آداب و رسوم تولد در کشورهای مختلف

1 سال پیش
آداب و رسوم تولد

یکی از مراسماتی که در تمام دنیا مشترک است، جشن تولد است. در همه ی دنیا، هرساله روز متولد شدن عزیزان را جشن می گیرند. اما رسومات این مراسم در کشور های مختلف در کشورهای مختلف متفاوت است. بسیاری از این مراسمات جذاب بوده و می توانیم از آن ها ایده بگیریم تا جشن های تولد متفاوت و جذابی برای عزیزان خودمان برگزار کنیم. در کشور ما نیز آداب و رسوم متفاوتی صورت می گیرد. بسیاری از افراد در این روز کیک تولد و هدیه می گیرند، بسیاری با بادکنک آرایی جشن خود را جذاب تر می کنند و عکس های زیبایی به جا می گذارند و افرادی هم ترجیح می دهند با تهیه ی فینگر فودها، جشن تولد خوشمزه ای رقم بزنند. در ادامه با رسومات جذاب دنیا در جشن تولد آشنا می شویم.

فعالیت های جذاب در جشن تولد های دنیا که در

در کشورهای آمریکای لاتین وقتی یک دختر به سن ۱۵ سالگی می رسد، برایش مراسم کینسه آنیرا   quinceañera را برگزار می کنند. جالب اینکه این جشن به طور مذهبی آغاز شده و درنهایت با جشن و رقص و پایکوبی به پایان می رسد. مفهوم این جشن نیز پایان دوره کودکی و ورود به بزرگسالی است.

یکی از مراسمات عجیب ک در گذشته در آلمان برگزار می شد این بود که مردانی که به سن ۳۰ سالگی می رسیدند و مجرد بودند باید لباس زنانه پوشیده و پله های ساختمان شهرداری را جارو می زدند. خوشبختانه، هم اکنون این رسم کمی مدرنیزه شده است. امروزه، مردان و زنان مجرد جشن تولد خود را به نوشیدن نوشیدنی های ارزان، جارو کردن پله ها و انجام سایر کارهای خانه می پردازند تا نشان دهند برای ازدواج آماده و مناسب هستند.

در دو کشور برزیل و جامائیکا، رسم و رسومی وجود دارد که شامل پاشیدن آرد به یکدیگر بوده و مردم جامائیکا گاهی در روز تولدشان از آرد پوشیده می شوند. کودکان برزیلی پا را فراتر نهاده و به کسی که جشن تولدش است، نه تنها آرد می پاشند، بلکه به سمت او تخم مرغ هم پرت می کنند. در کانادا دوستان و آشنایان ناغافل به متولد حمله کرده و روی دماغش کره می مالند، آنها معتقدند این کار باعث می شود شانس بد از آنها دور شود. شبیه آن در ایران نیز وجود دارد که کیک تولد را در صورت فرد متولد شده می زنند. در امریکا نیزاز فرد متولد شده با نیشگون استقبال می کنند.

غذاهای دنیا در جشن تولد

در چین، مردم به مناسبت جشن تولد خود، نودل تخم مرغی که chang shou mian نامیده می شود را می خورند.این غذا در چین نماد طول عمر است.
در هلند رسم است که تارتیز Taarties می خورند. رسم استرالیایی ها در مراسم جشن تولد این است که fairy bread یا نان شاه پریان خورده شود. این نان، یک نوع شیرینی رولی شکل بوده که از نان کره ای سفید که پودرهای رنگارنگی رویش پاشیده شده، تشکیل می شود.
روسها در روز تولدشان، یک کیک کوچک که نامشان روی آن نوشته شده است دریافت میکنند. مردم کره جنوبی رسم دارند سوپ جلبک دریایی به نام miyeok-guk را به عنوان صبحانه جشن تولد خود نوش جان کنند. این سوپ باعث بازیابی مواد مغذی شده و به همین دلیل، مادرها بعد از اینکه زایمان می کنند، از این سوپ می خورند.

قوانینی که در طی جشن های دنیا باید رعایت شود

براساس مقاله چگونگی برگزاری جشن تولد در کشورهای مختلف باید بدانید که اگر در آلمان و یونان قبل از روز تولد، آن را به شخص تبریک بگویید یا جشن تولد خود را زودتر برگزار کنید، بدشانسی می آورد. بنابراین، رسم این است که در همان روز یک جشن تولد گرفته شود و همه برای شخصی که تولدش است، آرزوهای خوب کنند. در ایتالیا و آلمان دختر یا پسری که تولدش است، می بایست مخارج جشن تولد را بپردازد و برای دوستان و آشنایان خوراکی و نوشیدنی بخرد. در آلمان، متولد می بایست برای دوستان و آشنایان کیک بپزد.

در ایتالیا از شما انتظار می رود وقتی از کسی کادوی تولد می گیرید، همان لحظه و جلوی خودش آن را باز کنید. این یک رسم است و اگر بسته کادو را بگیرید و کنار بگذارید، عمل بی ادبانه ای انجام داده اید. در ویتنام، هیچکس تولد شخصی خود را جشن نمی گیرد. به جای آن، همه مردم در روز تت Tet که روز اول سال نوی ویتنامی است، با یکدیگر جشن برگزار کرده و شادی می کنند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه