داستان بازی Red Dead Redemption 2 | بهترین بازی سال

5 سال پیش
بازی Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 یکی از بازی های شرکت راک استار، این بازی مشخص شده که در دوتا دیسک عرضه می شود، یکی داده های بازی، یکی دیسک بازی، اگر شما بخواهید آن را دانلود کنید چیزی حدود ۹۲ گیگابایت رو باید دانلود کنید. دقت کنید که شما اگر بخواهید داستان بازی رو، یک ضرب تمام کنید، ۶۵ ساعت زمان می برد. پس بازی بسیار بزرگ و بسیار جذاب است، فقط می توانم این رو بگم، دم راک استار گرم با این بازی هایی که ارائه می دهد. این بازی نسخه سوم این بازی است که در ادامه جزئیات آن را بررسی می کنیم.

جزئیات بازی Red Dead Redemption 2

سیستم تیر اندازی

سیستم تیر اندازی همان چیزی به نظر می رسد که این چند سال اخیر در راک استار دیده ایم، توانایی بالایی در شخصی سازی تفنگ ها می تواند تجربه تیر اندازی برای هر گیمری را منحصر به فرد و خاص کند. سیستمی به بازی اضافه شده است که می توانید بازی را آهسته کنید و به لطفش با روش های مختلف، دشمنان بازی را از میان بردارید. در بازی باید خیلی خوب از تفنگ هایتان محافظت کنید، اگر اسلحه شما کثیف بشود یا در تماس با آب قرار بگیرد، در عملکردشان اختلال به وجود می آیند که باید حواستان را کاملا جمع کنید.در این بازی شما نمی توانید بیش از دو تفنگ همراه خود حمل کنید و یکسری اسلحه هایتان را باید در خورجین اسب بگذارید.

نقش اسب در بازی Red Dead Redemption 2

اسب تو بازی نقشی بسیار مهمی در بازی دارد. شما می توانید اسم اسب را هر چیزی که دلتان می خواهد بگذارید. فاکتور هایی مثل استقامت و سرعت نقش بسیار کلیدی برای انتخاب اسب وجود دارد چرا که یکسری اسب های بازی سریع هستند و یکسری اسب های بازی کند و یکسری اسب ها استقامت بالایی دارند و این شما هستید که تعیین می کنید که چه اسبی را انتخاب نمایید.

بازی Red Dead Redemption 2

نکته جالبی که وجود دارد این است که شما علاوه بر این که باید از وضعیت فیزیکی اسب اطلاع داشته باشید، می بایست از وضعیت روحی اسب هم اطلاع داشته باشید. کار هایی مثل تمیز کردن، غذا دادن  رابطه ی شما با جناب اسب را بهتر و قوی تر می کند، این یک اعتماد بین اسب شما ایجاد می کند، این اعتماد در لحظات خطرناک تعیین کننده می شود و خواهید دید که اسب شما برای نجات دادن شما جان خودش رو به خطر می اندازد. جالب است بدانید که دمای هوا روی عملکرد دستگاه گوارش اسب تان و نتیجه ی استقامت اسب تاثیر می گذارد.

زاویه ی دوربین

زاویه ی دوربین هم در همان ابتدا در دسترس است. نقشه ی بازی خیلی بزرگ است. کار هایی که شما انجام می دهید در روابط مردم تاثیر گذار است. شما با تمامی افرادی که اطراف شما وجود دارد می توانید با آنها مودبانه یا خشن برخورد کنید. می توانید مثل جی تی ای، کفش، کلاه و لباس های مورد نظر را خودتان انتخاب کنید.

حتی می توانید پاچه ی شلوار خودتان را بسته به علاقه ای که دارید بالا یا پایین بگذارید و حتی می توانید بگذارید کاراکترتان ریش در بیاورد. اگر نمی خواهید موها و ریش هایتان بلند باشد می توانید به آرایشگاه مراجعه کنید. ولی دیگه مثل جی تی ای نمی توانید به آرایشگاهتان بگویید که موهایتان را بلند تر کند اما نترسید می توانید از آرایشگاه ها آیتمی بخرید که سرعت رشد موهای شما را بیشتر بکند.

بازی Red Dead Redemption 2بازی Red Dead Redemption 2

وضعیت در جامعه

شما از جامعه ترد شدید و احتمالا زندگی سختی را خواهید داشت. جایزه بگیر ها و مامور ها دنبال شما هستند و باید تنها زندگی کنید. اینم بگم که شما برای انجام ماموریت هایی مثل سرقت از بانک و قطار چند نفر از اعضای کمپ را انتخاب می کنید و با خود تان ببرید. این بازی با کیفیت ۳۰ فریم به خوبی اجرا می شود و البته اینکه خیالتان از بابت گرافیک باید راحت، راحت باشد.

راک استار اشاره کرده بود با ساخت این بازی صنعت گیم یک قدم جلو تر می رود.

از آنجایی که راک استار علاقه به بازی هایی عمیق دارد، Read Dead Redemption 2 از این گزینه مستثنا نیست. گوینده بازی اشاره می کند این بازی بیشتر از این که جهان باز باشد، عمیق است، پس بگذارید به عمق این بازی بپردازیم که به تقابل انسان ها، اسب ها، تمساح ها، گوزن ها می پردازد.

بازی Red Dead Redemption 2

غرب وحشی

قصه ی این بازی ، اول یک مرد رو می بینید که سوار بر اسب است و از دور می آید. بعد انسان ها، یک دور منقرض می شوند و به جای آن گوزن ها می آیند، گوزن ها هم منقرض می شوند و استخوان های آن را می توان در بازی دید. در قسمت بعدی خرگوش ها و پرنده های جای آن ها را می گیرند ولی بعد انسان ها در سال ۱۸۹۹ میلادی باز می گردند و اینجا جنگ بزرگ آغاز می شود.

بازی Red Dead Redemption 2

بعد که حیوانات رو کشتن بعد دیگه کرمشون میگیرد و چیز هایی را که خودشان ساختند را خراب می کنند. تازه سوار یک اسب هم می شوند تا آتیش رو نشان آن بدهند و بعد هم به عالم و آدم مثل دیونه ها یورش می برند.

آدم ها آتیش درست می کنند تا درخت ها خفه شوند و بعد همان گوزن اولی که منقرض شده بود را شکار می کنند و روی یک اسب می گذارند تا به یک جنس حیوان آزاری برسند. بعدش هم سوار قایق می شوند تا حیوان های دریایی را شکار کنند. جنگ انسان ها با حیوانات با حرکت دادن یک قطار ، تخریب قطار و نشستن در جایی برای کشتن مشتی پرنده این داستان ادامه پیدا می کند.

بازی Red Dead Redemption 2

کشتن سرخ پوست ها

در ادامه اشاره می کند که ما یک سرخ پوست را کشتیم و دوباره آن را زنده کردیم و باز هم او را می کشیم تا رستگارش کنیم یعنی گور به گور کردن سرخ پوست ها تنها راه رستگار شدن آنهاست. پس فکر نکنید نژاد پرست ها فقط علیه سیاه پوست ها بودند. این که چطوری و با چه روش ترسناکی آنها را زنده می کنند یک داستان دیگری است.

گسترش درگیری آدم ها با هم و خود درگیری، انفجار چند زندان توسط حیوان و بخاطر این امر آدم ها دور هم جمع می شوند تا حیوان ها را هم بکشند. درجه ی سنی این بازی RP است دلیلش این است که این بازی آنقدر خفن است که بعد از دویست ساعت بازی می توانید به گوشه ای بروید و بخوابید.

داستان بازی Red Dead Redemption 2

داستان این بازی Red Dead Redemption 2 از سال ۱۹۱۱ آغاز شد جایی که شخصیت اصلی بازی یعنی جان برای اولین بار قدم توی شهر بلک واتر می گذارد. جان مارستون یک قانون شکن است که در حال حاضر در تحت بازداشت FBA به سر می برد. جان عضوی از گروه داچ بود تا این که عضوی از همگروهی های او به جان خیانت می کنند و او را رها می کنند که او کشته بشود. FBA برای این که جان هم گروهی های سابق خود را بکشد، همسر و فرزند وی را گروگان می گیرد.

 

کشتن هم گروهی های داچ

جان برای نجات خانواده خود به سراغ این نفرات می رود در اولین درگیری که صورت می گیرد جان که بیل را دست کم میگیرد او به شدت زخمی می شود و روی زمین می افتد و خانومی او را به مزرعه خودش می برد و او را نجات می دهد. بعد جان دوباره نزد کلانتر می رود تا بیل را پیدا کند اما از آنجا که در غرب وحشی هیچ کس بی مزد و منت کار نمی کند، جان باید در ابتدا چند تا از خواسته های کلانتر را اجرا کند.

بازی Red Dead Redemption 2

در این حین جان تصمیم میگیرد هم به شورشی ها  و هم به ارتش ملحق بشود و دور از چشم هر گروه کار ها و سفارشات آن ها را انجام بدهد، البته جان از پیوستن به این گروه ها هیچ هدف سیاسی نداشته و فقط برای بدست آوردن اطلاعات از دشمنان خود می باشد.

در این حین ماموران ارتشی که از همدسی با شورشی ها آگاه بودند او را دستگیر می کنند و به اعدام محکوم می کنند، اما دوستان جان او را از این مخمسه نجات می دهند. شما در نهایت بیل و خاویر را پیدا می کنید و بسته به خودتان یا آن ها را می کشید و یا زندانی می کنید.

سرقت بانک

جان در ادامه برای کمبود بودجه ی خود تصمیم می گیرد بانکی را سرقت بکند، همین سرقت باعث می شود که او با داچ رو به رو شود اما جان مخفیگاه داچ را پیدا می کند و در نبردی بزرگ او را دستگیر می کند و بعد داچ که میبیند هیچ راهی ندارد خودش را از بالای صخره به زمین پرتاب می کند.

پایان ماموریت جان

حالا که ماموریت جان به پایان رسیده، مامور FBA در کمال تعجب به وعده اش عمل می کند و بدین ترتیب جان به خانه یعنی جایی که همسر و فرزند انتظارش را می کشیدند، باز میگردد و بدین ترتیب همه چیز بر وقف مراد می گذرد. جان پسر خودش را بر خلاف شخصیت خودش بزرگ می کند و او را از جرم و جنایت دور می کند. متاسفانه اوضاع برای مدت طولانی به همین منوال باقی نمی ماند و بلاخره FBA هم تصمیم میگیرند به جان مارستون هم حمله کنند و کار او را یکسره کنند.

اینجوری می شود که به خانه ی جان حمله می کنند و جان تا جایی که در توان داشت در برابر نیروها مقاومت می کنند اما در نهایت در برابر نیرو های بیشمار ارتش شکست می خورد، در لحظه آخر جان همسر و فرزند خودش را فراری می دهد اما برای این کار باعث می شود که خودش را قربانی کند. جان در Red Dead Redemption 2 هم در جلوی دیدگان همگان به غمناک ترین شکل ممکن  کشته می شود.

انتهای داستان Red Dead Redemption 2

 سه سال از این ماجرا می گذرد و پسر جان، خلاف کاری چیره دست می شود و به نوعی پای در جای پدر خود می گذارد. او که فقط به فکر انتقام گرفتن از خون پدر خود است. خیلی زود به خواسته اش می رسد. ادگار راد که باز نشسته شده بود را پیدا می کند. بلاخره او را به قتل رساند.

همچنین ببینید، نقد و بررسی بازی رد دد ۲

بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2

او بعد از گرفتن انتقام جک تصمیم می گیرد که به خواسته پدرش احترام بگذارد و کار خلاف را کنار بگذارد. بدین ترتیب گذشته ننگین پدر خود را هم پاک می کند. خیلی ممنون که تا انتهای داستان Red Dead Redemption 2  همراه ما بودید. همچنین می توانید جزئیات بیشتری از بازی Red Dead Redemption 2 را در اینجا مشاهده نمایید. اگر شما این بازی رو تجربه کردید، از جاهای خفن این بازی با ما در میان بگذارید.

منبع: جفت هیچ

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه