بررسی بازی pes 2019 و قابلیت های جدید آن | پی اس ۲۰۱۹

4 سال پیش
pes

Pes 2019 نسل تکامل یافته ی  سری بازی های pes است. شرکت کونامی از زمان های قدیم جایگاه بسیار ویژه ای را نزد طرفداران این بازی پیدا کرده بود. هر چند رقابت تنگاتنگی از قبل میان pes و  Fifa وجود دارد، اما ما می خواهیم در این مقاله نقاط ضعف و قوت Pro Evolution Soccer 2019 را با هم بررسی کنیم. کونامی همیشه با یکسری از مشکلاتی رو به رو است. در چند سال اخیر دلمان خوش بود که لیگ اروپا و لیگ قهرمانان  لایسنس دارد اما همین رو هم کونامی از دست داد. در ادامهpes

pes

گیم پلی بازی pes 2019

یکی از نقاط قوت بازی pes 2019  گیم پلی بازی است. به نظر من گیم پلی بازی خیلی ساده و روان است. شما می توانید با تاکتیک های مختلفی به حریفتان حمله کنید و طوری حمله کنید که اصلا قابل پیش بینی نباشد. همچنین می توانید طوری بازی کنید که با ایجاد صحنه های کاملا دراماتیک روند بازی را غیر قابل پیش بینی کنید و دیگر این جوری نیست که شما حتما عمق دفاع حریف رو نشانه بگیرید و با پاس های توی عمق بتوانید گل  های بی شماری را بزنید. شما با استفاده از سانتر هایی که از جناحین می شود، شوت هایی که از پشت هیجده قدم می زنید در هر لحظه و با توجه به موقعیتی که دارید ضربات متفاوتی را تجربه خواهید کرد و اصلا قابل پیش بینی نیست.

همچنین بخوانید، بهترین بازیکنان فیفا ۱۹ | رونالدو جایگاه نخست

از لحاظ فیزیک بازیکنان هم، pes 2019 بسیار عالی عمل کرده است. نوع کنترلی که کریس رونالدو روی  توپ انجام می دهد با یک بازیکن معمولی کاملا متفاوت است. نوع پاس ها، شوت ها سانتر ها و جابه جایی بدون توپ بازیکنان این بازی بسیار عالی عمل کرده و شما باید با دقت و ظرافت خاصی عمل کنید تا پاس ها و یا سانتر ها به مقصد برسند.

pespes

اگر که با ps4 این بازی رو تجربه می کنید با نگه داشتن دکمه ی L1 و زدن دکمه مثلث، اگر هوش خوبی داشته باشید و دقت لازم را داشته باشید می توانید پاس های بسیار جالب و جذابی را برای مهاجمین خود فراهم کنید.

دفاع در پی اس

در گیم پلی بازی، در مجموع سرعت بازی نسبت به نسخه های پیشین خود کاهش یافته است. در نتیجه شما کنترل بیشتری روی توپ دارید . شما در دفاع بهتر می توانید بازیکنان را مهار کنید. تمام تکل هایی که در طول بازی می زنید و همچنین تنه هایی که به بازیکنان می زنید طبیعی تر شده و قابل حس هستند.

pes

همچنین شما می توانید در زمانی که یک بازیکن فعال است بازیکن دیگری را هم فعال کنید که در نتیجه می توانید بهتر دفاع کنید و در کل برنامه ریزی بهتری داشته باشید. هر چند که این روش هم ایراد هایی دارد اما توانسته است کنترل بیشتری را روی بازی خود داشته باشید و بهتر دفاع و حمله کنید. در کل اگر بخواهیم این pes را با pes  قبلی مقایسه کنیم تعداد گل ها در این بازی کاهش یافته  و شاید این به طبیعی تر شدن بازی بهتر کمک کند.

انیمیشن های جدید

انیمیشن هایی که در خصوص بازیکنان در نظر گرفته شده است، هر بازیکن انیمیشن مخصوص به خودش را دارا است، شوت ها، دریبل ها و تکل ها، در هر بازیکن منحصر به فرد است. مثلا دریبل های ریزی که با مسی می زنید و یا کنترل توپ هایی که با رونالدو انجام می دهید و شوت می زنید، این ها از ویژگی های منحصر به فرد هر بازیکن است.

شوت

در pes 2019 شوت زدن خیلی کار سختی نیست و شما به آسانی می توانید بدون تمرین کردن شوت بزنید. ضربات ایستگاهی هم کمی نیاز به تمرین دارد ولی وقتی که قلق کار دستتان بیاید خیلی خوب می توانید توپ را گل کنید.

pes

دریبل

دریبل زدن خیلی به تمرین خاصی نیاز ندارد و شما می توانید بازیکنان خودتان را به آسانی از پیش رو بردارید ولی خب اگر بخواهید یکسری دریبل های تخصصی تری بزنید نیاز هست که تمریناتی را که در خود بازی تعبیه شده است را انجام دهید.

گرافیک بازی

گرافیک بازی صرف نظر از طراحی لوگو، پرچم تیم ها، چهره بازیکنان  نسبت به فیفا ۱۹ بهتر عمل کرده است حتی از لحاظ گرافیک چمن و آن مقدار سبزی که برای چمن در نظر گرفته شده است بهتر از فیفا ۱۹ عمل کرده است. نمی دونم من چرا وقتی فیفا ۱۹ بازی می کنم یکم گرافیک چهره بازیکنان و رنگ چمن توی ذوق من میزنه و عالی نیست. در کل گرافیک بازی pes 2019 فوق العاده است.

pes

جو ورزشگاه بسیار عالی است جالبه که لایسنس برخی از ورزشگاه ها خریداری شده است و می توانید از جو ورزشگاه هایی همچون New Comp  لذت کافی رو ببرید. از لحاظ انیمیشن تماشاچیان نسبت به قبل بهبود یافته است ولی خب به نظر من هنوز فیفا در این بخش بهتر عمل کرده است.

خلاقیت

Pes 2019 خیلی تو بخش خلاقیت و ایده پردازی موفق عمل نکرده است. بخش مستر لیگ بازی خیلی متفاوت مثل فیفا نیست. علاوه بر آن ما یک عمر با این گزارشگر فوتبال بازی کردیم و خیلی تغییر و تحول خاصی در عمر گزارشگری بازی ندیدیم، اگر یک گزارشگر جدید و گزارشگری جذاب و دقیق تر باشه می تواند به جذابیت بازی بیشتر کمک کند.

در بخش مستر لیگ شما می توانید اهداف خودتان را در بازی مشخص کنید. همچنین می توانید با توجه به تاثیرگذاری بازیکن، وظایف بیشتری را برای او محول کنید که می تواند در روحیه بازیکنان تاثیر گذار باشد. Become A Legend که از قبل وجود داشته است که شما می توانید به عنوان یک بازیکنان از ابتدا تا ستاره شدنتان و حضور در باشگاه های معروف پیش بروید.

در بخش myClub، پی اس کمی بهتر عمل کرده است. شما در ابتدا با یک تیم ضعیف و معمولی شروع می کنید و رفته رفته با امتیازاتی که در این بخش بدست می آورید می توانید بازیکنان بهتری را جذب نمایید. در ادامه می توانید مربی بهتری جذب نمایید که در بهبود عملکرد تیم تاثیر گذار است. همچنین  مدیر برنامه های خوب می تواند بازیکنان بهتری را به تیم تزریق کند و به رشد تیم کمک کند.

لایسنس نبودن تیم ها در pes

اصلی ترین بخش و مشکل اصلی این بازی لایسنس نبودن تیم هاست. آخه چرا نباید رئال مادرید تیم به این بزرگی پرچم، لوگو خودش رو نداشته باشد. چرا یوونتوس از موقع که رونالدو رفت یوونتوس، لایسنس این تیم هم برداشته شد. وقتی با تیمی مثل رئال مادرید بازی می کنید، آن حسی که واقعا دارید با رئال مادرید بازی می کنید به شما القا نمی شود و میشه از آن به عنوان یک تجربه بد یاد کرد.

pes

اخیرا از pes 2016 به بعد برای کامپیوتر نسخه های بعدی بهینه نیست یعنی شما اگر سیستم مناسبی هم داشته باشید در حین بازی ممکن است لک بزند، حتما باید یک گرافیک خیلی غولی داشته باشید تا بتوانید آن بازی را به خوبی اجرا نمایید.

Random Selection

این بخش یک بخش جالبی است که می توانید یک تیم را در ابتدا انتخاب کنید که به عنوان رنگ لباس و تیم شما باشد. سپس چهار تیم دیگر را انتخاب می کنید(هر تیمی که دوست دارید) که بازدن یکسری دکمه ها به صورت رندوم برای شما بازیکن انتخاب می کند و می تواند جالب باشد. این قسمت رو می توانید با دوستان خود بازی کنید. این بخش جالبی است که به pes 2019 اضافه شده است.

pes

جمع بندی و نکات پایانی

در کل بازی pes 2019 بازی خیلی خوبه، مخصوصا اگر طرفدار دو آتیشه این بازی باشید، آن را به فیفا ترجیح می دهید. این بازی می تواند خیلی سرگرمتان کند. من نمی گویم که این بازی کامل کامل است یا مثل بقیه سایت ها بگم که صد در صد فیفا بهتره، این بسته به سلیقه شما دارد و اینکه با کدام بازی بیشتر حال می کنید. من هم فیفا بازی کردم و هم pes هر دوتا بازی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و می توانید از این دو بازی لذت کافی رو ببرید. همچنین می توانید اطلاعات بیشتری از این بازی را در اینجا مشاهده نمایید. نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید و بگویید که شما کدام بازی را با دوستان خود انجام می دهید.

منبع: جفت هیچ

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه