بهترین زبان ها و تکنولوژی های برنامه نویسی

2 سال پیش
بهترین زبان ها و تکنولوژی های برنامه نویسی

چکیده : انتخاب زبان برنامه نویسی برای ورود به حوزه کدنویسی یکی از مهمترین قدم های برای کار در این حوزه می‌باشد. هر ساله لیستی به عنوان بهترین زبان های برنامه نویسی ارائه می‌شوند که معیار آنها، محبوبیت این زبان های برنامه نویسی و تعداد مشاغل آن می‌باشد. در اینجا لیستی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای شما عزیزان ارائه داده ایم که برای انتخاب مسیر برنامه نویسی می‌توانید از آن استفاده کنید.

انتخاب زبان برنامه نویسی برای ورود به حوزه کدنویسی یکی از مهمترین قدم های برای کار در این حوزه می‌باشد. هر ساله لیستی به عنوان بهترین زبان های برنامه نویسی ارائه می‌شوند که معیار آنها، محبوبیت این زبان های برنامه نویسی و تعداد مشاغل آن می‌باشد. در اینجا لیستی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای شما عزیزان ارائه داده ایم که برای انتخاب مسیر برنامه نویسی می‌توانید از آن استفاده کنید.

بهترین زبان ها و تکنولوژی های برنامه نویسی ۱۴۰۱-۱۴۰۲

در دنیای امروز با توجه به کاربرد زبان های برنامه نویسی در شاخه های مختلف مانند برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند و وب سایت ها و دیجیتال مارکتینگ و غیره…، مسیر یادگیری زبان برنامه نویسی یکی از راه هایی است که با یادگیری آن می‌توانید در راه پر سود و پر از مشاغل مختلف وارد شوید. از آنجایی که در دنیای برنامه نویسی، زبان های مختلفی جهت یادگیری وجود دارد، خوب است تا با انتخاب بهترین زبان های برنامه نویسی، راه خود را در ابتدا ورود به این حوزه درست انتخاب کنید. زبان ها و تکنولوژی های برتر برنامه نویسی با توجه به امکانات و کاربرد آنها، انتخاب شده اند و اغلب برنامه نویسان از این زبان های برنامه نویسی استفاده می‌کنند.

قطعا نمی‌توان یک زبان را به عنوان بهترین زبان انتخاب کرده و در اینجا با معرفی بهترین زبان های برنامه نویسی، قصد داریم تا مجموعه از بهترین زبان ها برای برنامه نویسی را معرفی کنیم. این لیست بر اساس انتخاب برنامه نویسان مختلف از سرتاسر جهان بوده و در سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است. قطعا در سال های آینده این لیست بروزرسانی می‌شود و رتبه زبان های برنامه نویسی تغییر پیدا خواهد کرد. معمولا این لیست دچار تغییراتی زیادی نشده و کمتر رتبه زبان های برنامه نویسی تغییر پیدا می‌کند. با مطالعه لیست بهترین زبان های برنامه نویسی می‌توانید تصمیم بهتری برای انتخاب زبان برنامه نویسی خود بگیرید.

انواع سطح های برنامه نویسی

زبان های برنامه نویسی هرکدام با اهداف مختلفی ساخته شده اند.زبان های برنامه نویسی به صورت کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. زبان های سطح پایین
 2. زبان های سطح بالا

زبان های برنامه نویس سطح پایین

زبان های برنامه نویسی به صورت دو دویی نمایش داده می‌شوند. این شیوه به این صورت است که به صورت  ۰ و ۱ بوده  انجام شده و در دسته بندی زبان اسمبلی هستند.

زبان های برنامه نویسی سطح بالا

به زبان های سطح بالا گفته می‌شود از نظر ساختار نزدیک به انسان بوده و درک آن آسان تر می‌باشد. زبان های سطح بالا مستقل از نوع کامپیوتر می‌باشد و برای اجرا نیاز به کامپایلر داشته تا به زبان سطح پایین ترجمه شود. همان طور که گفته شد، زبان های سطح بالا، آسانتر بوده و به دلیل مستقل بودن از کامپیوتر، پرتابل یا قابل حمل می‌باشند. جهت شناخت کامل سطح های زبان های برنامه نویسی حاما مقاله ی زبان برنامه نویسی سطح پایین و زبان برنامه نویسی سطح بالا چیست؟ را مطالعه کنید.

بهترین زبان های برنامه نویسی

لیستی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، شامل زبان های برنامه نویسی می‌باشد که در آن بهترین زبان های برنامه نویسی آورده شده است. کاربرد این زبان ها مشابه یکدیگر نیست، اما می‌توان آنها را در لیست بهترین زبان های برنامه نویسی معرفی کرد تا با مطالعه ویژگی هرکدام از زبان های برنامه نویسی، بهترین زبان برنامه نویسی را بر اساس ویژگی های مورد علاقه تان انتخاب کنید.

۱٫زبان برنامه نویسی پایتون (Python)

پایتون به گفته اکثر برنامه نویسان و وبسایت های مختلف، بهترین زبان برنامه نویسی می‌باشد. این زبان با توجه به سادگی و قدرت فوق العاده خود، در سیستم عامل های مختلف قابل اجرا بوده و ویژگی های کاربردی زیادی دارد. پایتون در پروژه ها و شرکت های بزرگ بسیاری مانند: یوتیوب،اینستاگرام و پینترست مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایتون با توحه به سادگی خود، برای افراد مبتدی، گزینه بسیار خوبی بوده و افراد علاقه مند به آن در کمترین زمان ممکن این زبان را فرا خواهند گرفت.

یکی از صنایعی که پایتون در آن بسیار قدرتمند است، صنعت هوش مصنوعی می‌باشد. به همین دلیل است که برای ورود به دنیای هوش مصنوعی باید زبان پایتون رو یاد بگیرید. همچنین در صنعت طراحی وب نیز پایتون بسیار قدرتمند بوده و کاربردهای بسیاری در این زمینه دارد. از نظر فرصت شغلی و میزان حقوق، پایتون بسیار مناسب بوده و مشاغل بسیار زیادی در ایران و خارج از کشور به دنبال برنامه نویسان پایتون هستند.

1_TIyf0_kfMRRiJQFAUgp0QQ.png

مزایای زبان برنامه نویسی پایتون

 • دارای کتابخانه های فراوان
 • منبع باز بودن و دارای جامعه توسعه دهندگان
 • پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف
 • یادگیری آسان و سریع

معایب زبان برنامه نویسی پایتون

 • بخش لایه دسترسی به دیتابیس کامل نیست
 • به دلیل تفسیری بودن زبان، کمی کند است.

۲٫زبان برنامه نویسی جاوا (Java)

یکی دیگر از زبان های محبوب جهان که چندین سال در لیست بهترین زبان های برنامه نویسی قرار دارد، زبان برنامه نویسی جاوا است. اغلب سازمان های بزرگ جهان، از جاوا برای طراحی نرم افزارهای خود استفاده می‌کنند. اغلب افرادی که به دنبال سازمان های معتبر هستند، از زبان جاوا جهت یادگیری استفاده می‌کنند. امروزه جاوا به عنوان زبان برنامه نویسی اندروید شناخته می‌شود و اغلب افراد علاقه مند برای برنامه نویسی موبایل، به سمت یادگیری Java می‌روند. سطح یادگیری جاوا ، از آسان تا متوسط است و شرکت های بزرگ اغلب به دنبال برنامه نویسان جاوا هستند.

مزایای زبان برنامه نویسی جاوا

 • کتابخانه بسیار زیاد و متن باز
 • پشتیبانی از کدنویسی شی گرایی
 • دارای API های مختلف
 • امنیت بسیار بالا

%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-Java.jpg

۳٫زبان برنامه نویسی C , C++

شاید برای شما جالب باشد که بدانید زبان های C و C++ از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و اغلب سیستم عامل ها با این زبان نوشته شده اند. این دو زبان همان طور که گفته شد به دلیل قرارگیری در دسته بندی زبان های سطح پایین، بجز در سیستم عامل ها، در سیستم های مدیریت فایل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. زبان سی و سی پلاس پلاس از پایداری و سرعت بالایی نیز برخوردار هستند و در صنایع مختلفی کاربرد دارند.

 • مزیت زبان های برنامه نویسیC , C++
 • سرعت اجرای بالاتر نسبت به زبان های دیگر
 • از قابلیت حمل بالایی برخوردار است.
 • برنامه های این زبان ها کارآمدتر هستند.

۴٫زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (JavaScript)

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت جز بهترین زبان برنامه نویسی جهان شناخته می‌شود که آن را اغلب زبان سمت کاربر یا فرانت اند نیز می‌گویند. البته در کنار استفادمیه از جاوا اسکریپت در فرانت اند، این زبان به وسیله کتابخانه های قدرتمند خود، در سمت سرور نیز کاربرد دارد. در بخش فرانت اند، جاوا اسکریپت کاربردهای بسیار داشته و موارد مختلفی مانند پنجره های شناور و موارد مشابه را انجام می‌دهد. سطح یادگیری جاوا اسکریپت آسان بوده و پس اندکی تلاش این زبان را فرا خواهید گرفت.

مزایای زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

 • رابطه کاربر سایت ها را کامل می‌کند.
 • امکان استفاده در بخش مختلف را دارد.
 • اجرا در مروگر بدون نیاز به کامپایلر

۵.زبان PHP

زبان PHP چیست؟

PHP  یک زبان برنامه نویسی است که مخفف کلمات Hypertext Preprocessor بوده و کاربرد اصلی آن در جهت طراحی و توسعه طراحی صفحات وب استفاده می‌شود. PHP یک زبان متن باز(Open source) است و از آن در جهت توسعه در سمت سرور استفاده می‌شود. از آنجایی که این زبان رایگان بوده و کاربرد زیادی در صفحات وب دارد، تقریبا ۷۸ درصد از وبسایت های جهان، از این زبان برنامه نویسی برای توسعه وبسایت خود استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه در زبان HTML صفحات وب به صورت استاتیک طراحی می‌شوند، برای ایجاد صفحات پویا، از زبان برنامه نویسی برای این منظور استفاده می‌شود.

مزایا و ویژگی های زبان برنامه نویسی PHP

از آنجایی که زبان PHP یک زبان سریع است از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و دارای ویژگی های دیگری نیز می‌باشد که در ادامه به این موارد را بررسی خواهیم کرد.

منبع باز یا متن باز بودن PHP

از جمله مهمترین ویژگی های زبان PHP متن باز بودن این زبان برنامه نویسی می‌باشد. این ویژگی در برخی از زبان ها دیده نمی‌شود که عاملی است که در صورت وجود، زبان برنامه نویسی در زمان کمتری توسعه داده شده و اصطلاح داده خواهد شد.

کراس پلتفرم بودن (Cross Platform) php

ویژگی کراس پلتفرم بودن زبان PHP به ما کمک می‌کند تا در انواع مروگرها و انواع سیستم عامل های مختلف مانند: ویندوز، مکینتاش و لینوکس سازگار باشد.

سریع بودن زبان PHP

یکی از ویژگی های خوب زبان پی اچ پی، سریع بودن اسکریپت های است که با این زبان نوشته شده است و نسبت به زبان های دیگر مانند جاوااسکریپت و Asp از سرعت بیشتری برخوردار است.

php بسیار کارآمد، ساده و تفسیری است

زبان پی اچ پی با اندازه ای ساده است که افراد مبتدی نیز می‌توانند از این زبان استفاده کنند. همچنین با توجه به تفسیری بودن آن، نیازی به کامپایلر برای پی اچ پی وجود ندارد و به صورت خط به خط اجرا می‌شود. همچنین با پشتیبانی از شی گرایی در آن، بسیار کاربردی می‌باشد.

۶ React.js چیست؟

React.js یک کتابخانه جاوا اسکریپت منبع باز(Open source) است که برای ساخت رابط های کاربری به طور خاص برای برنامه های تک صفحه ای(single pages)  استفاده می شود. همینطور از ری اکت (React,React.js)جهت مدیریت لایه نمایش و رابط کاربری گوشی های موبایل بکارگیری می شود. ری اکت همچنین به ما این امکان را می دهد تا اجزای رابط کاربری قابل استفاده مجدد را ایجاد کنیم. React نخستین بار توسط جردن واک، که یک مهندس نرم افزاربود و برای فیس بوک کار می کرد، به وجود آمد. همچنین React برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ در فید خبری فیس بوک و در سال ۲۰۱۲ در اینستاگرام دات کام قرار گرفت.

React به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های وب گسترده و بزرگی را ایجاد کنند که می توانند داده ها را تغییر دهند، بدون اینکه صفحه را بارگذاری مجدد کنند. هدف اصلی React.js این می باشد که سریع، مقیاس پذیر و ساده ارائه شود. React تنها برای رابط های کاربردی برنامه بکارگیری می شود. React با نمای قالب MVC مطابقت دارد. می توانیم React.js را با ترکیبی از کتابخانه ها یا فریم ورک های دیگر زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت مانند: Angular JS در MVC استفاده کرد.

JSX%20%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%20JSX%20%D8%AF%D8%B1%20React.js.png

ویژگی های React.js چیست؟

در این قسمت میخواهیم نگاهی کلی تر و دقیق تر به ویژگی ها و قابلیت های React.js بیندازیم.

قابلیت و ویژگی های React.js شامل موارد زیر است:

 • jsاعلانی است. (declarative)
 • jsساده است
 • jsمبتنی بر کامپوننت است
 • jsازداده های سمت سرور پشتیبانی می کند
 • jsگسترده است
 • jsسریع است
 • یادگیری jsآسان است

Laravel.7  چیست؟

از زمان‌های اخیر، قالب و چارچوب‌های(framework) وب زیادی برای ساده‌تر کردن توسعه وب ایجاد شده‌اند. هر چارچوب وب دارای مزایای خاص خود است که به یک جنبه از توسعه وب پاسخ می دهد. این قالب ها برای آسان سازی توسعه داخلی و ظاهری (رابط کاربری) طراحی شده‌اند و همینطور معماری آن جهت پاسخ به تعداد زیادی از خواسته های کاربران برنامه ریزی شده است.

لاراول یک (Framework) چارچوب یا پلتفرم برای زبان برنامه نویسی PHP  به صورت منبع باز(open source) می باشد. که قوی و قابل درک است. از الگو و نمونه طراحی کنترلر، مدل نما استفاده می کند. لاراول از جزء های موجود در framework های متنوع استفاده دوباره می کند که به ساختن یک برنامه تحت وب کمک می رساند. برنامه  تحت وب پیاده سازی شده به این صورت و کاربردی تر و قابل اجرا و ساختار بهتری دارد است.

%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%84%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%88%D9%84.jpg

مزایای لاراول

 لاراول در هنگام طراحی یک برنامه وب بر اساس آن، مزایای زیر را به شما ارائه می دهد:

۱٫برنامه ها و ابزار های تحت وب به دلیل  Framework(چارچوب) لاراول مقیاس پذیرتر می شود.

۲٫باعث صرفه جویی زمان زیدی در طراحی برنامه های وب می شود به این دلیل که لاراول از قسمت های دیگر فریم ورک چندین بار استفاده می کند.

Framework laravel.3 شامل فضاهای نام و رابط است، بنابراین به سازماندهی و مدیریت منابع کمک می کند.

Vue.js.8 چیست؟

داستان Vue.js در سال ۲۰۱۳ آغاز می شود، زمانی که ایوان یو در گوگل کار می کرد نمونه های اولیه زیادی را درست در یک مرورگر ایجاد می کرد. برای این منظور، ایوان از دیگر فریمورک‌هایی که با آن کار می‌کرد استفاده کرد و Vue.js را به‌طور رسمی در سال ۲۰۱۴ منتشر کرد.

Vue.js یک فریمورک پیشرونده برای جاوا اسکریپت است که برای ساخت رابط های وب و برنامه های یک صفحه ای استفاده می شود. Vue.js نه تنها برای رابط های وب، هم برای توسعه برنامه های دسکتاپ و هم برای موبایل با فریم ورک Electron استفاده می شود. پسوند HTML و پایه JS به سرعت Vue را به یک ابزار جلویی مورد علاقه تبدیل کردند، که توسط غول هایی مانند Adobe، Behance، Alibaba، Gitlab و Xiaomi به اثبات رسیده است.

در مصاحبه با ایوان، او فاش می‌کند که در ابتدا Vue.js تلاشی برای استفاده از بهترین Angular و ساخت یک ابزار سفارشی بود، اما ابزاری سبک‌تر: «برای من، Angular چیز جالبی را ارائه داد که داده‌ها و داده‌های محوری است. روشی برای برخورد با DOM، بنابراین لازم نیست خودتان DOM را لمس کنید.

در ادامه به معرفی و بررسی برخی از مزایای Vue.js می پردازیم:

اندازه کوچک

این نقطه به اندازه خود Vue کوچک خواهد بود: زیپ دانلود شده با فریمورک ۱۸ کیلوبایت وزن دارد. به عنوان یک وزن پر، این فریم ورک نه تنها برای دانلود و نصب کتابخانه سریع است، بلکه تأثیر مثبتی بر SEO و UX شما دارد.

ارائه و عملکرد DOM مجازی

مدل شیء سند (DOM) چیزی است که احتمالاً هنگام رندر کردن صفحات وب با آن مواجه خواهید شد. یک DOM نمایشی از صفحات HTML با سبک ها، عناصر و محتوای صفحه به عنوان اشیا است. اشیاء ذخیره شده به عنوان یک ساختار درختی توسط یک مرورگر هنگام بارگذاری یک صفحه تولید می شوند.

هنگامی که یک کاربر با صفحه تعامل می کند، اشیا حالت خود را تغییر می دهند، به طوری که یک مرورگر باید اطلاعات را به روز کند و آن را روی صفحه نمایش دهد. اما، به روز رسانی کل DOM دست و پا گیر است. به خاطر سرعت، Vue.js از DOM مجازی استفاده می‌کند: این را به عنوان یک کپی از یک DOM اصلی در نظر بگیرید که تشخیص می‌دهد چه عناصری را باید به‌روزرسانی کند، بدون اینکه کل DOM را دوباره رندر کند. این رویکرد رندر صفحه را بسیار سریع می کند و عملکرد برنامه را بهبود می بخشد.

عملکرد یکی از عوامل کلیدی است که ممکن است انتخاب چارچوب را از پیش تعیین کند. معیارهای واقعی در صفحه مقایسه Vue ارائه شده است. به عنوان مثال، هنگام آزمایش مؤلفه‌های DOM محدود شده با داده‌های به‌روزشده، به نظر می‌رسد Vue.js عملکرد بهتری نسبت به Angular و React دارد. البته، با موقعیت پیشرو که در آن Vanilla.js در تودرتو قرار گرفته است فاصله زیادی دارد، و معیار شامل نسخه‌های قدیمی چارچوب‌ها می‌شود، بنابراین ممکن است این را در نظر بگیرید. اما، تصویر کلی به نظر خوش بینانه است.

اتصال داده دو طرفه واکنشی

یکی دیگر از مزایای دستکاری های DOM، اتصال دو طرفه داده است که توسط Vue از Angular به ارث رسیده است. اتصال دو طرفه داده ارتباطی بین به روز رسانی داده های مدل و view (UI) است. اجزای محدود حاوی داده هایی هستند که می توانند هر از گاهی به روز شوند. با کمک اتصال دو طرفه داده، به روز رسانی اجزای مرتبط و ردیابی داده های به روز رسانی آسان تر است.

در Vue، داده‌های محدود شده به‌صورت واکنشی به‌روزرسانی می‌شوند، مانند اشیاء DOM، که برای هر برنامه‌ای که به به‌روزرسانی‌های بلادرنگ نیاز دارد، عالی است. از نظر توسعه‌دهنده، واکنش‌پذیری Vue به‌روزرسانی داده‌ها را واضح‌تر و آسان‌تر می‌کند. قوانینی برای کارکرد واکنش‌پذیری اعمال می‌شود که در بخش معایب توضیح خواهیم داد.

اجزای تک فایلی و خوانایی

هر بخش از برنامه یا صفحه وب آینده شما در Vue یک جزء است. کامپوننت ها عناصر محصور شده رابط کاربری شما را نشان می دهند. در Vue.js، کامپوننت ها را می توان در HTML، CSS و جاوا اسکریپت بدون تقسیم آنها به صورت فایل های جداگانه نوشت.

۹٫CSS

CSS چیست؟

css مخفف کلمات cascading style sheet (زبان شیوه نامه آبشاری) بوده و یک زبان طراحی صفحات وب برای ایجاد ظاهری زیبا در جهت نمایش درست اطلاعات است. CSS یکی از رایج ترین ومحبوب ترین روش های طراحی وب سایت نوشته شده با HTML و xHTML می باشد و همچنین از زبان های اسکریپ دیگری مثل SVG وplain XML و XUL به خوبی پشتیبانی میکند. وظیفه اصلی CSS کنترل ظاهر صفحات وب بوده و به طراحان وبسایت کمک می‌کند تا موارد مختلفی مانند: رنگ صفحات، اندازه و فونت کلمات و فاصله بین آن، چیدمان ستون ها و تصاویر پس زمینه را به کمک آن انجام دهند.

10%20%D8%B1%D9%88%D8%B4%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA%20%DA%A9%D8%AF%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20CSS.jpg

HTML.10

HTML چیست؟

کلمه ی HTML مخفف hyper text markup language است، که به معنی زبانه نشانه گذاری فوق متن می باشد. HTML یک زبان استاندارد برای طراحی صفحات وب است و تمامی کدهای صفحه چه از طرف سرور چه از طرف مشتری در نهایت به کدهای HTML تبدیل شده و از طریق مرورگر نمایش داده می شود.  به عبارت ساده تر مرورگر ها به هیچ عنوان کد های از سمت سرور که به زبان PHP و ASP هستند نمی شناسد. تنها کد قابل فهم برای مرورگر ها  HTMLاست و کامپایلر ها در نهایت کد های خود را به HTML تبدیل و به مروگر ها ارسال می کنند تا به کاربران نمایش داده شود.به زبان ساده تر HTML یک زبان نشانه گذاری است که بخش های مختلف آن توسط تگ ها از هم جداسازی شده که هرکدام ویژگی و کاربرد های مخصوص خود را دارند. این تگ ها به مرورگر ها اطلاع می دهند که هر قسمت از صفحه از چه نوع عنصری است و باید چگونه نمایش داده شود. شما می توانید در یک صفحه ی HTML عناصری مانند عکس، جدول، تیتر، ویدئو و متن قرار دهید که باید برای قرار دادن این عناصر از تگ مربوط به هرکدام استفاده کنید. صفحات HTML از کد هایی که به صورت متن هستند تشکیل شده اند. پس برای قرار دادن تصاویر یا هر عنصر دیگر باید کد مربوط به هرکدام را بنویسیم مرورگر ها با رسیدن به کد و تگ های مرتبط به هر عنصر آن ها را به نمایش می گذارند.

%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-HTML--%D9%88-HTML5.jpg

در این مطلب گروه آموزشی صعود به معرفی و بررسی آخرین و بهترین تکنولوژی های برنامه نویسی پرداختند. شما میتوانید سوالات خود را در رابطه برنامه نویسی و آموزش برنامه نویسی از طریق پل های ارتباطی ما با کارشناسان واحد آموزش وب سایت صعود در میان بگذارید.شبکه های اجتماعی ما یوتیوب اینستاگرام

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه