نکات خرید دستگاه حضور و غیاب یا قیمت دستگاه حضور غیاب

3 سال پیش
دستگاه حضور و غیاب

اگر جایی مشغول به کار باشید و یا به ادارات و شرکت‌های مختلف مراجعه کرده باشید، دیده‌اید که از دستگاه حضور و غیاب برای ثبت زمان ورود و خروج کارمندان و کارکنان آن جا استفاده می‌شود. در بسیاری از مکان‌ها نیز از دستگاه کنترل تردد استفاده می‌شود که این دو شبیه به هم بوده و قابلیت‌ها و ویژگی‌های یکسانی دارند. ما در این مطلب ضمن معرفی دستگاه فوق به نکاتی اشاره خواهیم کرد که به شما کمک می‌کند هنگام خرید دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب، انتخاب بهتر و دقیق‌تری داشته باشید. در انتها نیز مجموعه زمان پرداز را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌تواند مدل‌های گوناکون این دستگاه را با کیفیت بالا در اختیارتان قرار دهد.

دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

تا همین چند سال پیش در بیشتر شرکت‌ها و یا ادارات و .. دفتری بود که کارمندان و کارگران و .. ساعت ورود و خروج خود را داخل آن درج می‌کردند و بعدها سیستمی طراحی شد که افراد هنگام ورود و خروج کارت می‌زدند. اما در حال حاضر دستگاه‌های حضور و غیاب و همچنین دستگاه کنترل تردد جدیدی طراحی شده‌اند که با استفاده از اثر انگشت و یا تشخیص چهره می‌توانند زمان ورود و خروج هر یک از کارکنان و محاسبه حقوق آن‌ها را بدون نیاز به وسایل دیگر ثبت کنند و از مشکلات متعددی که تا پیش از این رخ می‌داد و یا سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری به عمل آورند. طبیعتا هر جا که تکنولوژی به کمک انسان آمده کار با سرعت و دقت بالاتر و کمترین درصد اشتباه صورت گرفته است. اگر قصد خرید دستگاه حضور و غیاب را دارید لازم است به این نکته توجه کنید که اکنون سه نوع دستگاه حضور و غیاب در بازار موجود است که هر یک قابلیت‌های خاص خود را دارد. ما در ادامه به معرفی این دستگاه‌ها خواهیم پرداخت.

  • دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

همان طور که از نام این دستگاه نیز مشخص است، دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی به گونه‌ای طراحی شده که با لمس اثر انگشت شما می‌تواند زمان حضور شما در محیط کار و یا خروج‌تان را ثبت نماید. در حال حاضر این دستگاه کنترل تردد یکی از دستگاه‌های پرطرفدار بازار به شمار می‌آید که ضمن ابعاد کمی که دارد از ویژگی‌های منحصربفردی برخوردار است. ساختار این دستگاه به گونه‌ای است که دارای دو مدل نوری و خازنی می‌باشد به طوری که وقتی انگشت خود را که البته در ابتدا شناسایی شده است، روی صفحه مورد نظر قرار می‌دهید به سرعت مشخصات شما تایید شده و زمان ورود و خروج ثبت می‌شود و یا درب برای ورود و خروج شما باز می‌گردد.

البته بسته به اینکه وضوح دستگاه و قابلیت تتشخیص آن تا چه اندازه باشد و چه میزان حساسیت داشته باشد، قیمت دستگاه حضور و غیاب متفاوت خواهد بود. اگر قصد خرید دستگاه حضور و غیاب خازنی را داشته باشید باید بدانید که طبق اطلاعاتی که قبلا از اثر انگشت شما به دستگاه داده شده است عکسی تهیه شده و طبق آن هویت فرد را شناسایی می‌کند و طبیعتا از حساسیت کمتری نسبت به دستگاه حضور و غیاب نوری برخوردار است.

  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

یکی دیگر از دستگاه‌های حضور و غیاب که اکنون در بازار وجود دارد دستگاه حضور و غیاب با استفاده از قابلیت تشخیص چهره است که با استفاده از فناوری تشخیص چهره یا Facial Recognition، موجب می‌شود چهره کارکنان و کارمندان هر شرکت و اداره‌ای با استفاده از عکس یا ویدئو امکان پذیر باشد و ساعت ورود و خروج و تردد آن‌ها ثبت گردد. به همین علت است که مدیران مجموعه‌های مختلف، خرید دستگاه حضور و غیاب بر اساس تشخیص چهره را بیشتر می‌پسندند.

دستگاه حضور و غیاب

برای استفاده از این نوع دستگاه کنترل ترد، لازم است ابتدا عکسی با کیفیت از چهره افراد توسط دستگاه دریافت شود تا دستگاه بتواند در دفعات بعدی این الگو را با چهره فرد تطبیق داده و اطلاعات را ثبت نماید. اما دستگاه‌های تشخیص چهره حساس‌تری نیز در بازار وجود دارد که با استفاده از یک عکس پرسنلی نیز می‌توان این اطلاعات را به دستگاه داد و نیازی به عکسبرداری وجود ندارد. همچنین دستگاه‌هایی در حال حاضر وجود دارند که می‌توانند نقاطی از چهره مانند بینی، پوست صورت و یا فاصله چشم‌ها و … را تحت نقاطی خاص اسکن کنند که طبیعتا با استفاده از این روش احتمال بروز خطا تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

  • دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس

پیشتر اشاره کردیم که نسل اولیه دستگاه‌های حضور و غیاب، دستگاه‌های کارتی بودند که ساعت ورود و خروج را روی کارت چاپ می‌کردند و با استفاده از یک دستگاه پانچ کارت سوراخ می‌شد. در حال حاضر دستگاه حضور و غیاب کارتی جدیدی که در بازار وجود دارد تا حدودی شبیه به همان دستگاه‌های قدیمی ساخته شده است با این تفاوت که دیگر لازم نیست شما کارت را درون دستگاه قرار دهید و هنگامی که کارت شناسایی خود را جلوی دستگاه قرار دهید، اطلاعات شما که از پیش ثبت شده با آن مطابقت داده می‌شود و ضمن باز شدن درب برای تردد، ساعت ورود و خروج شما نیز ثبت می‌گردد.

نکته حائز اهمیت در مورد خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی، انتخاب نوع کارت آن است. زیرا اکنون دستگاه‌هایی وجود دارند که دارای دو نوع کارت مستقیم یا غیر مستقیم می‌باشند که البته در حال حاضر به خاطر وجود بیماری کرونا بسیاری از مدیران خرید دستگاه کارتی غیرتماسی را می‌پسندند که طبیعتا از قیمت بالاتری هم برخوردار است.

معرفی دستگاه حضور و غیاب zkteco

دستگاه حضور و غیاب

در حال حاضر در بازار ایران دستگاه حضور و غیاب از برندهای مختلف در دسترس خریداران قرار گرفته است. شرکت zkteco چین یکی از شرکت‌های تولید کننده دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب است که محصولات این برند در مدل‌های مختلف در ایران موجود است. همه مدل‌های دستگاه حضور و غیاب zkteco از بهترین فناوری‌های روز در خصوص تطابق اثر انگشت و تشخیص چهره برخوردارند و مانند سایر دستگاه‌های مشابه به عنوان یکی از کامل‌ترین راه حل‌های امنیتی شناخته شده‌اند که می‌توانند علاوه بر ثبت زمان ورود و خروج، محاسبه ساعات کاری و .. امنیت شما را در مکان‌های مختلف تامین نمایند.

همچنین برند ZKT  دستگاه‌هایی را طراحی کرده که چند قابلیت تشخیص چهره، اثر انگشت و همچنین استفاده از کارت را یکجا داشته و شما می‌توانید بر اساس نیازی که دارید، یکی از قابلیت‌های آن را مورد استفاده قرار دهید. همچنین برای برخی از دستگاه‌های حضور و غیاب ZKT  مجهز به تقویم و سخنگوی فارسی شده‌اند به طوری که مدیران بخش مربوطه می‌توانند با استفاده از تقویم هجری شمسی و ثبت اطلاعات مربوط به تعطیلات رسمی، گزارش گیری کاملی از آن داشته باشند. به این ترتیب ثبت ساعات ورود و خروج و همچنین محاسبه حقوق کارمندان و کارکنان به راحتی صورت گرفته و از اشتباهاتی که بی‌شک در ثبت دستی و دفتری اتفاق می‌افتاد، دیگر خبری نخواهد بود.

هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

دستگاه حضور و غیاب را با توجه به نوع کاری که دارید انتخاب کنید و در این خصوص از کارشناسان فروش این محصول مشاوره بگیرید.

  • توانایی دستگاه را در خصوص انتقال اطلاعات و داده‌ها بررسی کنید.
  • امکان اتصال به اینترنت را در موقعیت جغرافیایی که قرار دارید در نظر بگیرید.
  • خرید دستگاه حضور و غیاب را از شرکت و برندی انجام دهید که بتوانند سال‌ها کارکرد آن را پشتیبانی نمایند.
  • دستگاه‌های مختلف را شناسایی کنید و سپس اقدام به خرید نمایید تا در قبال قیمت دستگاه حضور و غیاب که می‌پردازید خدمات خوبی دریافت نمایید.
  • دستگاهی را خریداری کنید که ضمن ثبت اطلاعات از حافظه مناسبی برخوردار باشد.

فروشگاه زمان پرداز

دستگاه حضور و غیاب

فروشگاه زمان پرداز فعالیت خود را در حوزه فروش سیستم‌های حضور و غیاب و کنترل تردد و .. از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده و در این مدت توانسته است، دستگاه‌های مختلف که از تکنولوژی‌های روز دنیا بهره‌مند هستند را در اختیار مشتریان قرار دهد. بنابراین اگر قصد خرید دستگاه کنترل تردد و دستگاه حضور و غیاب بخصوص دستگاه حضور و غیاب zkteco  را دارید می‌توانید انواع محصولات این حوزه را در سایت زمان پرداز به آدرس الکترونیکی https://zamanpardaz.com/ ببینید و با برقراری ارتباط با کارشناسان این مجموعه دستگاهی که برای محیط کار شما و تعداد کارمندان تان مناسب است خریداری نمایید. شرکت زمان پرداز در خصوص تولید و ارائه نرم افزار مدیریت باشگاه‌های ورزشی و همچنین دستگاه‌های محاسبه حقوق و دستمزد و نرم افزارهای مالی و حسابداری نیز فعالیت دارد که می‌توانید برای خرید این دسته از محصولات نیز از سایت زمان پرداز اقدام کنید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه