چه عواملی روی اعتیاد قهوه تاثیر می گذارد | عوارض قهوه

3 سال پیش
عوارض قهوه

زیاده روی در مصرف قهوه مضراتی دارد که نه تنها زندگی روزانه ما را مختل می کند بلکه سلامت ما را هم به خطر می اندازد اما از کجا بفهمیم که در مصرف قهوه زیاده روی می کنیم؟ ۶ نشانه که در ادامه صحبت خواهیم کرد ثابت می کند که زیاد از حد قهوه می خورید و عوارض قهوه شامل چه چیز هایی می باشد، با ما همراه باشید.

عوارض اعتیاد به قهوه(عوارض قهوه)

۱-معده درد(عوارض قهوه)

شاید تصور کنید علت معده دردتان خوردن غذای فاسد یا چیز دیگری است اما باید قهوه را به فهرست معده دردتان اضافه کنید. دانشمندان اروپایی پی بردند بعضی از مواد موجود در قهوه تاثیر گذاری روی سلول های معده، ترشح اسید معده را بیشتر می کنند. مصرف دارو می تواند اسید معده را تا مدتی خنثی کند اما اگر مشکوک هستید که قهوه عامل معده دردتان است در عادات قهوه خوردن تان تجدید نظر کنید.

همچنین بخوانید، اشتباهات رایج در حرکات بدنسازی شکم – شکم کرانچ

عوارض قهوه

۲- تپش قلب(عوارض قهوه)

تپش قلب تجربه ی واقعا دلهره آوری است و این احساس را می دهد که انگار قلب می خواهد از قفسه ی سینه بیرون بیاید. یکی از عوارض رایج در تپش قلب، زیاده روی در مصرف قهوه و کافئین، نیکوتین و حتی الکل است. در بعضی موارد، تپش قلب می تواند سرگیجه و حتی غش کردن شود.  متاسفانه تنها راه خلاص شدن از تپش قلب ترک کامل کافئین است.

عوارض قهوه

۳- اسهال(عوارض قهوه)

قهوه به دلیل خاصیت ملونیش می تواند به اجابت مزاج کمک کند اما خوردن بیش از دو یا سه فنجان قهوه در روز می تواند منجر به اسهال شود. اگر مشکل اسهال تان حاد شده و دیگر قابل کنترل نیست باید به تدریج مصرف کافئین را ترک کنید.

عوارض قهوه

۴- بیخوابی(عوارض قهوه)

بیخوابی یکی از نشانه های آشکار مصرف بیش از اندازه قهوه است. حتی اگر هیچ نشانه ی دیگری هم نداشته باشید این نوشیدنی خوش طعم می تواند چرخه ی خواب شما را مختل کند. قهوه تا ۱۴ ساعت درون سیستم باقی می ماند، مساله ای که باعث می شود در طول شب تعداد دفعالت بیشتری از خواب بیدار شوید و در مجموع مدت زمان کمتری خواب باشید. برای حل این مشکل سعی کنید تنها تا ظهر قهوه بنوشید و بعد از آن دیگر سراغ قهوه نروید.

عوارض قهوه

۵- عصبانی شدن

قهوه ما را هوشیار تر می کند اما مصرف بیش از اندازه ی آن گاهی این تاثیر مثبت را تبدیل به تاثیر منفی می کند در نتیجه از کوره در می روید و عصبانی می شوید. کافئین به فعالیت دستگاه عصبی مرکزی بدن سرعت می دهد، مساله ای که باعث بی قراری و حساس شدن شما می شود. با کم کردن مصرف قهوه از آرامش بیشتری برخوردار شوید.

عوارض قهوه

۶- سردرد

میزان متعادلی از کافئین به تاثیر گذاری بیشتر دارو های مسکن و رفع سردرد کمک می کند. به همین دلیل است که از کافئین در تولید بسیاری از دارو های بدون نسخه ی مخصوص سردرد استفاده می شود. با این حال اگر برای مدت طولانی بیش از حد قهوه بنوشید مصرف ۵۰۰ میلی گرم کافئین معادل با پنج فنجان قهوه است، هر زمان که کافئین به بدنتان نرسد دچار حالتی مانند ترک اعتیاد و در نتیجه سردرد و خستگی خواهید شد.

عوارض قهوه

بنابراین مصرف کافئین را به تدریج کنار بگذارید و برای این کار همه ی منابع کافئین را در نظر داشته باشید از جمله قهوه، داروهای مخصوص سردرد، چای، نوشابه، کاکائو و نوشیدنی های انرژی زا، همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد قهوه را از اینجا مشاهده نمایید. امیدواریم که مطالب این مقاله، مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه