مهره تی و تاریخ زن قالب چیست؟

1 سال پیش
مهره تی

برای شما هم ممکن است پیش آمده باشد که به مغازه ابزار آلات رفته اید و دنبال کالایی خاص بوده اید، ولی اسم آن یا حتی کاربرد اصلی آن را نمی دانسته اید. در این مقاله به بررسی چند مورد از مهم ترین ابزار بازار میپردازیم. هر کدام از این ابزارها کاربرد خاص خود را دارند. در ابتدا نگاهی به پین تثبیت می اندازیم، سپس تعریفی از مهره تی ارائه می کنیم و به کاربردهای آن می پردازیم و در نهایت با تاریخ زن قالب آشنا می شویم.

پین تثبیت چیست؟

پین تثبیت یکی از قطعات بسیار کاربردی است که در صنایع مختلفی از جمله صنایع ماشین سازی مورد استفاده قرار می گیرد. این پین دو سطح قطعه را قرینه نگه می دارد و مرکز آن را مشخص می کند، در نتیجه ماتریس قطعه به خوبی مشخص می شود و می توان ادامه کار را بر روی آن اعمال کرد. با توجه به این موضوع که استفاده از این پین ها در صنایع مورد توجه است، تمامی افراد تمایل دارند اطلاعات خود را در مورد آن بالا ببرند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

کاربرد های پین تثبیت

پین ثابت کننده به عنوان یکی از کاربردی ترین قطعات قالب به شمار می رود که از آن در صنعت ماشین سازی نیز استفاده می نمایند. جهت قرینه نگه داشتن دو سطح یا سنتر نگه داشتن سنبه و ماتریس از پین بهره برداری می گردد که به شکل موقت یا دائم نصب می شود. پین های ثابت کننده به دو شکل عرضه می شوند.

معرفی مهره تی

مهره های تی و موثرتر از پیچ های چوبی هستند. آنها کمتر احتمال دارد که در هر نوع چوبی بریده شوند یا باعث ایجاد ترک یا شکاف شوند. قطعات را می توان با مهره های T به طور انبوه تولید کرد، برای اهداف حمل و نقل مونتاژ و دوباره مونتاژ کرد یا به صورت کیت بسته بندی کرد. مهره های تی در برابر حرکت و لرزش مقاومت می کنند و می توان آنها را در فواصل زمانی منظم سفت کرد. به دلیل داشتن شاخک ها، مهره های تی مواد نرم تری مانند تخته خرده چوب را بهتر از پیچ های چوبی که تمایل به نوار شدن دارند، می گیرند.

مهره تی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

هنگام جستجوی یک مهره تی می‌توانید با نام‌های متعددی روبرو شوید – به عنوان مثال مهره سه راهی، مهره پنجه‌ای، مهره پرچ، مهره چکشی، مهره درج و غیره. و همه آنها می توانند به یک نوع مهره اشاره کنند. مهره T مهره ای است با بدنه ای دراز که به فلنج ختم می شود که اغلب دارای شاخک هایی است که در قطعه چوبی که مهره T از طرف مقابل سفت می شود، فرو می رود. مهره های T اتصالی فوق العاده قوی ایجاد می کنند. آنها شل نمی شوند و قطعات متصل شده کمتر دچار ترک خوردن می شوند. با توجه به شکل آنها برای اتصالات عمود بر هم مناسب تر هستند. مهره T یک اکسسوری عالی و یک انتخاب عالی برای انواع پروژه های مونتاژ، ساخت و ساز مبلمان و همچنین پروژه های DIY است.

کاربردهای رایج مهره تی  

کاربردهای متداول مهره تی شامل بلندگوها، صندلی های صندلی یا سایر قطعات مبلمان روکش شده و موارد دیگر است. کابینت، قفسه یا جعبه — چیزهایی که ممکن است بخواهید بعداً از هم جدا شوند — می توانند از مهره های تی بهره ببرند.

·    بلندگوها

اسپیکرها نمونه کاملی از کاربرد مفید T-nut هستند. لرزش مداوم بلندگوها، به ویژه بلندگوهای باس بزرگ، پیچ های چوبی معمولی را ضعیف می کند. مهره های تی با سفت شدن منظم، طول عمر بیشتری نسبت به پیچ های چوبی برای نصب بلندگو دارند.

·    تخت و صندلی

اغلب آجیل‌های تی را می‌بینید که سر تخته‌ها را به چارچوب تخت یا روی بریس‌ها یا پاهای قابل جابجایی متصل می‌کنند. مهره های تی به شما این امکان را می دهد که صندلی یا تخته سر را بسازید، آن را با لکه و لاک به پایان برسانید، مهره های تی را به صندلی روکش شده یا سر تخته از هر نوع اضافه کنید و بعداً آن را پیچ کنید.

·    کابینت ساده

طراحی، برش و چیدمان میله های کابینت، کناره ها، رویه ها و پایینی ها. محل اتصال قطعات به هم را علامت بزنید و اندازه بگیرید، اما به جای پیچاندن آنها، کابینت یا سیستم قفسه را با استفاده از مهره های T برای سهولت حمل و نقل، مونتاژ و جداسازی قطعات بسازید.

تاریخ زن قالب

در دنیای پیشرفته امروز بسته بندی  از  ملزومات فروش است. با توجه به رشد جمعیت جهانی و نیاز به محصولات و مواد غذایی روزانه، سالم بودن و کسب اطمینان مشتری یکی از موارد هست که تولید کنندگان را پیش به سوی استفاده از دستگاه های بسته بندی کرده است. ذکر تاریخ تولید، تاریخ انقضا، قیمت، وزن (بر حسب گرم و کیلوگرم)، بارکد، لوگو و اطلاعات جانبی روی محصولات امری ضروری برای تمامی صنف های تولید کننده است که  این خود در این عصر کنونی گامی مهم به سوی استفاده از دستگاه های تاریخزن و جت پرینتر ها نموده است. در تاريخ زن ها جهت چاپ از حروف برنجي و یا آهنی در دو زبان فارسي و انگليسي با هر فونت دلخواه استفاده مي شود.

ویژگی های کلی دستگاه تاریخ زن :

·    عملکرد بسیار قوی

·    سرعت چاپ نسبتا بالا

·    خشک شدن سریع چاپ روی محصول

·    قابلیت استفاده از رنگ های متفاوت جهت چاپ

حال که تعریفی از پین تثبیت بدست اوردید و اطلاعات شما درمورد این قطعه کارساز افزایش یافت، بهتر است به وب سایتی را بزنیم که انواع پین را برای مشتریان عرضه میکند. هرگاه خواستید هر کدام از مواردی که در این مقاله ذکر شده را تهیه نمایید، میتوانید به وبسایت Formoboresh.com سر بزنید. در این وبسایت، تنوعی از کالاها و تجهیزات ریز و درشت صنعتی وجود دارد که تنوعی عالی را در اختیار شما قرار میدهد. اگر هم به دنبال مدل متفاوتی از مهره تی بودید، میتوانید از این وبسایت خرید کنید و در اسرع وقت، آن را در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه