بک آپ رینگ چیست ؟

1 سال پیش
بک آپ رینگ

بک آپ رینگ در دسته لوازم آب بندی قرار می گیرد . بر عکس باور عموم، حلقه های پشتیبان به هیچ وجه به عنوان مهر و موم کاربرد ندارند و از ابتدا به عنوان مهری در جهت حفظ و نگهداری از سایر اجزا استفاده می گردد. معمولا حلقه های پشتیبانی دارای بخش های مستطیلی شکل بوده که هر یک اشکال مخصوص به خود را شامل می شوند. حلقه های پشتیبان معمولا همراه با اجزای آب بندی که به طو رمعمول آب بند الاستومری است در شیار جای داده و ترجیحاً حلقه های آب بندی NBR، HNBR، VITON و پلی اورتان را شامل می شود. حلقه پشتیبان باید با تحمل بسیار دقیق تراشیده شود تا از برآمدگی درزگیرهای الاستومری همچون پلی اورتان جلوگیری به عمل آورد. شما می توانید انواع ایکس رینگ وی سیل و … را از این مجموعه خریداری نمایید.

رینگ های پشتیبان برای نگهداری حلقه های O کاربردی هستند و در فشار بالا مصرف می گردد، بر روی حلقه های O در هر دو شرایط استاتیک و دینامیکی قرار می گیرند و از خوردگی پیشگیری به عمل خواهد آورد. در واقع سختی پایه ها لازم است تا از سختی حلقه های O بیشتر باشد. به طور کلی ، تاج های ذخیره دارای سطح مقطع مستطیلی می باشند که در شکل های مختلف تولید می گردد. حلقه های پشتیبان لازم است تا با تحمل بسیار دقیق ماشین کاری شود تا از برآمدگی واشرهای الاستومری همچون پلی اورتان پیشگیری به عمل آورد.

مزایای بک اپ رینگ :

 • دارای سطح مقطع مقعر
 • قابلیت حرکات متقابل در سیل
 • بهره برداری از اورینگ با فشار بالا
 • راحت کردن حرکات جانبی
 • کمک به جبران در شکاف های آب بندی شعاعی
 • پیشگیری از دفرمه شدن اورینگ و حفظ و نگه داری سیل
 • پیشگیری از تغییر شکل حلقه O و حفظ سفتی
 • افزایش فشار آب بندی و افزایش عمر آب بندی
 • کاربردی مناسب در جهت مهر و موم داخلی و خارجی
 • قابلیت استفاده از حلقه رزرو
 • در شرایطی که نوسانات شدید حرارتی وجود داشته باشد، جبران خسارت خواهد کرد
 • کاربردی در برنامه های استاتیک و پویا

استفاده از ایکس رینگ

ایکس رینگ نیز دارای کاربرد های متنوعی از جمله ایستاتیک و یا دینامیک می باشد. به طور کلی ایکس رینگ ها در هر طرف دو قسمت آب بندی را شامل می شوند . نظر فشرده شدن ایکس رینگ نیاز کمتری خواهند داشت تا به این شکل آب بندی درستی انجام شود. لذا افزایش عمر بیشتری به دست می آورند و از نظر سایز و اندازه مطابق استانداردهای لازم همچون اورینگ ها عمل می کنند.

مزیت های ایکس رینگ X-ring

از ویژگی های اورینگ های استاندارد ،طراحی چند لوبی در کنار سطح آب بندی دوبرابری می باشد که باعث آب بندی بهتر آن می شود. طراحی سطح چند گوشه ای در ایکس رینگ باعث افزایش عمر در این ایکس رینگ ها می گردد. جهت آب بندی مناسب به فشار دادن زیاد نیازی نمی باشد. لذا لازم است تا باعث سایش و پارگی کمتر شود. در نهایت هزینه های تعمیر و نگهداری نیز کمتر خواهد شد.

لازم به ذکر می باشد زمانی که لبه‌های بیرونی بلندتر شود، گلویی عمل خواهد کرد و در صورتی که لبه ‌های داخلی بلندتر شوند، پیستونی درگیر خواهد شد. در صورتی که این لبه ‌ها دارای تقارن باشند، هم گلو و هم پیستون باهم عمل می کنند. نحوه نصب آن ‌ها معمولا به گونه ای است که با فشار، لبه پکینگ را به دیواره چسبانده و به صورت بهتری آب ‌بندی انجام می شود.

وی سیل چیست ؟

وی سیل برای پیشگیری از نشتی آب، ورود گرد و خاک و بعضی از پودرهای درشت به سیستم آب بندی استفاده می شوند .وی سیل به عنوان قطعات اصلی آب بندی معرفی نخواهند شد اما استفاده از آن منجر به تقویت و حمایت قطعات اصلی آب بندی می گردد. بنابراین می توان گفت که بهره برداری از آن منجر به افزایش راندمان دستگاه های هیدرولیکی و پنوماتیکی می شود.این قطعه ضمن ممانعت از نظر کاربردی دارای نشت آب و روغن مانعی خوب جهت ورود گرد و خاک به سیستم آب بندی می باشد. وی سیل ها در انواع مختلفی مانند VA، VS و VL به بازار ارائه می شوند. نحوه عملکرد قطعه با توجه به استاتیک یا دینامیک بودن آن ها متفاوت خواهد بود.

مزایای وی سیل :

 • ۳ بخش وی سیل می تواند به آرامی درگیر شود تا فشار ابتدایی سیستم کاهش یابد.
 • در زمان مونتاژ به علت لاستیکی بودن ان کش پیدا خواهد کرد .
 • اجازه شرایط نیروی گریز از مرکز امکان دارد.

شرکت سیل گستر سالاران به عنوان یکی از وارد کنند و فروشندگان انواع اورینگ، وی سیل و بک آپ رینگ می باشد. جناب آقای کرم اکبری مدیر عامل شرکت بوده که در این مجموعه از سال ۶۸ به مدت ۹ سال به عنوان شاگرد و با کم‌ترین میزان دریافتی در راستای اورینگ و بک آپ رینگ و قطعات لاستیکی ایرانی در بازار مشغول به فعالیت می باشد. در دی‌ماه ۷۷ اقدام به راهاندازی کسب و کار شخصی خود نموده و محصولات آب بندی را با کیفیتی بی نظیر ارائه می دهد. در سال ۷۹ با خرید سهم شریک، صاحب کل امتیاز فروشگاه شدند و به ارائه‌ی محصولات تولیدی داخلی پرداختند. جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت sealgostar.com مراجعه نمایید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه