ارز اکسی اینفینیتی چیست و نحوه خرید آکسی

2 سال پیش
اکسی اینفینیتی

ارز دیجیتال آکسی در واقع توکن بومی پلتفرم Axie Infinity است.

این پلتفرم یک بازی مبتنی بر NFT است و بر روی بستر بلاک چین اتریوم راه اندازی شده است.

بنابراین توکن آکسی با نماد AXS بر مبنای استاندارد ERC-20 است. در ادامه ابتدا به معرفی کامل این ارز و پلتفرم آکسی اینفینیتی و سپس به نحوه خرید آکسی و نگهداری آن می پردازیم.

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی AXS چیست؟

نام کامل این رمز ارز Axie Infinity Shard است. نماد این رمز ارز در معاملات و در صرافی ها AXS است.

کاربران از طریق بازی و رای دهی در اکسی اینفینیتی می توانند توکن این بازی را به عنوان پاداش دریافت کنند.

محل تامین توکن هایی که به عنوان پاداش به کاربران ارائه می شوند، خزانه داری پلتفرم Axie Infinity است.

تعداد کل توکن آکسی اینفینیتی عرضه شده معادل ۲۷۰ میلیون واحد است که بخشی از این مقدار برای فروش عمومی اختصاص یافته است.

از کل مقدار توکن های آکسی، مقداری به مشاوران Sky Mavis تخصیص یافته است.

همانطور که پیشتر نیز گفتیم، آکسی اینفینیتی بر مبنای استاندارد ERC-20 است. بنابراین باید برای ذخیره سازی این ارز باید از کیف پول هایی استفاده کنید که استاندارد ای آرسی بیست را پشتیبانی می کنند.

معرفی پلتفرم Axie Infinity

این پلتفرم یک بازی مبتنی بر بلاک چین است. مدیریت این پلتفرم توسط بازیکنان آن صورت می گیرد. این پلتفرم از سال ۲۰۱۸ راه اندازی شده است. در این بازی CryptoKitties و Pokemon با هم ادغام شده اند.

ایده اولیه ساخت این بازی مربوط به یک استارتاپ در ویتنام است. نام این استارتاپ  Sky Mavis است. بجز توکن اصلی که بر مبنای استاندارد ERC-20 راه اندازی شده، سایر توکن های این بازی مبتنی بر استاندارد ERC-721 هستند.

تاریخچه پلتفرم اکسی اینفینیتی AXS و عملکرد پلتفرم Axie Infinity

پلتفرم اکسی اینفینیتی در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شده است. دو سال بعد، توکن بومی آن عرضه شد. پلتفرم اکسی اینفینیتی توسط یک تیم حرفه ای و قدرتمند ساخته شده است. Trung Thanh Nguyen مدیر عامل این پلتفرم است. کار او تصمیم گیری در مورد امور بازاریابی نیز هست.

در این تیم Jeffrey Zirlin توسعه دهنده پلتفرم است و امور مربوط به طراحی محصول را مدیریت می کند.

کاراکترهای این بازی، آکسی نام دارند. اکسی ها توکن های NFT این بازی هستند که کاربران این بازی می توانند مالک آن ها باشند.

این توکن ها را می توانید به کیف پول هایی که از آن پشتیبانی می کنند، انتقال دهید.

بازیکنان این بازی که در آن به مبارزه با هیولاها می پردازند، در صورتی که برنده شوند، ارز دیجیتال SLP دریافت خواهند کرد.

اکسی اینفینیتی

معرفی بازی آکسی

این ارز دیجیتال یک توکن بر مبنای استاندارد ERC-20 است.

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی اخیرا رشد چشمگیری داشته است.

امروزه بازی های رمزنگاری شده طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند. وجه ممیزه اکسی اینفینیتی این است که برای توسعه این بازی و ایجاد جامعه بازی آکسی، سالیان زیادی صرف شده است. همچنین در این بازی، کاربرانی که توکن های AXS را دارا هستند، پاداش نیز دریافت می نمایند.

مجموع کل عرضه توکن آکسی اینفینیتی معادل ۲۷۰ میلیون واحد است. این رمزارز که بر پایه استاندارد ERC-20 راه اندازی شده است، امنیت قابل قبولی برای معامله گران آن دارد.

نحوه خرید آکسی اینفینیتی AXS

به منظور خرید آکسی مانند سایر ارزهای دیجیتال باید از طریق حساب صرافی معتبر اقدام کنید. برای این کار باید صرافی هایی را که ارز آکسی در آن ها لیست شده اند را بشناسید.

محبوب ترین و معتبرترین صرافی ایرانی در حال حاضر اوکی اکسچنج است که می‌توانید با ثبت نام در آن و انجام احراز هویت به راحتی بیش از ۴۰۰ رمز ارز گوناگون را خریداری کنید و بفروشید.

بهترین کیف پول برای نگهداری ارز دیجیتال آکسی اینفینیتی AXS

به منظور ذخیره رمز ارز آکسی اینفینیتی AXS به کیف پول های سخت افزاری یا نرم افزاری نیاز پیدا خواهید کرد.

trust wallet

تراست والت

کیف پول های ذخیره ارز آکسی در دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری در دسترس هستند. در میان کیف پول های سخت افزاری می توانید ترزور وان و یا لجر نانو ایکس استفاده کنید. در ادامه کیف پول های نرم افزاری معرفی می شوند.

کیف پول نرم افزاری تراست والت: این کیف پول که برای سیستم عامل اندروید و IOS در دسترس است علاوه بر آکسی، از ارزهای دیجیتال بسیاری پشتیبانی می کند.

کیف پول اتمیک والت: این کیف پول نیز جزو رایج ترین کیف پول های نرم افزاری است و برای سیستم عامل IOS و اندروید در دسترس است.

کیف پول نرم افزاری سیف پال SafePal: این اپلیکیشن نیز از ارز دیجیتال آکسی پشتیبانی می کند.

کیف پول اکسودوس: این کیف پول نیز در بین کاربران محبوب است و قابلیت ذخیره ارز آکسی را دارد.

چه آینده ای در انتظار ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی است؟

با توجه به این که آکسی اینفینیتی (وب سایت) دارای بازی است و صنعت بازی در سراسر جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است، پلتفرم Axie Infinity هم با توسعه و رشد بازی خود می تواند کاربران جدید برای خود ایجاد کرده و روز به روز به پیشرفت و شهرت خود اضافه کند. می توان امیدوار بود که این بازی سرگرم کننده و مهیج، آثار مثبتی در افزایش قیمت ارز دیجیتال آکسی داشته باشد.

پس از خواندن این مقاله با ارز دیجیتال AXS و پلتفرم آن آشنا شده اید و اطلاعاتی را که پیش از معامله و یا بازی به آن نیاز دارید را دریافت کرده اید. بنابراین حالا می توانید تصمیم بگیرید که این ارز را از طریق صرافی خریداری کنید و یا این که آن را از طریق بازی در بازی اکسی اینفینیتی دریافت کنید.

اگر هرگونه سوال دیگری در مورد خرید ارز دیجیتال به ویژه خرید رمز ارز اکسی اینفینیتی دارید، آن را در قسمت نظرات در پایین همین مقاله درج کنید تا به سوالات شما در مقالات مجزا پاسخ دهیم.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه