راهنمای خرید کولر گازی در آدر کالا

1 سال پیش
کولر گازی

چکیده : کولر گازی یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین نوع سیستم های تهویه مطبوع حال حاضر در ساراسر جهان بشمار می رود. فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارند که کاربران قبل از خرید کولر گازی باید مد نظر قرار دهند.

 کولر گازی در حال حاضر یکی از بهترین انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد که تهیه آن از صرفه اقتصادی بسیار بالایی برخوردار می باشد. کولر های گازی از بازدهی بسیار بالایی برخوردار هستند و به لطف تنوع آن امکان استفاده از آنها برای محیط های مختلفی نیز میسر شده است. در حال حاضر برندهای بسیار قدرتمند و محبوبی در سراسر جهان در حال طراحی و تولید کولر گازی می باشند که هر کدام از آنها دارای قابلیت، مزایا و معایب مختص به خود می باشند. هر یک از برند های تولید کنده کولر گازی، در طرح های مختلفی اقدام به طراحی آنها خواهند کرد. دلیل این امر هم فراهم آوردن امکان استفاده از این نوع سیستم تهویه مطبوع برای مکان های مختلف با توجه به شرایط کاربران می باشد.

 

انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی

یکی از موارد بسیار مهم و قابل توجه در خرید کولر گازی، توجه به ظرفیت آن است. انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی بر عملکرد و افزایش راندمان آن تاثیر مستقیم دارد. ظرفیت کولر گازی لازم است با توجه به مساحت محیط ساختمان انجام شود. ظرفیت کولر گازی با مساحت ساختمان رابطه مستقیم دارد و هرچه مساحت ساختمان بیشتر باشد لازم است تا کولر گازی با ظرفیت بالاتری انتخاب شود. این مسئله به طور مستقیم بر طول عمر و همچنین مصرف انرژی سیستم تهویه تاثیر خواهد گذاشت و از موارد بسیار مهم در انتخاب کولر است که لازم است به طور ویژه ای به آن توجه شود. انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی نسبت به مساحت ساختمان علاوه بر عملکرد کولر گازی، به صورت مستقیم بر میزان مصرف انرژی و همچنین طول عمر آن تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. دلیل تولید کولر گازی در ظرفیت های مختلف نیز تامین نیاز تمامی کاربران برای محیط هایی با مساحت گوناگون می باشد.

انتخاب کمپرسور مناسب

یکی از فاکتورهایی که موجب تمایز کولر گازی های از یکدیگر خواهد شد، نوع کمپرسور آن است. کمپرسور یکی از اصلی ترین قطعات در کولر گازی ها بشمار می رود که بر کارایی و راندمان سیستم تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. کمپرسورهای بکار گرفته شده با توجه به برند سیستم تهویه مختلف می باشد. به طور مثال کولر گازی گری اغلب به کمپرسور های روتاری مجهز شده اند. کمپرسورهای روتاری از بازدهی و استهلاک بسیار پایینی نسبت به سایر کمپرسورها برخوردار است. نکته بسیار مهم در انتخاب کمپرسور کولر گازی، شرایط آب و هوایی منطقه است چراکه هر یک از کمپرسورها برای شرایط آب و هوایی مختلفی طراحی و بازدهی مناسب را خواهند داشت.

یکی دیگر از مواردی که موجب تمایز کولر های گازی از یکدیگر خواهد شد، وجود سیستم اینورتر می باشد. اینورتر سیستمی است که بر بهبود عملکرد سیستم تهویه مطبوع تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. این سیستم از خاموش و روشن شدن کولر گازی جلوگیری خواهد کرد که در نهایت افزایش طول عمر کمپرسور و همچنین کاهش چشمگیر مصرف انرژی را در پی خواهد داشت. البته باید این مسئله را مد نظر قرار داد که کولر گاز هیا اینورتر دارای قیمت بالاتری نسبت به کولر گازی معمولی می باشند اما در بلند مدت و در مصرف انرژی کاملاً این هزینه اضافی جبران خواهد شد.

فاکتورهای بسیار وجود دارند که کاربران در حین خرید کولر گازی و هر نوع سیستم تهویه مطبوع دیگر باید مد نظر قرار دهند. رعایت هر یک از این فاکتورهای و سهل انگاری موجب کاهش راندمان و همچنین طول عمر سیستم تهویه خواهد شد. به همین دلیل کاربران لازم است قبل از خرید کولر گازی با افراد و متخصصان خبره در این زمینه مشورت لازم را داشته باشند. به همین دلیل فروشگاه آدر کالا امکان مشاوره رایگان را برای کاربران فراهم آورده است.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه