واکسن سرطان برای اولین بار توسط یک شرکت آمریکایی ساخته شد

3 سال پیش
واکسن سرطان

واکسن سرطان برای اولین بار توسط شرکت آمریکایی مورفوجنسیس ساخته شد. این واکسن می تواند سلول های سرطانی را برای سیستم ایمنی بدن انسان قابل شناسایی کند. در واقع این گونه سلول ها را نمایان می کند تا به طور طبیعی توسط سیستم ایمنی بدن شناسایی و نابود شوند.

اینکه آیا سرطان واکسن دارد یا خیر همواره از جمله سوالاتی بوده که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده؛ اکنون بر اساس نتایج به دست آمده می توان گفت واکسن سرطان کشف شده است. در ادامه ی این مطلب با وب سایت جفت هیچ همراه باشید تا به بررسی جزئیات بیشتری در مورد این واکسن بپردازیم.

واکسن سرطان

شرکت آمریکایی مورفوجنسیس، یک شرکت کوچک در زمینه ی توسعه و تحقیقات ژن و سلول های درمانی می باشد. بر اساس گزارش های اخیر، این شرکت موفق به سایت نخستین واکسن سرطان شده است که برای درمان این بیماری کاربرد خواهد داشت. واکسن مورد نظر قادر است سلول های سرطانی بدن را به گونه ای متمایز کند که سیستم ایمنی بدن بتواند آنها را به راحتی شناسایی نموده و با آنها مبارزه کند.

اولین واکسن سرطان کشف شد. این واکسن چه ویژگی هایی دارد ؟

نام این واکسن Immune Fx می باشد و اکنون در مرحله ی آزمایش های بالینی قرار دارد. به طور کلی سلول های سرطانی به سرعت دچار جهش می شوند و تغییر می کنند. به همین دلیل، شناسایی آنها توسط سیستم ایمنی بدن بیمار امکان پذیر نیست.

اما این واکسن از طریق ژن و سلول درمانی باعث می شود تا سلول های سرطانی، یک آنتی ژن خاص باکتریایی روی سطح خود ایجاد کنند. بنابراین توسط سیستم ایمنی بدن به سادگی قابل شناسایی خواهند شد.

واکسن سرطان

مزیت واکسن Immune Fx این است که توسط آن، سیستم ایمنی بدن بیمار به صورت کاملا طبیعی مبارزه با سلول های سرطانی را آغاز می کند و دیگر نیاز به اقداماتی از جمله شیمی درمانی که عوارض فراوانی به دنبال دارد نخواهد بود.

همان طور که اشاره شد، واکسن سرطان هم اکنون در مرحله ی آزمایش های بالینی قرار دارد. امیدواریم این آزمایش ها موفقیت آمیز باشند و گام بزرگی در راه مبارزه و درمان این بیماری برداشته شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)
2
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

2 دیدگاه

 • مهتاب
  18 آگوست 2019

  باسلام وخسته نباشید خیلی عالی هست مطلب که گذاشتین همه افراد که این بیماری روندارندمیتونن بزننداین واکسن رو؟ یافقط افرادی که سرطان دارندمیتونن بزنند؟ این واکسن پیشگیری میکنه ازسرطان؟

  • 18 آگوست 2019
   مدیریت سایت

   سلام ممنون از توجه شما. والا خدمتتون که عرض کنم این واکسن در آمریکا ساخته شده و فعلا تحت آزمایش های مختلف هست. هنوز جزئیات دقیقی ازش در دسترس نیست. اگر نتیجه ی آزمایش ها موفقیت آمیز باشه و بخواد به بازار عرضه بشه قطعا جزئیات بیشتری در موردش منتشر میشه.