بیمه حوادث چیست؟ چرا ورزشکاران باید بیمه حوادث داشته باشند؟

3 سال پیش
بیمه حوادث

ورزشکاران جزء دسته ای از افراد هستند که به دلیل انجام فعالیت های ورزشی، بیشتر از سایر افراد در معرض خطر و وقوع برخی از حوادث هستند به همین دلیل داشتن برخی از بیمه ها می تواند در کاهش این هزینه ها بسیار موثر باشد. بیمه حوادث از بیمه های کاربردی برای تمامی افراد به ویژه ورزشکاران می باشد که می تواند حوادث مختلفی را جبران نماید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه حوادث حتما تا انتها این گزارش همراه ما باشید.

بیمه حوادث چیست؟

این بیمه نوعی از بیمه است که بیمه گذار پس از خرید آن، تحت پوشش برخی از حوادث قرار می گیرد و در صورت رخ دادن این حوادث می تواند از شرکت بیمه گر، خسارت دریافت کند. این بیمه نامه انواع مختلفی دارد که عبارت هستند از:

 • بیمه حوادث گروهی
 • بیمه حوادث مشاغل
 • بیمه حوادث خانواده
 • بیمه حوادث اشخاص

حوادث تحت پوشش

قبل تر کمی در مورد این بیمه نامه توضیح داده شد، حالا که متوجه شدیم بیمه حوادث چیست بهتر است در مورد پوشش های آن نیز مطلع شوید.

۱-   غرامت فوت

اصلی ترین پوشش بیمه حوادث، غرامت فوت می باشد و براساس این پوشش اگر خدایی نکرده شخص به علت حادثه فوت کند، شرکت بیمه گر غرامت فوت شخص که برابر با مبلغ کامل دیه می باشد را به خانواده وی پرداخت می نماید.

۲-   غرامت نقص عضو

در صورتی که شخص بیمه شده در اثر رخ دادن حادثه دچار نقص عضو و از کارافتادگی کامل شود، در صورت داشتن بیمه حوادث می تواند از شرکت بیمه گر خسارت دریافت نماید. مبلغ غرامت پرداختی از طرف شرکت بیمه با توجه به حق بیمه پرداختی شخص تعیین می شود.

۳-   هزینه های پزشکی ناشی از حادثه

اما ممکن است شخص دچار فوت یا نقص عضو نشود به خسارت های وارد شده به وی جزئی باشد، به همین دلیل می تواند هزینه های پزشکی برای درمان خود را از شرکت بیمه دریافت نماید. این مورد برای ورزشکاران بسیار کاربردی می باشد.

۴-   مسمومیت ناشی از مواد شیمیایی

جالب است بدانید در بیمه حوادث در صورتی که شخص بیمه گذار به دلیل مصرف مواد شیمیایی دچار مسمومیت شود، می تواند از شرکت بیمه گر خسارت دریافت نماید.

۵-   ابتلا به بیماری های سیاه زخم، هاری، کزاز

اگر شما دارای بیمه حوادث باشید و خدایی ناکرده دچار بیماری های سیاه زخم، هاری، کزاز شوید، می توانید با مراجعه به شرکت بیمه گر، غرامت دریافت نمایید.

۶-    پارگی و کشیدگی عضلات

جالب است بدانید این بیمه نامه حتی هزینه خسارت های ناشی از پارگی و کشیدگی عضلات و رگ ها را نیز جبران می کند. به همین دلیل این بیمه نامه یکی از بیمه های بسیار کاربردی و مفید برای ورزشکاران عزیز می باشد.

۷-   خسارت های ناشی از نجات اشخاص و اموال

اگر یک حادثه در حال رخ دادن بود و شما برای نجات اموال و افراد اقدام به کمک کردید، در صورتی که به خود شما صدمه ای وارد شده باشد، شرکت بیمه گر این خسارت ها را به شما پرداخت خواهد کرد.

۸-   آسیب دیدگی با اسید

این مورد نیز یکی از خسارت های تحت پوشش در بیمه حوادث می باشد و شما می تواند با توجه به این پوشش، خسارت های وارد شده به دلیل اسید را از بیمه گر خود دریافت کنید.

همانطورکه مشاهده کردید این بیمه نامه دارای پوشش های متعددی می باشد که می توانید با توجه به این پوشش ها در اکثر مواقع و حوادث، از شرکت بیمه گر خسارت دریافت نمایید. این بیمه نامه برای اکثر افراد به ویژه ورزشکاران و افرادی که مشاغل پر خطر دارند مناسب می باشد.

بیمه حوادث

اما در بیمه حوادث هم مانند سایر بیمه نامه ها دارای خسارت هایی خارج از تعهدات بیمه گر می باشد که این موارد عبارت هستند از:

 • صدمات عمدی
 • خودکشی
 • استفاده از دارو بدون تجویز پزشک
 • دیسک و فتق
 • برخی از ورزش های حرفه ای مانند موتور سواری
 • آسیب های ناشی از فعالیت های هسته ای
 • استفاده از مواد روان گردان
 • استفاده از مخدر
 • استفاده از مشروبات الکلی
 • و …

 

نرخ بیمه حوادث

نرخ بیمه شخص ثالث ثابت نیست و با توجه برخی از معیار ها و ملاک ها مشخص می شود که برخی از آنها عبارت هستند از:

ریسک بیمه نامه

یکی از عوامل مهمی که در نرخ حق بیمه شما موثر می باشد، ریسک بیمه نامه است به صورتی که هرچه ریسک بیمه نامه شما بیشتر باشد، حق بیمه شما نیز بیشتر خواهد بود. به طور مثال نرخ حق بیمه در مشاغل پر خطر بیشتر از مشاغل کم خطر می باشد.

شرکت بیمه

شرکت های بیمه نیز نرح حق بیمه های متفاوتی دارند و به همین دلیل یکی عامل تاثیر گذار در نرخ حق بیمه می باشند.

دیه کامل

نرخ دیه کامل در سال از دیگر مواردی است که در تعیین حق بیمه، بیمه حوادث موثر می باشد و از آنجایی که دیه هر ساله افزایش دارد، حق بیمه این بیمه نامه نیز هر سال افزایش خواهد داشت.

موارد بالا از جلمه عوامل تاثیر گذار در تعیین نرخ بیمه حوادث بود که برای شما ذکر شد، اما به توصیه های مهم در خرید بیمه حوادث که در ادامه ذکر شده است توجه داشته باشید.

نکات مهم در خرید بیمه حوادث

توانگری مالی

توانگری مالی شرکت های بیمه یکی از عوامل مهم در انتخاب شرکت بیمه گر می باشد که باید حتما به آن توجه داشته باشید. باید بدانید توانگری مالی به توانایی یک شرکت بیمه در پرداخت خسارت های وارد شده به بیمه گذاران گفته می شود که هر ساله توسط بیمه مرکزی اعلام می گردد و هر شرکت که توانگری بالاتری داشته باشد، گزینه مناسب تری برای خرید بیمه حوادث و سایر بیمه ها خواهد بود.

سقف پوشش های بیمه حوادث

قبل از خرید بیمه حوادث حتما به سقف پوشش های این بیمه نامه دقت داشته باشید، زیرا در صورتی که سقف پوشش ها پایین باشد، خسارت های پرداختی از طرف شرکت بیمه به شما پایین خواهد بود، پس حتما به سقف پوشش های بیمه نامه دقت داشته باشید.

اعتبار شرکت بیمه گر

قبل از خرید هر بیمه ای باید به شرکت بیمه مورد نظر خود اطمینان داشته باشید تا خدایی نکرده از شما کلاهبرداری نشود. شما می توانید از سایت بیمه مرکزی شرکت های بیمه مورد نظر خود را استعلام کنید و از اعتبار آن شرکت ها اطمینان حاصل فرمایید، به طور مثال نمایندگی ۱۲۴۰ بیمه ما یکی از نمایندگی های بسیار معتبر و قابل اطمینان برای خرید بیمه حوادث و سایر بیمه ها می باشد.

فسخ بیمه حوادث

بیمه حوادث به سه صورت قابل فسخ شدن می باشد:

فسخ از طرف بیمه گر

در صورتی که بیمه گذار در پرداخت حق بیمه های خود کوتاهی کند یا خطرات بیمه نامه را به درستی اعلام نکند، شرکت بیمه می تواند بیمه نامه حوادث را فسخ نماید.

فسخ از طرف بیمه گذار

در صورتی که بیمه گذار از شرکت بیمه به دلایل مختلفی ناراضی باشد، یا با پایین آمدن ریسک بیمه نامه، شرکت بیمه حاضر به کاهش حق بیمه نباشد، بیمه گذار می تواند بیمه خود را فسخ نماید و باقیمانده حق بیمه سالیانه را از شرکت بیمه دریافت کند.

فسخ خود به خودی

در برخی از حوادث که بیمه گذار دچار فوت شده باشد، بیمه نامه خود به خود فسخ خواهد شد.

بیمه حوادث

بیمه حوادث یکی از بیمه های کاربردی برای شاغلین و ورزشکاران می باشد که می تواند حوادث مختلفی را پوشش داده و اقدام به پرداخت خسارت نماید. در این گزارش به طور کامل در مورد پوشش ها و موارد خارج از پوشش در بیمه حوادث به طور کامل توضیح داده شد. همچنین می توانید در آدرس https://bimeh-ma.com/accident-insurance/ برای خرید بیمه حوادث اقدام نمایید.

در صورتی که شما ورزشکار هستید یا به دلیل شغلتان احتمال رخ دادن حادثه برایتان وجود دارد، توصیه می کنیم حتما نسبت به خرید این بیمه نامه از شرکت ها و نمایندگی های متعبر اقدام نمایید.

1
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

یک دیدگاه

 • عباس علیزاده
  15 نوامبر 2021

  چه جالب نمیدوستم همچنین بیمه ای هم باشه