راکت پینگ پنگ: چی بخریم؟

10 ماه پیش
راکت پینگ پنگ

تا چند سال پیش تنیس روی میز به عنوان یک ورزش ساده در مقابل تنیس در نظر گرفته میشد اما امروزه به یکی از محبوب ترین ورزش های جهان تبدیل شده است و یک رشته المپیکی است. میلیون ها نفر عاشق این بازی هستند و افراد زیادی آن را به صورت حرفه ای یا آماتور در پارک ها بازی می کنند. برای کسانی که مایل به شروع کردن این  ورزش هستند و برای کسانی که قبلاً با آن آشنا هستند اما هنوز نمیدانند بهترین راکت پینگ پنگ کدام است، در اینجا راهنمای جامعی برای خرید راکت آماده کرده ایم.

نحوه انتخاب راکت پینگ پنگ

در انتخاب راکت چه ویژگی های فنی را باید در نظر گرفت؟ ما سعی می کنیم به جزئیات بپردازیم تا به شما کمک کنیم بهترین تصمیم ممکن را برای شما یا هر کسی که گیرنده ابزار است بگیرید.

راکت تنیس روی میز از قبل مونتاژ شده یا مونتاژ شده است

سوالی که بسیاری از علاقه مندان و کسانی که به پینگ پنگ نزدیک می شوند از خود می پرسند این است که چگونه راکت را انتخاب کنند. دو منطقه کلان بزرگ وجود دارد، یعنی آنهایی که باید مونتاژ شوند و آنهایی که از قبل مونتاژ می شوند. موارد اول سفارشی هستند، که در آن بازیکنان چارچوب و لاستیک‌هایی را که ترجیح می‌دهند برای کنار هم قرار دادن ابزار مورد استفاده انتخاب کنند. گفتار متفاوت برای از پیش مونتاژ شده، که در فروشگاه های ورزشی و فروشگاه های بزرگ یافت می شود و بیشتر مناسب کسانی است که به تمرین تنیس روی میز نزدیک می شوند.

اگر قصد جدی بازی کردن در تورنمنت ها و مسابقات نیست، یک راکت از پیش مونتاژ شده خوب می تواند با هزینه ای نسبتاً کم کار را برای ما انجام دهد، اما اگر جاه طلبی ها غیر از این است، شاید بهتر باشد راکتی را انتخاب کنیم که مونتاژ شود. شاید با کمک یک متخصص

نوع بازی

تا آنجا که به انتخاب راکت مربوط می شود، نوع بازی که می خواهید روی میز بیاورید نیز باید در نظر گرفته شود: یک OFF  (تهاجمی) ، یک ALL (Allround / متعادل) و یک DEF ( دفاعی) . فریم ها با اختصاراتی مانند OFF+، OFF، OFF-، ALL+، ALL، ALL-، DEF+، DEF، DEF- مشخص می شوند.

دسته ی بلند

موضوع مهم دیگر مربوط به مواد قاب راکت است. آنهایی که عمدتاً استفاده می شوند ۱۰۰٪ چوب هستند که به ما امکان می دهد توپ را در بهترین حالت خود “احساس” کنیم. سپس آنهایی که از چوب و بالسا هستند، یک سیستم نسبتاً سبک و سریع اما کمتر از ۱۰۰٪ چوب حساس هستند. آنهایی که از چوب و کربن هستند، برای یک مبتدی خیلی مناسب نیستند. و در نهایت، آنهایی که از چوب و فایبر گلاس هستند، که قابلیت ارتجاعی قابل توجهی را فراهم می کنند و برای کسانی که مبتدی نیستند توصیه می شود.

لاستیک راکت

انتخاب لاستیک برای راکت پینگ پنگ نیز بستگی زیادی به نحوه بازی شما دارد و برای این کار باید از دو ضربه اصلی که ویژگی های بسیار متفاوتی دارند شروع کنید:

فورهند یک ضربه حمله قدرتمند است که به یک لاستیک صاف و سریع، سخت و ضخیم نیاز دارد.
بک هند عمدتاً یک شوت کنترلی و دفاعی است که به یک لاستیک صاف و آهسته، سخت کمتر و ضخامت کمتر نیاز دارد. یا یک پاک کن کوتاه نقطه‌دار یا ضدچرخش.
اولین توصیه در مورد راکت ها این است که دو طرف لاستیک یکسان نداشته باشند و تفاوت اصلی بین لاستیک چینی و لاستیک اروپایی/ژاپنی (به اختصار یورو/ژاپ) است: اولی دارای سطح چسبنده، اسفنج سخت و لاستیک است. لنزهایی که چرخش بیشتر توپ و سرعت کمتری را می دهند تا به فریم های سفت و سخت متصل شوند. در حالی که لاستیک های یورو/جپ سطحی نچسب دارند، دارای اسفنج نرم و لاستیک هایی با چرخش کمتر و سرعت بیشتر هستند تا به قاب های الاستیک متصل شوند.

نکته دیگری که برای لاستیک‌های نقطه‌دار و ضدچرخش انجام می‌شود: لاستیک‌های اول به جای داخل، نقاط را به سمت بیرون دارند، در حالی که آنتی‌سپین‌ها لاستیک‌های صاف واکنش‌پذیر کمتری هستند که به کاهش سرعت بازی حریف کمک می‌کنند. سرعت یا کندی لاستیک ها توسط دو جزء مشخص می شود، یعنی ترکیب نقاط داخلی و اسفنج ها: در لاستیک هایی با نقاط بلند، دور و نازک، توپ بیشتر نفوذ می کند و بنابراین چرخش بیشتری تشکیل می شود اما لاستیک کندتر است در حالی که نقاط پهن، کم و نزدیک توپ کمتر به آن نفوذ می کند انرژی و سرعت بیشتری دارد.

کیف راکت پینگ پنگ

برای محافظت از راکت بهتر است حتما از بهترین کیف راکت پینگ پنگ استفاده کنید. از آنجایی که قیمت کیس های محافظ راکت بسیار ارزان می‌باشند، بهتر است حتماً از آنها برای مراقبت هرچه بیشتر بهره ببرید. شما می‌توانید کیف راکت پینگ پنگ را با قیمت ۵۰ هزارتومان نیز خریداری کنید.

رسیدگی

در خرید راکت پینگ پنگ نیز باید به دسته ها توجه کرد. سه مورد اصلی وجود دارد:

  • دسته مقعر
  • دسته مستقیم
  • گرفتن آناتومیک

در مورد این مشخصات، توصیه کردن دشوار است زیرا خیلی به احساس فردی و نحوه استفاده از بازیکنی به بازیکن دیگر بستگی دارد. کسانی هستند که دست بزرگی ندارند و از نوع اول استفاده می کنند، سپس دسته دوم برای کسانی است که بازی آنها عمدتاً روی دفاع است و سومی توسط بازیکنانی انتخاب می شود که دست بزرگی دارند. یک نشانه کلی دیگر: بازیکنانی که زیاد از فورهند استفاده می کنند می توانند دسته گشاد را نیز انتخاب کنند در حالی که کسانی که عاشق بک هند هستند می توانند دسته مستقیم را انتخاب کنند.

 

اندازه و وزن

در انتخاب راکت پینگ پنگ به وزن آن نیز توجه زیادی می شود که بسیار متغیر است. تا آنجا که به مبتدیان مربوط می شود، وزن توصیه شده به طور کلی بین ۷۷ تا ۹۰ گرم است، در حالی که برای بازیکنان متخصص تر، بر اساس ویژگی های بازی خود، می توانید راکت های سبک تر (تقریبا ۷۵-۷۰ گرم) یا برعکس راکت های سنگین را انتخاب کنید. (بیش از ۹۰ گرم).

جمع بندی

راکت پینگ پنگ یک ابزار ورزشی ساده است اما با مجموعه ای وسیع از پارامترها که باید در مرحله خرید ارزیابی شوند. اگر همه ما عادت داریم راکت چوبی کلاسیک را با پروفیل های لاستیکی نازک قرمز و مشکی تصور کنیم، به این دلیل است که مدل پایه برای مبتدیان نیز محبوب ترین است.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه