اقدام به باز و بسته شدن نمی‌کند. در این حالت مشکلات عدیده‌ای ممکن است موجبات این نارسایی در عملکرد را فراهم آورده باشند.

  1. تنظیمات چشمی با ریموت دچار مشکل شده باشد
  2. شی‌ای مقابل چشمی‌ها را گرفته و مانع تشخیص آن‌ها می‌شود.
  3. چشمی‌ها کج شده و یا از جای اصلی خود منحرف شده باشند.

به طور کلی اگر ارتباط سنسور به علت خرابی یا آسیب دیدگی‌اش با تابلوی فرمان قطع شده باشد بر حسب تشخیص تعمیرکار و روش‌های راهبردی پیشنهادی‌اش می‌بایست برای تعمیر درب اتوماتیک فوق اقدام کرد.

خرابی جک‌های تعبیه شده در ساختار درب

باز و بسته شدن و به طور کلی عمل درب‌های اتوماتیک وابسته به جک‌هاست و به همین جهت می‌توان گفت جک‌ها مهم‌ و اصلی‌ترین بخش درب‌های برقی را تشکیل می‌دهند. جک‌ها شامل بخش‌های حیاتی مثل موتورها، فلاشرها، سنسورها، بازوهای درب، اهرم و تابلوی فرمان هستند. در هنگام تعمیر درب برقی‌‌ای که احتمال خرابی به سمت جک‌هایش معطوف است، تعمیرکار می‌بایست به سلامت یا نارسایی هر کدام از موارد بالا و مواردی که خودش تشخیص می‌دهد، مبادرت ورزد.

بدترین حالتی که ممکن است در خرابی جک درب برقی به وجود آید، شکستگی کامل جک‌هاست و در برخی مواقع هم تنها به دلیل کم شدن روغن، اصطکاک ایجاد شده و باعث آسیب دیده به نظر رسیدن درب اتوماتیک شود. در حالت اول نیاز به تعویض یا تعمیر تخصصی و مورد دوم تعمیر درب اتوماتیک تنها با یک روغن کاری توسط تعمیرکار متخصص، برطرف خواهد شد. همان‌گونه که مستحضرید، جک‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند و خرابی هر یک از موارد نام برده شده، بر عملکرد جک‌ها نیز تاثیر دارد و بدیهی است با برطرف کردن مشکلات پیش آمده برای قطعات مذکور، مشکلات جک نیز رفع می‌شوند.

در انجام برخی از تعمیرات نیازی به وجود متخصصین نیست اما در برخی موارد وجود تکنسین‌های حرفه‌ای و با تجربه ضروری است. بطور مثال در درب اتوماتیک پارکینگی مشکلات مرتبط با جک بسیار رایج است، به گونه‌ای که برایعیب یابی جک درب پارکینگ باید از تعمیرکاران مجرب در این زمینه درخواست کرد تا در محل حاضر شده و اقدام به بررسی و رفع مشکل نمایند.

از دیگر بخش‌هایی که به طور متداول ممکن است ناکارآمدی‌شان، عملکرد کلی درب را دچار مشکل کرده و موجب نیاز به تعمیر درب اتوماتیک شوند، عبارتند از:

خرابی درب برقی

  • بازوها
  • ریل و زنجیر موتور
  • برد
  • آنتن مدار
  • سیم کشی
  • کابل‌ها و …..

تعمیر درب اتوماتیک تا حد امکان باید در  در سریعترین زمان ممکن انجام شود. حضور یک فرد قابل اطمینان از نظر اخلاقی و تخصصی در منزل مسکونی، مراکز تجاری و غیره برای تعمیر درب اتوماتیک ، یکی از نگرانی های همیشگی مشتری ها است.

تکنسین ها وتعمیرکار درب اتوماتیک شیشه ای درب زمینه نصب و خدمات پس از فروش انواع درب اتوماتیک تسلط کافی را دارا باشد تا در کمترین زمان مشکل را برطرف کرده و خدمات مناسبی را ارائه دهد.

اگر به دنبال دریافت مشاوره در زمینه تعمیر درب برقی و …. می‌باشید، پیشنهاد ما به شما استفاده از دانش مشاورین آتی در است.

شما می توانید برای هماهنگی و ارائه خدمات و  تعمیرات درب برقی  اینجا    کلیک کنید.

فروشگاه آنلاین آتی در با دارا بودن تیم پشتیبانی مجرب و متعهد آماده ارائه خدماتی از قبیل فروش انواع درب اتوماتیک و ….. می‌باشد. همچنین در لیست محصولات آتی در، انواع یراق آلات و محصولات جانبی مربوط به این حوزه کاری را می‌توان یافت. خرید از فروشگاه آتی در مزایایی از قبیل تضمین اصالت کالا، ضمانت قیمت، دریافت مشاوره، پشتیبانی همه روزه، مانور بر تعمیر به جای تعویض، ارسال سریع و …. را به همراه خواهد داشت.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت  آتی در ، https://www.atidoor.com  و یا با آدرس ایمیل info@atidoor.com مکاتبه نموده و یا با شماره تماس ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۱  در ارتباط  باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه