گزارش ویژه از بهترین مراکز اموزش بورس کشور

3 سال پیش
بورس

در این گزارش قصد داریم به معرفی بهترین اموزشگاه در زمینه بورس و بازارهای سرمایه گذاری  بپردازیم ، در یک سال گذشته تا کنون اصطلاحات فارکس ، اموزش بورس ، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و…را در بین مردم ، فامیل و همکارانتان خیلی شنیده اید و یا در شبکه های اجتماعی به چشمتان خورده است. دلیل این امر هم آشنایی مردم با چنین بازارهایی و درآمدزایی آنهاست. اولین و مهمترین دغدغه برای ورود به این بازارها آموزش صحیح و اصولی است بنابر این تصمیم گرفتیم بهترین آموزشگاه های مطرح در سطح کشور را مورد بررسی قرار دهیم .

مراکز آموزشی زیادی در همین مدت کوتاه تأسیس شده اند که اکثرا جنبه بیزینسی دارند و کیفیت آموزش و محتوای کلاس هایشان آنچنان که باید نیست به طوریکه بیشتر افراد پس از شرکت در کلاس ها تصمیم به شرکت در یک کلاس دیگر و در یک آموزشگاه دیگر میگیرند چرا که به درستی آموزش ندیده اند. پس اگر شما هم قصد یادگیری و ورود به بازارهای مالی را دارید، حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله به معرفی ۵ مورد از بهترین اموزشگاه های معتبر در حوزه بازارهای مالی و بورس و مناسب برای یادگیری بازارهای مالی میپردازیم.

 • مرکز آموزش عالی سهامیر

رتبه اول لیست تعلق دارد به موسسه آموزش عالی سهامیر ، معرفی مختصر:  اموزشگاه سهامیر در سال ۱۳۷۱  بواسطه جناب آقای دکتر رامان و جمعی از مدیران و پیشکسوتان در حوزه های سرمایه گذاری و بورس ایران و جهان تاسیس و پایه گذاری شد ، فعالیت سهامیر در بخش آموزش و توسعه شامل برگزاری کلاس های انحصاری فوق تخصصی بصورت آکادمیک و غیر حضوری ویژه بازار بورس و بازار سرمایه میباشد ، دوره های آموزشی برگزار شده توسط مرکز اموزش عالی سهامیر حاصل بیش از سه دهه حضور این مرکز در بازار های سرمایه گذاری و معاملاتی بورس ایران و جهان بوده و از طرفی همکاری موسسات بین المللی همچون بورس اروپا ، چین ، تورنتو و کارگزاران رسمی فارکس با این مجموعه موجب شده است که کلاس های آموزشی این مرکز در نوع خود منحصر بفرد باشد . کلیه سرفصل ها و موضوعات آموزشی هر ساله با توجه به روند بازار معاملات ، بروزرسانی و آخرین ویرایش آن جمع آوری و مورد آموزش قرار میگیرد .

امروزه مجمع کارتل سهامیر با ایجاد نمایندگی در ۱۷ کشور از جمله چین ، ترکیه ، ایران ، امارات ، آلمان ، تونتو ، استرالیا و آمریکا آخرین دست آورد ها و تکنیک ها را در زمینه اصول و روش های معاملات در بورس ایران و جهان – معامله گری تخصصی بازار فارکس – اصول تحلیلی اعم از تحلیل تکنیکال ، تحلیل بنیادی ، تحلیل الوموشنال – مدیریت ریسک و سرمایه گذاری در بورس ، گواهینامه CFA آمریکا ، CIIA ، بازار ارزهای دیجیتال و … ارائه میدهد .

برخی از مزایای دوره های اموزشی سهامیر عبارتند از:

– کلاس ها بصورت کاربردی و نه فقط تئوری برگزار میشوند

– برگزاری کلاسهای آموزشی به ۳ روش حضوری و ترمیک ، آنلاین و بسته های آموزشی آفلاین

– محتوای دوره ها بصورت حرفه ای و با توجه به علم روز ارائه میشود

– پشتیبانی ۶ ماهه دانش پذیران توسط مربی با تجربه

– برای شرکت در کلاس ها نیازی به هیچ دانش قبلی ندارید

– قیمت مناسب در کنار کیفیت بالای اموزش

– ارائه مدرک انحصاری معتبر به دانش پذیران در پایان دوره

 • کلاس های کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار

اموزشگاه کانون کارگزاران بورس در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۲۰ به عنوان یک مؤسسه غیردولتی ، غیرتجاری و غیرانتفاعی تاسیس شد. و هیأت مؤسس کانون در فروردین ماه ۱۳۸۶ انتخاب شده تا نسبت به تأسیس و ثبت این کانون اقدام کنند. در تاریخ ۱۳۸۶/۰۱/۲۶ اولین اعضا که شامل شرکت‌های کارگزاری فعال آن زمان در بازار سرمایه بودند به عضویت کانون درآمده و سرانجام کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار پس از تشکیل مجمع عمومی مؤسس در اردیبهشت ماه، مهر ماه ۱۳۸۶ نزد اداره ثبت شرکت‌ها ثبت گردید و فعالیت خود را به عنوان یک تشکل خود انتظام مطابق بند ۵ ماده ۱ قانون بازار اوراق بهادار برای حسن انجام وظایفی که به موجب قانون بازار اوراق بهادار بر عهده دارد و همچنین برای تنظیم فعالیت‌های حرفه‌ای خود و انتظام‌ بخشیدن به روابط بین اعضا به طور رسمی آغاز کرد.

مزایای کلاس های اموزشی کانون کارگزاران بورس عبارتند از:

 • برگزاری دوره های اموزشی ترمیک بلندمدت
 • کلاسهای اموزشی مجهز
 • کلاس های اموزشی مجتمع فنی تهران:

اموزشگاه مجتمع فنی تهران در سال ۱۳۵۸ با آموزش دوره های الکترونیک، الکتروتکنیک، الکترومکانیک، تعمیر رادیو و تلویزیون سیاه و سفید و رنگی، ویدیو و برق صنعتی با نظر و همت اقای خرازی زاده، از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، رسماً فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود. این موسسه ضمن ارتقاء کمی و کیفی دوره های آموزشی متداول در آن زمان، مطالعه و امکان سنجی با هدف پيشرو بودن در آموزش، دوره های جدید بر مبنای نیاز صنعت کشور را پیگیری نمود و در همین راستا در  سالهای اخیر رشته های آموزشی علوم کامپیوتر را به مجموعه رشته های آموزشی خود افزوده است در حال حاضر با برخورداری از بیش از ۶۰ شعبه در سطح کشور فعالیت میکند.

مزایای کلاس های اموزشی مجتمع فنی تهران عبارتند از:

 • وجود بیش از ۶۰شعبه در سطح کشور
 • کلاس های اموزشی بلند مدت
 • تجهیزات مناسب آموزشی
 • قیمت مناسب جهت ثبت نام در دوره های آموزشی
 • کلاس های مرکز فنی مهر پارس:

موسسه آموزشی مهر پارس در سال ۱۳۹۱ در زمینه آموزش دوره های حسابداری و مالی تاسیس و پایه گذاری شد ، این موسسه آموزشی بواسطه سرکار خانم دکتر آرزو سلطانی پایه گذاری و تاسیس شد ، بعنوان یکی از موسسات مطرح کشور در حوزه برگزاری دوره های آموزشی حسابداری و مالی و بورس در کشور بشمار می آید.

مزایای کلاس های اموزشی مهر پارس عبارتند از:

 • فعالیت تخصصی در زمینه مالی و حسابداری
 • کلاس های مجهز و مناسب
 • اموزش بصورت تخصصی و حرفه ای
 • کلاس های خانه سرمایه:

بیوگرافی از زبان مدیر اموزشگاه : از سال ۱۳۹۰ که مجموعه خانه سرمایه شروع به کار کرد تمام تلاش خانه سرمایه و همکاران ایجاد مرجع برای آموزش واقعی و صحیح موفقیت مالی و سرمایه گذاری بوده است مرجعی که کمک می کند زندگی بهتری برای خود و اطرافیانمان بسازیم. ما اعتقاد داریم ثروت زمینه ساز رشد انسان در سایر ابعاد زندگیست و با آموزش روش های درست موفقیت مالی و سرمایه گذاری، نه تنها خودمان به ثروت دست خواهیم یافت بلکه وطنی ثروتمند خواهیم داشت.

مزایای کلاس های اموزشی خانه سرمایه عبارتند از:

 • آموزش بصورت غیر حضوری
 • سابقه ۸ ساله در بازار های مالی
 • تجهیزات مناسب اموزشی
 • پشتیبانی مناسب دانشپذیران
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه