پوشش واقعی زنان و مد در کشورهای مختلف

3 هفته پیش
پوشش واقعی زنان

زندگی مملو از کلیشه هاست اما ما در “برایت ساید” دوست داریم افسانه ها و کلیشه های رایج در دنیای مد را از بین ببریم. مثلا ما عادت کرده ایم تصور کنیم که زنان شرقی منحصراً مشکی می پوشند. همچنین بر این باوریم که همه خانم های فرانسوی کلاه برت می گذارند و شیک پوشان ایتالیایی نمی توانند حتی یک روز را هم بدون خرید کردن سر کنند. درحالی که این موارد هیچ شباهتی به واقعیت ندارند. برای اثبات این موضوع شما را به سفری در دل مد و پوشش زنان در سراسر این سیاره دعوت می کنیم.

ایران

ایران

اگرچه قوانین ایران ایجاب می‌کنند که همه خانم‌ها در اماکن عمومی حجاب داشته باشند، اما مد مدرن ایران در مقایسه با مد دیگر کشورهای شرقی و مسلمان، آزادی بیشتری در انتخاب پوشش دارد. اغلب زنان در ایران لباس هایی را انتخاب می کنند که استایل هایی فراموش نشدنی را با نت‌های شرقی ترکیب می کنند.

ژاپن

ژاپن

درست است که برخی از دختران ژاپنی عاشق لباس پوشیدن مانند شخصیت های انیمه ای هستند و به همین دلیل دامن های کوتاه و کفش هایی با پاشنه ها و لژهای بلند می پوشند. با این حال این نوع لباس ها فقط انتخاب برخی از علاقمندان به این خرده فرهنگ ها است.

هنوز هم ترجیح بسیاری از زنان ژاپنی، لباس های ظریف با جزئیات جذاب است. همین است که استایل آنها را منحصر به فرد و شیک می کند. درواقع آنها عاشق جوراب های بامزه، سیلوئت های صاف و مستقیم و اکسسوری های زیبا هستند.

فرانسه

فرانسه

همه چیز در مد شیک پاریسی به اشکال لاکونیک و طرح های شیک منتهی می شود. لباس‌های ساده آمیخته با مد پیچیده و مرکب، ست‌های شیطنت‌آمیز، فقدان برندهای پرمدعا و پر زرق و برق و البته، کمی سبکی و رهایی زنانه، چیزهایی است که استایل زنان پاریسی را متمایز می‌کند.

ایتالیا

ایتالیا

برخلاف تصور رایج، همه زنان ایتالیایی لباس های شخصی دوزی شده نمی پوشند و اکسسوری های حجیم را دوست ندارند. در واقع چنین لباس هایی را بیشتر می توان در فشن شوها دید تا زندگی واقعی.

به طور کلی پیروان مد در ایتالیا با توجه به سن خود لباس می پوشند. یعنی جوان ترها مارک های غیر رسمی را ترجیح می دهند. در حالی که خانم های مسن، لباس های شیک تر و برند می پوشند. در این کشور همه زنان به خوبی از خود مراقبت می کنند و کمد لباس هایشان را مرتباً به روز نگه می دارند.

روسیه

روسیه

دختران روس به دلیل زیبایی بی نظیر خود در سراسر جهان مشهور هستند. اولین دلیل این امر تنوع قومیتی این کشور است. دوم اینکه زنان روس دوست دارند جذاب به نظر برسند و در نتیجه زمان زیادی را به رسیدگی به ظاهر خود اختصاص می دهند.

در این کشور دیدن خانمی با لباس های شیک که با کفش های پاشنه بلند در خیابان راه می رود، آن هم در حالی که دمای هوا بسیار کمتر از صفر است، رایج است. با این حال در سال های اخیر زنان ساکن شهرهای بزرگ به طور فزاینده ای به لباس های راحت روی آورده اند. هر چند مد روز در روسیه هرگز سبک و سیاق زنانه اش را هم فراموش نخواهد کرد.

بریتانیا

بریتانیا

هنوز فکر می کنید زنان بریتانیایی هر روز کت های کلاسیک و پارچه های تارتان می پوشند؟ قطعا نه! دختران این کشور به خوبی می دانند که چگونه لباس ها و اکسسوری هایی را که به ظاهر غیرقابل ترکیب هستند، با هم ست کنند. آنها از آزمایش کردن سبک های مختلف نمی ترسند و دوست دارند یک تم روشن را به ظاهر خود اضافه کنند. زنان انگلیسی همیشه یک قدم جلوتر از مد جهانی خواهند بود و به ترندها اهمیت نمی دهند. چرا که لندن جایی است که ترندها متولد می شوند.

چین

چین

مد در این کشور به سرعت در حال تغییر است. تا چندی پیش، چین بهشتِ عشقِ خریدها بود. جایی که دختران در بازار اولین چیزی که به چشمشان می خورد را روی هوا می قاپیدند. اما امروزه زنان چینی در حال شکل دهی به سبک و استایل خود هستند. شیک پوشان چینی لباس هایی با طرح های پیچیده، تم های روشن و جواهرات زیبا را دوست دارند. آنها از آزمایش کردن نمی ترسند و همیشه به دنبال چیز متفاوتی می گردند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه