اصلی ترین دلایل طلاق در ایران چیست؟

1 سال پیش
طلاق در ایران
  • به نظر شما چه اتفاقی برای یک زوج می‌افتد که به جدایی از یکدیگر فکر می‎کنند؟
  • زندگی مشترک چیزی است که به همین راحتی به اتمام برسد؟
  • در شرایطی که این زندگی به سمت نابودی طرفین پیش می‌رود، طلاق بهتر است یا تحمل؟

این روزها دلایل مختلفی برای طلاق وجود دارد و هر کسی این حق را دارد که اگر در بزرگترین تصمیم زندگی خود با مشکل رو به رو شد و متوجه این موضوع شد که تصمیم اشتباهی گرفته و آدم اشتباهی را انتخاب کرده است، اشتباهش را جبران کند و به زندگی سالم برگردد.

این ممکن است که ما نتوانیم قبل از شروع زندگی مشترک با فرد مقابل خود، او را بشناسیم و در آینده با مشکلاتی مواجه شویم که زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد و شاید این تاثیر به قدری زیاد باشد که نتوانیم به زندگی خود ادامه دهیم. جایی به خود می‌آییم که تمامی زندگی حول مشکلات و مسائلی که با همسر خود داریم می‌گردد و اینجاست که باید به خود بیاییم و از پیشرفت این اشتباهات جلوگیری نماییم.

در چنین شرایطی در ابتدا باید با وکیل طلاق در مشهد مشورت کنید و بهترین راه قانونی را پیدا کنید تا خیلی راحت مراحل قانونی طلاق را پیش بگیرید. موضوعی که در این مطلب تصمیم داریم تا به آن رسیدگی کنیم، دلایلی است که زوجین برای طلاق دارند و می‌خواهیم اصلی ترین دلایل طلاق در ایران را برای شما بیان نماییم. با ما همراه باشید.

اصلی‌ترین دلایل طلاق در ایران

برای هر فردی، موضوعاتی مورد اهمیت است و اولویت‌هایی در زندگی او وجود دارد. به همین دلیل ممکن است دلیلی که برای فردی مورد قبول است که از همسر خود جدا شود، برای فردی دیگر بی‌معنا باشد.

ولی به صورت کلی دلایل عمومی زیادی برای طلاق وجود دارد که هر روزه تعداد زیادی به همین دلایل به وکیل طلاق توافقی در مشهد مراجعه می‌کنند تا از یکدیگر جدا شوند. در ادامه این دلایل را بیان خواهیم کرد:

ازدواج در سنین پایین

هر فردی باید به بلوغ عقلی و احساسی برسد تا بتواند زندگی مشترک را درک کرده و به تمامی مبانی آن پایبند باشد. خیلی از افراد فکر می‌کنند ازدواج در سنین پایین می‌تواند رویایی باشد و با عشق و احساس زیادی همراه باشد ولی برای تداوم یک زندگی در کنار عشق و احساس، منطق نیز باید وجود داشته باشد تا بتوانید آن را حفظ کنید.

خیلی از افراد بعد از اینکه مدتی از ازدواج آن‌ها می‌گذرد، به این نتیجه می‌رسند که اشتباه کردند و برای ازدواج خیلی زود تصمیم گرفتند. مسائل و مسئولیت‌های زناشویی در این هنگام روی دوش این افراد سنگینی کرده و حالا با کوهی از مشکلات رو به رو می‌شوند که ممکن است باعث سرخوردگی آن‌ها شوند.

اینجاست که برخی از افراد از ترس آبرو یا هر دلیل دیگری تا آخر عمر خود با این موضوع سر می‌کنند و برخی ترجیح می‌دهند از این زندگی خارج شوند. به همین دلیل بیشتر روانشناسان و افرادی که در این زمینه متخصص هستند، پیشنهاد می‌کنند که تا ۲۵ سالگی ازدواج خود را عقب بیندازند تا بعد از این سن بتوانند بهتر انتخاب کنند و زندگی موفقی را تجربه کنند.

مشکلات مالی

رفاه همیشه یکی از موضوعاتی است که تاثیر بسیار زیادی در سایر وجوه زندگی دارد و می‌تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد. خیلی از افراد در ابتدا فکر می‌کنند می‌توانند در کنار کسی که دوست دارند بدون هیچ پولی زندگی کرده و مسیر پیشرفت را طی نمایند.

ولی بعد از اینکه زندگی مشترک خود را با چنین شرایطی آغاز کرده و با مشکلاتی که به دلیل نبودن پول به وجود آمده رو به رو شدند، درک می‌کنند که نمی‌توانند با این شرایط ادامه دهند و تصمیم به جدایی می‌گیرند.

در حالت کلی زمانی که ما از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشیم می‌توانیم با سایر مشکلات نیز راحت‌تر کنار آمده و زندگی شادتری را تجربه کنیم و دقیقا برعکس این حالت نیز وجود دارد. وقتی شما از نظر مالی در مضیقه باشید نمی‌توانید تمرکز خود را روی موضوعات دیگر بگذارید و همین موضوع باعث می‌شود تا کوچک‌ترین مسائل برای شما بزرگ شده و به مشکلی بزرگ تبدیل شود. این است که دیگر عشق جواب گو نبوده و شما ترجیح می‌دهید زندگی راحت ولی بدون عشق داشته باشید.

خیانت و مشکلات مالی از اصلی ترین دلایل طلاق در ایران

خیانت

یکی از بزرگترین دلایلی که برای طلاق کاملا قابل قوبل است، خیانت می‌باشد. این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نیست که شما همسر خود را با فردی دیگر در رابطه ببینید و بخواهید زندگی خود را با او ادامه دهید.

زمانی که شما متوجه شوید همسرتان به شما خیانت کرده، احساس کمبود پیدا می‌کنید و دائما به این فکر خواهید کرد که همسرتان برای شما هیچ ارزشی قائل نشده و حتی دوستتان ندارد. البته ممکن است اعتماد به نفس خود را نیز از دست بدهید و به این فکر کنید که چه چیزی کم داشتید که باعث چنین اتفاقی شده است.

تمامی این درگیری‌های ذهنی بعد از خیانت باعث این می‌شود که شما دیگر نخواهید با همسر خود به زندگی مشترکتان ادامه دهید و تصمیم به طلاق می‌گیرید.

نداشتن ارتباط خوب طرفین

زندگی مشترک و انتخاب همسر موضوعی است که شما نمی‌توانید آن را کم اهمیت بدانید چرا که فردی که رو به روی شما قرار خواهد گرفت، فردی است که باید نیازهای شما را برطرف کرده و با ارتباط مناسبی که با شما برقرار می‌کند، زندگی را شاداب نماید.

این خیلی بد است که بخواهید در کنار فردی زندگی خود را بگذرانید که هیچ صحبتی با یکدیگر نداشته و نمی‌توانید اوقات خوشی را با هم بگذرانید. به همین دلیل است که ارتباط کافی و موثر زوجین خیلی مهم بوده و یکی از پایه و اساس‌های زندگی می‌باشد.

تحقیقات نشان داده که دلیل ۶۵ درصد از طلاق‌هایی که امروزه در ایران و سایر کشورهای جهان اتفاق می‌افتد، عدم ارتباط موثر و مناسب طرفین است. دقیقا زمانی که دیگر نمی‌توانند وضعیت کسالت آور رابطه خود را تحمل کنند و به جز موارد ضروری در رابطه با هیچ چیز دیگری صحبت نمی‌کنند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه