تاثیر تکنولوژی در باربری و صنعت حمل بار

2 سال پیش
تکنولوژی در باربری چه تاثیری داشته است ؟

امروزه تکنولوژی در تمامی کارها، تجارت ها، صنایع، ادارات و … تاثیر به سزایی دارد و با پیشرفت تکنولوژی هرچه که به جلو می رویم انجام این کارها راحت تر ، به صرفه تر و با سرعت بیشتری انجام می پذیرد . به صورت کلی پیشرفت تکنولوژی موجب افزایش بهینگی در تمامی کارها می شود . پس نمی توان منکر این قضیه شد که استفاده نکردن از تکنولوژی در این برهه از زمان موجب عقب ماندن ، افزایش هزینه ها و کاهش کارآمد بودن در تمامی زمینه ها می شود .

در گذشته برای حمل و نقل بار خود تنها راه این بود که با شماره یک شرکت باربری که آن را از طریق دوستان و آشنایان خود یا از تبلیغات آن ها بدست آورده اید تماس بگیرید و حمل بار خود را ناچارا به آن ها بسپارید . اما نمی توانستید متوجه شوید که آیا باربری که بار و اسباب و اثاثیه خود را به آن ها سپردید معتبر بود ؟ آیا می توان به آن ها اعتماد کرد ؟ آیا قیمتی که از شما در قبال خدماتشان دریافت کردند منصفانه بود ؟ آیا پرسنل آن شرکت باربری وارد به کار هستند؟ و بسیاری از این قبیل سوال ها برای شما پیش می آمد .

اما امروزه به لطف تکنولوژی و پیشرفت همواره آن شما می توانید نه تنها به تمامی سوالات بالا پاسخ بدهید بلکه از تک تک جزئیات موجود نیز مطلع شوید .

تاثیر پیشرفت تکنولوژی در باربری چیست ؟

در صنعت باربری کالا پیشرفت تکنولوژی نقش اساسی دارد و تاثیر تکنولوژی در باربری و صنعت حمل و نقل را نمب توان منکر شد . برای مثال اپلیکیشن های شرکت های باربری، سیستم تعیین موقعیت یا همان GPS و یا سیستم بارکد کمک خیلی زیادی به صنعت باربری کرده اند .

در این روز ها دیگر لازم نیست شما برای تماس با شرکت باربری یا هر سازمانی با شماره تلفن آن ها تماس بگیرید یا مجبور شوید به آن جا به صورت حضوری مراجعه کنید .

افزایش کیفیت خدمات با ورود تکتولوژی در باربری

اپلیکیشن های طراحی شده بر روی گوشی های هوشمند کارها را بسیار راحت کرده اند. شما می توانید در این اپلیکیشن ها به صورت ۲۴ ساعته و در کل روز های سال حتی روز های تعطیل غیر حضوری نوبت بگیرید و از آن ها متناسب با نیاز خود درخواست سرویس کنید .

همچنین می توانید از هزینه ها و تعرفه های آن ها نیز مطلع شوید. علاوه بر اینها شما می توانید از نظرات و امتیاز های ثبت شده توسط کاربران دیگر درباره شرکت های باربری مختلف استفاده کنید و متوجه شوید که هر کدام چه مزایا و معایبی دارند .

سیستم تعیین موقعیت به شرکت های باربری کمک می کند تا در هزینه و زمان صرفه جویی زیادی شود. مدیر این شرکت ها می توانند با استفاده از تکنولوژی در باربری ، کالا ها را با توجه به ترافیک مسیر ها و دور یا نزدیک بودن مسیر ها برنامه ریزی کنند و بتوانند خدمات را در کوتاه ترین زمان ممکن و در زمان تعیین شده به کارفرما ارائه دهند .

علاوه بر صرفه جویی در هزینه و زمان مدیر این شرکت ها می توانند از موقعیت رانندگان و ماشین های باری خود در هر لحظه آگاه باشند و از تاخیر های احتمالی آنان نیز باخبر شوند . استفاده از تکنولوژی در باربری می تواند در جلوگیری از دزدی کالا ها توسط عده از رانندگان سودجو و یا حتی دزدیده شدن آن کالا ها در جاده های خلوت توسط دیگران نیز نقش مهمی ایفا کند .

سیستم بارکد نیز در انبار داری و جابجایی کالاها نقش اساسی دارد به این صورت که با این سیستم پیگیری موقعیت کالا توسط مشتری آسان تر می شود و حتی از گم شدن آن کالا ها جلوگیری به عمل می آید .

نحوه کمک تکنولوژی به انجام کارهای بزرگ و گروهی به صورت فردی

امروزه با توجه به گسترش و افزایش سرعت اینترنت و دسترسی همه به آن تمامی افراد و کسب و کارها به نحوی به هم متصل شده اند و به همین دلیل شرایطی پیش آمده که می توان حتی از پس کارهای بزرگ و گروهی نیز به تنهایی بر آمد . شاید بپرسید چگونه چنین چیزی امکان دارد ؟

برای مثال اگر چند مدت پیش اقدام به فروش محصولات خود از طریق اینترنت می کردید کار بزرگ و سختی به حساب می آمد . چراکه بعد از دریافت سفارش از طرف مشتری مجبور بودید برای محصولات خود ابزار بسته بندی و کارتن در سایز های مختلف تهیه کنید تا بتوانید محصولات تان را بسته بندی کنید سپس آن را به اداره پست یا باربری ببرید تا آن ها برای شما این کالا را به مقصد برسانند .

شاید اگر روزی یک یا دو محصول بفروشید این کار های سخت را بتوانید به تنهایی انجام دهید اما اگر تعداد فروش های شما بیشتر شود نه تنها شما از پس انجام تمامی این کارها بر نمی آیید بلکه هزینه های شما را نیز بالا می برند و شما را خسته می کنند . برای نجات یافتن از این دردسر ها مجبور می شوید گروهی برای انجام این کارها تشکیل دهید و آن ها را استخدام کنید که این کار نیز ریسک های مربوط به خود را دارد .

با توجه به این دردسر ها ممکن است شما حتی مجبور شوید که از ادامه کار خود صرف نظر کنید یا فقط به فروش تعداد کمی از محصولات تان اکتفا کنید .

اما با پیشرفت صنعت و تکنولوژی در باربری این فرصت برای باربری ها پیش آمده که بتوانند تمامی بار های شما را تک به تک از محل شما تحویل گرفته و به صورت استاندارد بسته بندی کنند و بار شما را به مقصد مورد نظر حمل کنند و شما را از تمام این کارهای دردسر ساز و خسته کننده خلاص کنند و خیالتان را راحت کنند .

در این صورت کار و دغدغه اصلی شما فقط فروش کالا و اجناس تان خواهد بود و شما می توانید هر لحظه که خواستید از طریق اپلیکیشن های موجود از موقعیت بار خود با خبر شوید و از سالم بودن و رسیدن به موقع آن به دست مشتری اطمینان حاصل کنید .

پیشرفت تکنولوژی در آینده چه تغییراتی را در صنعت و خدمات باربری ایجاد خواهد کرد ؟

شاید الآن که این متن را می خوانید برایتان تعجب آور باشد و فرضی محال به نظر برسد اما تمامی این اتفاقات در آینده بسیار نزدیک اتفاق خواهند افتاد و برایتان امری عادی خواهند شد .

تکنولوژی در باربری : جابجایی بارها توسط کوادکوپتر ها

فرض کنید در خانه یا محل کار خود هستید و می خواهید یک وسیله کوچکی را به دست دوست یا خانواده خود برسانید یا از فروشگاهی خرید کرده اید و توان رفتن و جابجا کردن آن اجناس را ندارید.اینجاست که تکنولوژی در باربری به کمک شما می آید  کافی است گوشی هوشمند خود را بدست بگیرید و درخواست کوادکوپتر از شرکت های پشتیبانی بکنید .

آن کوادکوپتر ها بدون دخالت دست انسان به صورت هوشمند در محل مورد نظر شما حاضر می شوند و بارها را از شما تحویل می گیرند و به مقصد تعیین شده توسط شما تحویل می دهند .

تکنولوژی در باربری : کامیون ها و هواپیما های خودران و بدون سرنشین

کامیون ها و هواپیما های خودران و بدون سرنشین نیز بخشی از این تغییرات شگفت انگیز خواهند بود. برای مثال اگر فروشگاه یا کارگاه تولیدی دارید و نیاز به حمل و نقل کالا ها و یا تولیدات خود به محلی دیگر دارید می توانید تمام کارهای خود را به این ماشین آلات هوشمند بسپارید .

به طوریکه این ماشین آلات بارها و کالاهای کوچک و بزرگ شما را از شما تحویل گرفته و سر موعد مشخص به مقصد شما می رسانند و شما را از تک تک جزئیات با خبر می کنند. در حالی که شما بر مبلتان در خانه خود تکیه داده اید یا پشت میز خود در محل کارتان نشسته اید بارهایتان بدون ایجاد ذره ای مزاحمت برای شما جابجا خواهند شد .

تکنولوژی در باربری کردستان

جالب تر اینکه حتی عملیات سوار کردن بار بر کامیون ها و هواپیما ها و پیاده سازی آنها نیز توسط ربات ها انجام خواهند گرفت. یعنی اصلا به دخالت نیروی انسانی نیازی نخواهد بود .

آیا پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فناوری های جدید موجب بالا رفتن آمار بیکاری و بیکار شدن افراد می گردد ؟

عده ای بر این باورند که پیشرفت تکنولوژی در باربری و انجام گرفتن کارها توسط ربات ها و ماشین آلات موجب بالا رفتن آمار بیکاری و بیکاری کارگران و افراد می شود. باید گفت که این یک باور اشتباه است .

چراکه انسان ها می توانند با سپردن کارهای تکراری و خسته کننده به ربات ها و ماشین آلات خود را از انجام آن ها کنار بکشند تا اینکه خودشان بتوانند روی کارهای مهم تر و با ارزش تر کار کنند .

درواقع به جای اینکه مجبور باشند دائما کارهای تکراری و خسته کننده انجام دهند می توانند روی کارهای جدید و با اهمیت تر و استراتژیک تر وقت بگذارند و تمرکز خود را بر روی آن کار ها قرار دهند تا به کمک نوآوری ها و پیشرفت های خود به پیشرفت تکنولوژی نیز سرعت ببخشند .

تکنولوژی در باربری کردستان

تکنولوژی در باربری کردستان که یکی از باربری های فعال در تهران می باشد که زیر نظر باربری میرداماد خدمات باربری و حمل اثاثیه را انجام می دهد . با استفاده از ابزار های روز دنیا و اروپا با تیم متخصص در این حوزه آماده ارائه خدمات باربری است .

سفارش خدمات باربری به صورت آنلاین و صدور بیمه نامه آنی و استفاده از ابزار های روز دنیا برای جا به جایی لوازم منزل با بهترین کیفیت از جمله خدمات باربری کردستان است .

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه