اثربخشی تبلیغات: نحوه اندازه گیری موفقیت تبلیغات

2 سال پیش
اثربخشی تبلیغات

اثربخشی تبلیغات به برندها کمک می‌کند افزایش مشتری داشته باشید و تشخیص دهند که آیا تبلیغات آن‌ها در بین مخاطبانشان تاثیرگذار است یا خیر و آیا بهترین بازده را دریافت می‌کنند یا خیر.

این به آن‌ها امکان می‌دهد نقاط قوت، ضعف و بازگشت سرمایه کمپین‌های خاص را اندازه‌گیری کنند، بنابراین می‌توانند بر اساس آن تنظیم کنند.

با توجه به اینکه مصرف‌کنندگان بیشتری تبلیغاتی را که نمی‌خواهند ببینند کنترل می‌کنند و مسدود می‌کنند، برندها باید مراقب باشند که تبلیغات آنها با ترکیبی عالی از دسترسی و ارتباط، به موفقیت برسد.

با وجود اینکه برای برندها آسان‌تر است که ایده‌های خود را قبل از راه‌اندازی یک کمپین کامل آزمایش کنند، این فقط به شما می‌گوید چه چیزی ممکن است کارساز باشد. بعد از اینکه استراتژی شما اجرا شد، چه اتفاقی می افتد؟

در خلال تجزیه و تحلیل عملکرد پس از کمپین انتخاباتی است که بینش واقعی و عملی آشکار می شود. بینش هایی با قدرت بالا بردن استراتژی های تبلیغاتی آینده.

اندازه گیری اثربخشی تبلیغات و افزایش مشتری

اثربخشی تبلیغات یک راه حل تمام عیار برای برندهایی ارائه می دهد که به دنبال درک تأثیر تبلیغات خود بر مخاطبانی هستند که می خواهند بر آنها تأثیر بگذارند حال داخل این مقاله حسابی راجب افزایش مشتری و اثربخشی تبلیغات صحبت کردیم که بهتر است بدانید.

ابزار به شما کمک می کند:

دسترسی واقعی یک کمپین را مشخص کنید.
«Reach» به تعداد افرادی که واقعاً تبلیغات یک شرکت را دیده‌اند، اشاره دارد.

اندازه گیری میزان دسترسی برخی از انواع تبلیغات نسبت به سایرین آسان تر است. به عنوان مثال، برنامه ریزان رسانه تلویزیونی تصور قوی از تعداد افرادی که در یک زمان معین تماشا خواهند کرد، دارند و می توانند با خیال راحت تخمین بزنند که چند نفر آن را خواهند دید.

با این حال، تعیین میزان دسترسی به تبلیغات نمایش دیجیتال دشوارتر است. این جایی است که داده های نظرسنجی وارد می شود. این به شما امکان می دهد افرادی را که آگهی را دیده اند شناسایی کنید و از آنها در مورد تجربه آنها بپرسید و مهمتر از همه اینکه آیا مارک تجاری را به خاطر می آورند یا خیر.

فرکانس نقطه شیرین را پیدا کنید.

شما باید فرکانس نوردهی خود را ردیابی کنید. داده های اثربخشی تبلیغات به شما کمک می کند “نقطه شیرین” قرار گرفتن در معرض را پیدا کنید. این تعداد کامل نمایش‌ها قبل از اینکه یک تبلیغ اثر دلخواه را داشته باشد و قبل از شروع نوردهی بیش از حد و خستگی است.

تجزیه و تحلیل های منفعلانه مشتق شده و داده های نظرسنجی فعال نیاز دارد تا درک درستی از اینکه آیا چیزی کار می کند یا خیر.

تاثیر واقعی کمپین خود را ارزیابی کنید.

دانستن اینکه موفقیت برای تبلیغ شما چگونه به نظر می رسد بسیار مهم است.

بنابراین، چه هدف تبلیغ شما ایجاد وابستگی به برند، ارزش ویژه برند، تشویق به تبلیغ یا فروش یک محصول خاص باشد، جمع‌آوری داده‌های مناسب کلیدی است. داده‌های نظرسنجی شما را قادر می‌سازد تا سوالات دقیقی از مخاطبان خود بپرسید که داده‌های رفتاری فقط می‌توانند به آن اشاره کنند.

مزیت کلی این است که بتوانید به وضوح ببینید که کمپین شما تا چه حد تأثیر مطلوبی را روی نمونه بزرگی از مخاطبان شما داشته است، که از آن می توانید فرضیات گسترده تری داشته باشید.

ROI را با اطمینان اندازه گیری کنید.

ROI و تاثیر به شدت مرتبط هستند، اما این دو یکسان نیستند. تاثیر مطلوب منجر به بازگشت سرمایه مثبت خواهد شد.

وقتی نوبت به اندازه گیری اثربخشی تبلیغات می رسد، داده ها باید به طور جداگانه برای هر دو جمع آوری شوند.

از این گذشته، می‌توانید افزایش فروش را به یک کمپین تبلیغاتی نسبت دهید، اما اگر نمی‌دانید چرا آن کمپین در بین مخاطبان شما طنین‌انداز شد، چگونه می‌توانید برای دفعه بعد یاد بگیرید؟

مشخص کنید کدام معیارهای کمپین نیاز به بهبود دارند.

کلید هر برندی که می‌خواهد کیفیت کمپین‌های دیجیتالی خود را بهبود بخشد، فراتر از استفاده از تحلیل‌های رفتاری و معیارهای غرور به سمت راه‌حلی جامع‌تر و گویاتر است.

مشخص کنید کدام نوع رسانه ارزشمندتر است.

بیشتر کمپین‌ها دارای خلاق

داده های فعال و غیرفعال را برای وضوح بیشتر ترکیب کنید

ترکیب داده‌های فعال و غیرفعال را نمی‌توان شکست داد – شکاف‌های دید را از بین می‌برد و وسوسه تلقی کردن فرضیات را به عنوان واقعیت از بین می‌برد.

داده‌های نظرسنجی به شما امکان می‌دهد مستقیماً از مصرف‌کنندگانی که هدف آن‌ها قرار گرفته‌اید، درباره نحوه عملکرد تبلیغات خود بازخورد دریافت کنید. روش کنترل در مقابل در معرض برای اندازه گیری تفاوت در نظرات و کشف معیارهای سخت در افزایش نام تجاری استفاده می شود.

با بررسی ترکیبی از افرادی که کمپین شما را دیده اند و ندیده اند، می توانید:

تعیین کنید که آیا تبلیغات شما به افراد مناسب می رسد یا خیر
دریابید که آیا آنها تأثیر مطلوبی بر روی مخاطبان هدف شما دارند یا خیر
ببینید آیا آنها برداشت ها را در جهت درست تغییر می دهند یا خیر
بررسی کنید که آیا آنها مشتریان را در مسیر خرید راهنمایی می کنند یا خیر
ببینید کدام ویژگی های کمپین و تبلیغاتی که کمپین را تشکیل می دهند موثرترین هستند
روش کنترل در مقابل آشکار به برندها کمک می کند تا تأثیر تبلیغات خود را در دوره های زمانی مختلف کمی کنند.

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است:

کسانی که آگهی را دیده اند (در معرض دید) و آنهایی که ندیده اند (کنترل) هر دو یک نظرسنجی سفارشی و یکسان ارسال می شوند که حول محور اهداف کمپین تبلیغاتی و معیارهای برندی که می خواهید اندازه گیری کنید، ارسال می شود.
تفاوت نظر بین این دو گروه اساساً همان چیزی است که تأثیر کمپین شما را تعیین می کند. کسانی که تبلیغ را دیده اند (در معرض دید) و آنهایی که ندیده اند (کنترل) هر دو یک نظرسنجی سفارشی و یکسان ارسال می شوند که حول محور اهداف کمپین تبلیغاتی تنظیم شده است. و معیارهای برندی که می خواهید اندازه گیری کنید.
برای تقویت مقایسه، افرادی که تبلیغات شما (کنترل) را ندیده اند، تنها در صورتی مورد بررسی قرار می گیرند که ویژگی های مشابهی با مخاطبان هدف شما داشته باشند.

علاوه بر این، ترکیب اثربخشی تبلیغات با راه حل اعتبارسنجی مخاطب ما، دریافت به‌روزرسانی‌های روزانه درباره دامنه کمپین خود را ممکن می‌سازد.

هدف از اعتبارسنجی مخاطب این است که مشخصات مصرف کنندگانی را که با استفاده از نظرسنجی پیشرو جهانی ما در معرض تبلیغات قرار گرفته اند، نمایان سازد .

 

یت‌ها و رسانه‌های متعددی هستند – یک تصویر، یک بنر، یک ویدیو و غیره. اعتبارسنجی مخاطب به شما امکان می‌دهد ببینید کدام رسانه خاص مؤثرتر بوده است. توانایی تمایز انواع رسانه ها به این روش به شما کمک می کند تا واقعاً قوی ترین و ضعیف ترین عناصر را مشخص کنید.

جایی که برخی از برندها اشتباه می کنند

داده ها. مدتی است که به عنوان واحد پول قرن بیست و یکم تبلیغ می شود.

ما نه تنها به تجزیه و تحلیل اعتماد می کنیم، بلکه برای سنجش اینکه آیا کمپین های ما تأثیر مطلوبی دارند یا خیر، به آن اعتماد می کنیم.

واقعیت این است که با تعداد زیادی قالب تبلیغاتی برای پیاده سازی و اندازه گیری، مسیر ارزیابی دقیق اثربخشی تبلیغات چندان مشخص نیست.

هیچ کتاب قانونی در مورد چگونگی اندازه گیری تأثیر کلی یک کمپین بین پلتفرمی وجود ندارد. همین امر در مورد اندازه گیری اثربخشی کانال های فردی در کمپین نیز صدق می کند.

برندها همیشه در مواردی که برای اندازه‌گیری انتخاب می‌کنند، روشی که آن را اندازه‌گیری می‌کنند و اینکه چگونه تبلیغات موفق را تعریف می‌کنند، متفاوت خواهند بود.

بسیاری برای درک مشتریان خود به داده های معاملاتی، سبک زندگی و رفتاری و تجزیه و تحلیل وب سایت برای ارزیابی ترافیک و بازدیدکنندگان منحصر به فرد متکی هستند.

اما آیا این کافی است؟ بهترین راه برای سنجش اثربخشی تبلیغات چیست؟

چگونه می دانید تبلیغات شما در کانال های مناسب قرار گرفته است؟
اگر آنها برای مدت زمان مناسب پخش شدند؟
اگر پیام و خلاقیت به اندازه کافی برای مخاطب هدف قانع کننده بود؟
اگر در وهله اول تبلیغ به مخاطب هدف ارائه شد؟
اعتقاد به تجزیه و تحلیل می تواند به این سؤالات پاسخ دهد، تنها تا حدی درست است. چرا؟

زیرا ابهام وجود دارد. درست نیست که بر اساس داده‌هایی که دستگاه‌ها و کوکی‌ها را منعکس می‌کنند، در مورد مخاطبان فرضی درست کنیم، برخلاف افراد واقعی.

برای بسیاری از برندها، آخرین انتساب نقطه تماس جام مقدس است. اما، افراد واقعی پیچیده هستند، و تکیه بر این داده ها بدون زمینه می تواند تفسیر را منحرف کند.

شما ممکن است چیزهای زیادی در مورد مخاطبان خود (و رفتارهای آنها) بدانید، اما اگر مستقیماً از آنها نپرسیدید، اطلاعات حیاتی را از دست اول دریافت نمی کنید.

اندازه گیری کمپین پایان به انتها در عمل

آژانس رسانه ای تکیلا آویون ، Fullsix ، از این روش برای تجزیه و تحلیل اثربخشی کلی کمپین تبلیغاتی آگاهی از برند خود استفاده کرد.

بینش آشکار شده در طول این فرآیند به آنها کمک کرد تا حلقه را ببندند. آنها داده های غیرفعال و فعالی را داشتند که برای پشتیبان گیری از خود نیاز داشتند. این بدان معناست که Fullsix می تواند به برند نشان دهد که چگونه فعال سازی تبلیغات بعدی را به سمت آینده ای بهتر برای برند سوق دهد.

اندازه‌گیری اثربخشی تبلیغات در مورد ادغام فرمول‌ها با احساسات است – ترکیب داده‌های سخت از تجزیه و تحلیل دیجیتال، با داده‌های نظرسنجی درباره افراد. هیچ راه دیگری برای برندها برای به دست آوردن دید ۳۶۰ درجه بدون قرار دادن این مجموعه داده ها در کنار هم وجود ندارد.

و در چشم‌انداز رقابتی امروز، برندهای سرنخ‌شده آنهایی هستند که در آزمون زمان مقاومت می‌کنند.

مهمترین حرف در افزایش مشتری

اگر به معنای جدی میخواهید در کسب و کار خود به موفقیت برسید باید به صورت درست پیش برید که ما به همین بابت سایت بالتازار پلاس رو معرفی میکنیم، کاربرد این وب سایت جذب مشتری و افزایش فروش برای کسب و کار شماست که بهتر است با این سایت همکاری داشته باشید، برای اطلاعات بیشتر و ورد به سایت بالتازار پلاس فقط کافیه روی ( افزایش مشتری ) کلیک کنید.

پیشنهاد میکنم حتما سر بزنید زیرا بسیار عالی و مفید است.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه