برای ساخت مهر چه مدارکی لازم است؟

8 ماه پیش
ساخت مهر

از آنجایی که مهر جزء اسناد رسمی تلقی می‌شود، قبل از ساخت باید جوانب امنیتی آن را نیز کاملا بررسی کنید. فرد یا مجموعه ای که سفارش ساخت مهر فوری ارسال رایگان می‌دهد، باید مدارک مورد نیاز را جهت احراز هویت تحویل دهد؛ به خصوص اگر برای اصناف رسمی مانند وکالت، نظام مهندسی و … قصد ساخت مُهر داشته باشد. از این رو مُهرسازان معتبر که در عضویت اتحادیه مُهر و پلاک هستند، بدون دریافت مدارک به هیچ عنوان اقدام به ساخت مُهرهای رسمی نمی‌کنند. البته ساخت مهرهای اصناف تجاری عادی از قبیل سوپرمارکت ها، مغازه ها و غیره به جز طلافروشی، مشاورین املاک و سایر مشاغلی که باید حتما مدارک را تحویل دهند، نیاز به ارائه مدرک درخواستی ندارد.

مدارک لازم جهت مهرسازی برای اشخاص و مشاغل مختلف

مدارک لازم جهت مهرسازی برای حرفه پزشکی و پرستاری شامل تصویر کارت نظام پزشکی یا پرستاری است.

نکته: در صورت عدم دریافت کارت نظام پزشکی یا پرستاری می توانید تصویر پروفایل سازمان نظام پزشکی یا پرستاری را همراه با تصویر کارت ملی ارائه نمایید.

همچنین امکان مهرسازی برای اینترن ها با ارائه ی تصویر کارت دانشجویی وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای ساخت مهرهای شرکتی شامل تصویر آگهی ثبت شرکت به همراه کارت ملی یک نفر از اعضای هیئت مدیره شرکت مربوطه می باشد. لازم به ذکر است که این در شرایطی صدق می کند که شرکت تابحال مهری نداشته باشد. اما اگر شرکت قبلا دارای مهره بوده است، مدارک مورد نیاز برای مهرسازی در این شرایط شامل تصویر نامه ی درخواست در سربرگ رسمی شرکت همراه با مهر و امضا می باشد.

مدارک لازم جهت مهر نظام مهندسی عبارتند از: تصویر کارت عضویت سازمان نظام مهندسی و یا تصویر پروانه فعالیت.

مدارک مورد تایید برای ساخت مهر وکالت عبارتند از: تصویر پروانه وکالت.

برای ساخت مهر شخصی بایستی تصویر کارت ملی ارائه شود.

جهت ساخت مهر امضای ادارات ارائه ی تصویر نامه ی درخواست رسمی در سربرگ سازمان مربوطه الزامی است.

مهرسازی برای سازمان ها و ادارات دولتی تنها با ارائه ی تصویر نامه درخواست رسمی در سربرگ سازمان مورد نظر همراه با نام و کد ملی شخص گیرنده مهر امکان پذیر می باشد.

مدارک لازم جهت ساخت مهر برای نمایندگی های بیمه و شرکت ها و برندهای داخلی عبارتند از: تصویر مجوز فعالیت همراه با تصویر کارت ملی اشخاص حقیقی.

مدارک مورد تایید جهت مهرسازی برای مراکز آموزشی، دانشگاه ها و وزارتخانه ها عبارتند از: نامه ی رسمی ثبت شده روی سربرگ استعلام گیری مراجعه حضوری.

مشاورین املاک و فروشگاه ها می توانند با ارائه ی تصویر جواز کسب همراه با کارت ملی دارنده آن اقدام به ساخت مهر نمایند.

و اما سایت ها و فروشگاه های آنلاین نیز می توانند در صورت ارائه ی تصویر یا لینک نماد الکترونیک به علاوه کارت ملی دارنده نماد نسبت به سفارش ساخت مهر اقدام نمایند.

چرا مهرسازی برای اشخاص و سازمان ها و مشاغل مختلف اهمیت دارد؟

ممکن است به نظر بسیاری از افراد تاریخ استفاده از مهر به سر رسیده باشد اما این فناوری ۱۵۰ ساله امروزه به همان اندازه که اختراع شده است، مفید و مورد توجه است. در ادامه به بررسی دلایل اهمیت ساخت مهر برای اشخاص و شرکت ها می پردازیم.

  • سازماندهی و برچسب گذاری امور اداری

با وجود اینکه امروزه تقریبا بیشتر اسناد تجاری مبتنی بر رایانه هستند، اکثر شرکت ها هنوز مقادیر زیادی از اوراق چاپی را اداره می کنند.

گاهی اوقات ندانستن وضعیت اسناد و مدارک و اوراق اداری می تواند دردسرساز باشد و باعث در هم ریختگی شود و ممکن است با این سوالات مواجه شوید که آیا این فاکتور را پرداخت کرده ایم؟ آیا این قرارداد برای مشتری فکس شده است؟ آیا این سند اصلی است یا کپی؟

مهرهای لاستیکی تجاری می توانند به راحتی مشکلات مربوط به اطلاع از وضعیت اوراق را برطرف کنند. برخی از مهرهای متداول شناسه های یک کلمه ای ساده هستند. اینها مشاهده وضعیت هر سندی را در یک نگاه آسان می کنند.

  • صرفه جویی در وقت

امضا کردن انبوهی از اسناد و اوراق زمان بر و خسته کننده می باشد و گاهی به علت گرفتگی دست و بی حوصلگی ممکن است کیفیت امضای اول شما با امضای آخرتان یکسان نباشد. یکی از مفیدترین انواع مهرهای لاستیکی شخصی، مهر امضا می باشد.

شما یک نسخه از امضای خود را به شرکت مهرسازی ارسال می کنید و آنها آن را روی مهر کپی می کنند. با این کار می توانید به جای اینکه کل اسناد را امضا کنید آنها را با امضای خود مهر کنید. در نتیجه در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد و نگرانی از یکسان بودن کیفیت امضا نخواهید داشت.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه