راه درمان مسمومیت با مایع ظرفشویی و روش های پیشگیری

5 ماه پیش
راه درمان مسمومیت با مایع ظرفشویی

اگر کودک شما با مایع ظرفشویی مسموم شده است تا انتهای این مقاله هماوش همراه ما باشید.

با سلام خدمت همراهان همیشگی سایت هماوش. در این مقاله با سایت هماوش همراه باشید تا اطلاعاتی درباره مسمومیت با مایع ظرفشویی در اختیار شما قرار دهیم.

مایع ظرفشویی از مواردی است که در دسترس کودک به راحتی قرار دارد. از همین جهت یکی از سوالات پرتکراری که از کارشناسان ما پرسیده می شود، درباره مسمومیت با مایع ظرفشویی است.

در این مقاله به راهکار هایی برای مسمومیت با مایع ظرفشویی اشاره می کنیم تا اگر بر اثر بی احتیاطی فرزند و یا کودکی، مایع ظرفشویی مصرف کرد، بدانید که بهترین راه برخورد و مقابله با ان چیست.

روش های جلوگیری از مسمومیت با مایع ظرفشویی

بهترین راه حل برای جلوگیری از مسمومیت کودکان با مایع ظرفشویی، دور از دسترس قرار دادن آن از دست کودکان است. شما زمانی که مایع ظرفشویی را در جای خود قرار دهید کودک هرگز به آن دسترسی ندارد که بخواهد مسموم شود.

روش های جلوگیری از مسمومیت با مایع ظرفشویی بسیار راحت تر است تا شما با یک بی احتیاطی سبب شوید تا کودکتان مسموم شود.

پس از خرید مایع ظرفشویی حتما آن را در فضایی بگذارید که کودکتان اصلا از آن آگاه نباشد و دسترسی نداشته باشد. ترجیحا پیشنهاد می شود که در انباری قرار دهید.

به کودک خود بگویید که این چیز خوبی برای مصرف نیست و بعد از مصرف آن چه عواقبی برایش پیش می آید.

پس از مسمومیت کودک با مایع ظرفشویی ابتدا باید مطمئن شوید که دلیل مسمومیت کودک از این طریق بوده است.

این مسمومیت اکثرا از طریق چشم و دهان انجام می شود. هرگونه ماده اسیدی مانند مایع ظرفشویی موجب مسمویت می شود. اگر محصولات شیمیایی این چنینی از طریق کودک استنشاق و یا خورده شوند، مسمومیت شکل می گیرد.

مسمومیت کودک با مواد شویند و مایع ظرفشویی بستگی به نوع محصول و میزان مصرف ان دارد. در ادامه این مقاله سایت هماوش همراه ما باشید تا علائم مسمومیت کودک با مایع ظرفشویی را با شما به اشتراک بگذاریم.

مشکلات تنفسی

سوختگی روی پوست

استفراغ

احساس سوزش در معده

درد شدید معده به حدی که کودک بی تابی های زیادی داشته باشد.

فشارخون

مسمومیت کودک با مایع ظرفشویی و مواد شوینده

پس از مسمومیت کودک با مایع ظرفشویی و مواد شوینده چه کنیم؟

اولین کاری که شما باید انجام دهید، تماس با اورژانس است. شما بعد از آن مراحل اولیه درمان را انجام می دهید ولی بدانید این مسمومیت باید جدی گرفته شود و حتما باید دکتر و متخصص آن را درمان و زیر نظر داشته باشد.

بعد از آن خود اورژانس راهنمایی های لازم را به شما انجام می دهید. معمولا در این چنین مواقع پیشنهاد به نوشیدن آب می شود. التبه باز این نکته باید به صلاح دید کارشناس اورژانس انجام شود.

والدین پس از مسمومیت فرزند با مایع ظرفشویی چه کار کنند؟

والدین پس از مسمومیت فرزندشان باید به این نکته توجه داشته باشند که خونسردی خود را حفظ کنند. این خونسردی بدین معنا نیست که با اورژانس تماس نگیرند و یا فرزندشان را به نزدیک ترین بیمارستان نرسانند. کارشناسان و متخصصین در این مواقع ابتدا سوالاتی از شما می پرسند که سعی کنید دقیق به آن ها پاسخ دهید.

این سوالات از جمله :

چه چیزی مصرف کرده است؟

چه میزان مصرف کرده است؟

چه زمانی برای فرزندتان این اتفاق افتاده؟

و …

پزشکان از این موارد زیاد داشته اند و جایی برای نگرانی نیست.

والدین توجه داشته باشند پیشگیری بهتر از درمان است. حتما حتما در منزل خود مواد شوینده و مایع ظرفشویی را دور از دسترس کودک قرار دهید تا نیاز نباشد به درمان آن بپردازید.

امیدوارم این مقاله از سایت هماوش مورد استقبال شما عزیزان قرار گرفته باشد. جهت ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه