۵ ستون گوگل ادز که همه تبلیغ کنندگان باید استفاده کنند

2 هفته پیش
5 ستون گوگل ادز

توانایی نگاه کردن به داده ها از زوایای مختلف می تواند تفاوت زیادی در عملکرد کمپین های گوگل AdWords  شما ایجاد کند. گوگل تعداد زیادی معیارهای مختلف را برای مدیران ارائه می دهد، اما بیشتر آنها فقط از گزینه های استاندارد استفاده می کنند. تقریباً همه از بازدیدها، کلیک‌ها، CTR، هزینه و غیره استفاده می‌کنند. همه آنها معیارهای بسیار مهمی هستند، اما اگر از ستون‌های دیگر استفاده نکنید، اطلاعات مفید زیادی را از دست می‌دهید که به شما امکان می‌دهد جلوتر از زقیبانتون باشید. ما فهرستی از ۵ ستون مهم AdWords برای استفاده ایجاد کرده‌ایم که به شما مزیت رقابتی می‌دهد.

۱- تبدیل به کمک کلیک

هر زمان که تبدیلی انجام شود، اعتبار به کلمه کلیدی که تبلیغ را در همان جلسه راه اندازی کرده است تعلق می گیرد که به عنوان تخصیص آخرین کلیک نیز شناخته می شود. انتساب آخرین کلیک پیش‌فرض AdWords است و فقط به آن کلمه اعتبار می‌دهد بدون اینکه ببیند آیا کلمات کلیدی مرتبط با جستجوها/جلسات جداگانه به آن تبدیل کمک می‌کنند یا خیر. مردم اغلب تبدیل را نادیده می گیرند. در بسیاری از موارد، کاربر ابتدا در معرض یک تبلیغ قرار می گیرد و بعداً برمی گردد و تبدیل می کند.

 

تبدیل‌های کلیکی به سایر کلمات یا تبلیغاتی که کاربر را قبل از انجام تبدیل در معرض نام تجاری شما قرار داده است، اعتبار میدهد. این مهم است چون مدیران به اشتباه پیشنهاد کلمات کلیدی را که تبدیل دریافت نمی‌کنند، اما منجر به تبدیل های زیادی شده‌اند، حذف، توقف یا کاهش می‌دهند. کمک‌ها معیارهای بسیار مهمی در ورزش هستند و باید به همان اندازه در کمپین‌های Google AdWords شما ارزش قائل شوند.

 

۲- درصد بازدید کنندگان

هر متخصص سئو اهمیت درصد بازدیدکنندگان را می داند، اما این اغلب برای متخصصان SEM مورد توجه قرار نمی گیرد. درصد بازدیدکنندگان درصدی از کاربرانی است که در یک صفحه فرود می آیند و بدون کلیک کردن روی هیچ صفحه دیگری آن را ترک می کنند. درصد بازدیدکنندگان پایین نشان می دهد که بازدیدکنندگان با محتوای سایت درگیر هستند و آن را با آنچه که جستجو می کردند مرتبط می دانند. از طرف دیگر، اگر کاربران ۸۰ درصد از زمان‌ها ترک میکنند، ترافیک نامناسبی را به صفحه فرود خود ارسال می‌کنید و باید نگاهی دوباره به چرایی این موضوع بیندازید. درصد بازدیدکنندگان سالم تقریبا زیر ۶۰٪ است. اگر درصد بازدیدکنندگان شما بالای ۶۰ درصد است، باید دوباره به کلمات کلیدی، تبلیغات و صفحه فرود خود برگردید تا بفهمید چرا ترافیک واجد شرایط را ارسال نمی کنند. برای دریافت معیار درصد بازدید در حساب خود، باید حساب AdWords خود را به Google Analytics خود اتصال بدید.

 

۳- پیشنهاد قیمت بالای صفحه

همه متخصصان SEM اهمیت قرار گرفتن در ۳ موقعیت برتر در صفحه Google SERP را می دانند. ۳ نقطه برتر بیشترین میزان کلیک را دریافت می کنند، نرخ کلیک بیشتری را دریافت می کنند و به شما امکان می دهند از افزونه های تبلیغاتی استفاده کنید. ستون پیشنهاد قیمت بالای صفحه به شما میگه که قیمت پیشنهادی شما چقدر باید باشد تا در ۳ موقعیت برتر قرار بگیرید.

 

۴- سهم نمایش تبلیغ

عوامل مختلفی هست که تعیین می کند تبلیغ شما در شبکه جستجوی گوگل هر چند وقت یکبار نمایش داده بشود. این عوامل عبارتند از امتیاز کیفیت، حداکثر CPC، تنظیمات هدف و دیگر موارد. با انتخاب ستون سهم نمایدش ر جستجو می توانید ببینید تبلیغات شما چند وقت یکبار نمایش داده می شود. این معیار نشان می‌دهد که تبلیغ شما از چند باری که آگهی شما واجد شرایط نمایش بوده است، چند بار نشان داده شده است. اگر سهم شما در جستجوی ۸۰ درصد است، به این معنی است که تبلیغ شما ۸۰ بار از ۱۰۰ بار نمایش داده شده است.

 

با انتخاب Search Lost IS (rank) یا Search Lost IS (budget)، میتونید سهم نمایش جستجو را دقیق‌تر کنید. Search Lost IS (rank به شما نشان می دهد که چند بار تبلیغات شما به دلیل رتبه پایین تبلیغات نمایش داده نمی شود. دو عامل اصلی که رتبه تبلیغ شما را تعیین می کند، قیمت پیشنهادی و امتیاز کیفیت شما است. اگر ۲۰% (رتبه) از دست رفته جستجو دارید، به این معنی است که تبلیغ شما در ۲۰% از مواقع به دلیل رتبه پایین تبلیغات نمایش داده نمی شود.

 

Search Lost IS (budget) به تعداد دفعاتی که تبلیغات شما به دلیل بودجه محدود شما نمایش داده نمی شود، اشاره دارد. اگر (Search Lost IS (budgetما ۱۵ درصد است، این نشان می دهد که اگر بخواهید بودجه تون را افزایش بدید، می توانید ۱۵ درصد جستجوهای اضافی را جذب کنید.

 

ترکیب این سه معیار سهم تاثیر جستجو به شما بینش خوبی در مورد کارهایی که برای افزایش عملکرد کمپین های AdWords خود باید انجام دهید، می دهد.

 

۵- تبدیل از طریق بازدید

بیشتر تبلیغ‌کنندگان از تبدیل‌ها یا کلیک‌های تبدیل‌شده به عنوان روشی برای اندازه‌گیری عملکرد مورد نظر کاربر استفاده می‌کنند. یکی از معیارهایی که بسیاری از مدیران آن را نادیده می گیرند، تبدیل از طریق بازدید است. اغلب اوقات مشتریان اولین باری که در معرض تبلیغات قرار می گیرند اقدامی نمی کنند. قبل از اینکه تصمیم به اقدام بگیرند چندین روش تعامل لازم است. زمانی که کاربر روی تبلیغی کلیک می‌کند و بعداً اقدام می‌کند، تبدیل‌های بازدید از این طریق شمارش می‌شوند. یک معیار مهم است چون بسیاری از افراد اغلب در زمان بعدی اقدام می‌کنند و تبلیغ‌کننده اگر به تبدیل‌های بازدید نگاه نکند اعتباری برای تبدیل دریافت نمی‌کند. این معیار به ویژه هنگام ارزیابی کانال‌هایی که در قیف تبدیل بالاتر هستند، مانند کمپین‌های نمایش و کمپین‌های هدف گیری مجدد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. ما مشتریانی با کمپین هایی داشته ایم که فقط ۱۰ تبدیل دریافت می کنند، اما بیش از ۱۵۰ تبدیل از طریق بازدید دارند!

 

همه چیز رو جمع آوری میکنیم

همه این ستون‌ها بینش‌های مختلفی را ارائه می‌دهند که وقتی با هم جمع شوند به شما امکان می‌دهند حرکت بعدی خود را برنامه‌ریزی کنید تا بیشترین تأثیر ممکن را بگیرید. این معیارها باید با معیارهای معمولی شما مانند نمایش ها، کلیک ها، CTR، میانگین CPC و غیره ترکیب شوند تا بیشترین بهره را از کمپین های خود ببرید. برای دیدن نمونه ای عالی از داشبورد توسعه یافته به تصویر زیر نگاه کنید.

 

معیارهای دیگری وجود دارد که در این پست ذکر نشده است که می توانید از آنها برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد داده هایی که جمع آوری می کنید استفاده کنید. با پیروی از دستورالعمل های گفته شده در این مقاله و اطلاعاتی که به شما میدهد میتونید بهترین تصمیم رو بگیرید.

 

آیا ستون هایی میشناسید که مفید هستند ولی در این مقاله ذکر نشده اند؟ ستون های AdWords را که استفاده می کنید را در قسمت نظرات به اشتراک بذارید!

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه