ارسال اس ام اس انبوه منطقه‌ای

5 ماه پیش
ارسال اس ام اس انبوه منطقه‌ای

ارسال پیامک انبوه منطقه‌ای یکی از روش‌های بسیار کاربردی در بازاریابی پیامکی است؛ این روش به شما کمک می‌کند ارسال‌هایتان تا حد ممکن هدفمند پیش برود و به طبع هزینه ارسال اس ام اس انبوه رفته رفته کم‌تر شود. چرا که در این روش ارسال، پیام شما عموما به دست افرادی می‌رسد که به شما نزدیک هستند. در ادامه همراه ما باشید تا کمی بیشتر درباره این روش ارسال، مزایا و کاربردهایش برایتان بگوییم.

منظور از پیامک منطقه‌ای چیست؟

پیامک منطقه‌ای یکی از شیوه‌های اثرگذار ارسال پیامک است؛ در این روش پیامک بر اساس محله، منطقه و مکان مورد نظر ارسال می‌شود؛ برای مثال در این روش، پیامک شما برای افرادی ارسال می‌شود که در محله‌ یا منطقه‌ای خاص هستند یا مخاطب هدف شما، اهالی یک شهر یا شهرستان خاص هستند.

پیامک منطقه‌ای خود یک روش ارسال است و انواع مختلفی دارد؛ هر روشی که مخاطب هدف را بر اساس منطقه و مکان جدا و انتخاب کند، زیر مجموعه همین روش ارسال محسوب می‌شود. در ادامه تعدادی از روش‌های ارسال پیامک انبوه منطقه‌ای را ذکر کرده‌ایم.

روش‌های ارسال منطقه‌ای

ارسال پیامک انبوه منطقه‌ای از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هر یک، به نوعی منطقه، شهر یا محله‌ای را مورد هدف قرار می‌دهد؛ شما با توجه به اینکه می‌خواهید چه بخشی از نقشه را و چگونه، مورد هدف قرار دهید، می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید.

  • ارسال از روی نقشه (پیامپ): در سامانه پیامک آموت، سمت راست صفحه، در قسمت ارسال پیامک، پیامپ را انتخاب کنید؛ در این مرحله نقشه‌ای برای شما باز می‌شود که می‌توانید هر محله، منطقه، شهر یا استانی از کشور را روی نقشه انتخاب کنید و سپس پیامک خود را به همان مناطق ارسال کنید. با انتخاب هر منطقه روی نقشه، تعداد شماره‌های فعال که امکان ارسال پیامک برای آن‌ها وجود داشته باشد، برایتان نمایش داده می‌شود تا بر اساس تعداد هم بتوانید تصمیم‌گیری کنید.
  • ارسال کد پستی: شما به هنگام خرید سیم کارت، باید کد پستی ارائه دهید؛ یکی از روش‌های ارسال پیامک منطقه‌ای هم همین است که شما پیام‌تان را به شماره‌هایی ارسال کنید که هنگام خرید، کد پستی منطقه مدنظرتان را ارائه داده‌اند. استفاده از این روش برای شهرهای کوچک‌تری که دسترسی به آن‌ها از طریق پیامپ ممکن نیست، روش بسیار خوبی است. البته ممکن است این روش معایبی هم داشته باشد؛ برای مثال افراد از زمانی که سیم کارت را تهیه می‌کنند، تا زمانی که شما قصد ارسال پیام به آن‌ها را داشته باشید، ممکن است محل سکونت خود را عوض کنند. در نتیجه، کد پستی آن‌ها بر اساس محل سکونت‌شان در زمان خرید سیم کارت ثبت می‌شود و ممکن است پس از مدتی، آن را تغییر دهند.
  • ارسال به پیش شماره مشخص: از طریق ساخت شماره، شما می‌توانید پیام‌های خودتان را به پیش شماره شهر و شهرستان مدنظرتان ارسال کنید.
  • ارسال پیامک زنده از طریق دکل همراه‌اول (LBS): پیامک زنده یا LBS به معنی Location Based Service است. این روش ارسال اصولا برای محل برگزاری نمایشگاه‌ها، مراکز خرید، فرودگاه‌ها و غیره استفاده می‌شود و بازخورد خوبی هم می‌گیرد. در این روش ارسال، پیامک شما در همان ساعت مدنظر به منطقه‌ای که مشخص کرده‌اید ارسال می‌شود. به عبارتی شما می‌توانید در زمانی خاص، افرادی که در منطقه‌ای خاص هستند را مخاطب پیامک خود قرار دهید.
  • ارسال پیامک از طریق دکل ایرانسل (BTS): امکان BTS ایرانسل هم به نوعی شبیه ارسال LBS همراه اول است؛ اما ارسال‌ پیام‌های ایرانسل چندان لحظه‌ای و آنی نیست بلکه بروزرسانی شماره‌های ایرانسل در منطقه حدودا هر دو هفته یک‌بار انجام می‌شود. از آن جایی که این بروزرسانی در ساعت ۱۲ تا ۲ بامداد صورت می‌گیرد، احتمالا افرادی که به آن‌ها پیام ارسال می‌شود، ساکن آن محله و منطقه هستند که در آن زمان در منطقه حضور دارند و نه رهگذران.
  • استفاده از بانک شماره مشاغل و اصناف: استفاده از بانک شماره مشاغل و اصناف هم به تفکیک شهر و استان است و با استفاده از آن، می‌توانید به مشاغل و اصنافی که در یک شهر و استان خاص هستند، پیامک منطقه‌ای ارسال کنید.

مزایای ارسال پیامک منطقه‌ای

در ارسال پیامک منطقه‌ای، شما دارید افرادی را مخاطب قرار می‌دهید که در منطقه‌ای خاص هستند؛ در نتیجه بسیار هدفمندتر خواهد بود. تعدادی دیگر از مزایای ارسال پیامک منطقه‌ای را در ادامه برمی‌شماریم:

  • ارسال پیامک هدفمند
  • صرفه جویی در هزینه‌ ارسال اس ام اس
  • افزایش شانس جذب مشتری واقعی
  • افزایش آگاهی از برند

کاربرد ارسال منطقه‌ای برای کسب و کارها

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ارسال پیامک منطقه‌ای، برای کسب و کارهایی است که موقعیت جغرافیایی در آن‌ها تاثیرگذار است؛ مثلا برای کسب و کاری مثل فروش بیمه، شاید نزدیک بودن به مشتریان چندان اهمیت نداشته باشد، اما برای رستوران‌ها یا مثلا باشگاه ورزشی، نزدیکی به محل از اهمیت خاصی برخوردار است. به همین دلیل هم استفاده از روش‌های مختلف ارسال پیامک منطقه‌ای در این کسب و کارها بسیار لازم و مهم است.

کاربرد دیگر ارسال منطقه‌ای هم برای شهرهای مسافرپذیر است؛ در شهرهایی مثل شیراز و اصفهان و …. که مدام دارای مسافران مختلف هستند، با استفاده از ارسال منطقه‌ای، می‌توان افرادی که در نزدیکی یک محل تاریخی هستند را مخاطب قرار داد. این نوع ارسال پیامک برای رستوران داران یا بوتیک داران هم در شهرهای شلوغ مناسب است؛ تصور کنید وارد منطقه‌ای می‌شوید و پیامکی از یک رستوران در نزدیکی شما همراه با آدرس برایتان ارسال می‌شود، در چنین شرایطی قطعا مراجعه به آن رستوران منطقی‌تر است تا ساعت‌ها در ترافیک ماندن و رفتن به رستورانی در آن سر شهر.

ارسال پیامک منطقه‌ای در شهرهای شلوغ و پر ترافیک هم سودمند واقع می‌شود؛ چون اصولا افراد از خدمات و محصولات نزدیک محل کار یا محل سکونت‌شان استفاده می‌کنند تا مجبور به طی کردن مسافتی طولانی در ترافیک نباشند. در چنین شهرهایی استفاده از پیامک منطقه‌ای می‌تواند مشتریان محلی بسیاری را به سمت شما هدایت کند.

سایت ارسال پیامک منطقه‌ای آموت

عوامل مختلفی در موفقیت ارسال پیامک منطقه‌ای تاثیر دارد؛ انتخاب روش درست، زمان مناسب، متن جذاب و … و یکی از مهم‌ترینِ این عوامل برای موفقیت بازاریابی پیامکی، انتخاب روش مناسب و متناسب با کسب و کار شماست.

اگر در تشخیص روش مناسب کسب و کارتان دچار چالش هستید، می‌توانید از مشاوره همکاران حرفه‌ای فروش ما در سایت پیامک آموت استفاده کنید. برای این کار ثبت‌نام در دموی رایگان ۱۰ روزه آموت کافی است؛ پس از ثبت‌نام شما، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت. در غیر این صورت می‌توانید با شماره‌های داخل سایت تماس گرفته و با همکاران ما درباره انتخاب روش مناسب ارسال پیامک منطقه‌ای، گفت‌وگو و مشورت کنید.

منبع :

https://www.amootsms.com/send-bulk-sms

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه