خرید سنگ پریدوت اصل (زبرجد)

9 ماه پیش
سنگ پریدوت

پریدوت سنگی زیبا و خوشرنگ از انواع سنگ های الیوین می باشد. به سنگ زبرجد در زبان انگلیسی پریدوت و در زبان یونانی پریدونا می گویند. این نوع سنگ به طور معمول از معادن موجود در جزیره سنت جان که در دریای سرخ قرار دارد، استخراج می شود. علاوه بر این سنگ زبرجد را می توان در کشورهایی مانند استرالیا، آفریقای جنوبی، برزیل و … پیدا کرد. سنگ زبرجد همچنین در شهاب سنگ ها نیز دیده شده است. این نوع سنگ در زیر نور بسیار درخشان می باشد و همچنین در تاریکی و شب نیز تیره نمی شود. بسیاری از باستان شناسان معتقدند که زمردهای کلئوپاترا که بسیار مشهور نیز هستند، در اصل همان سنگ زبرجد می باشند.

تاریخچه سنگ پریدوت

در زمان های قدیم از سنگ زبرجد اصل برای تزیین کلیساها استفاده می کردند. رهبران در جنگ های صلیبی این نوع سنگ را به همراه داشتند. زیرا معتقد بودند که سنگ زبرجد باعث افزایش شجاعت و دلاوری آن ها می شود. سنگ زبرجد یکی از گوهرهای درخشان و زیبا به رنگ سبز زیتونی می باشد که درجه سختی و مقاومت بالایی دارد.

قیمت سنگ زبرجد (پریدوت)

یکی از این پارامترهایی که در قیمت سنگ اثرگذار است، اندازه سنگ می باشد. سنگ پریدوت در اندازه های بزرگ و سالم به ندرت پیدا می شود. به همین دلیل هر چه اندازه سنگ زبرجد بزرگ تر باشد، قیمت آن نیز بیش تر خواهد بود. علاوه بر این خلوص و شفافیت سنگ بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد. به این صورت که هر چه خلوص و شفافیت آن بیش تر باشد، قیمت سنگ زبرجد هم بیش تر خواهد بود. در ایران قیمت سنگ زبرجد اصل به طور معمول با یاقوت برابر است و یا حتی بیش تر از آن می باشد.

در کل وزن و میزان خلوص این سنگ بر روی قیمت آن بسیار تاثیر دارد. پس در هنگام خرید سنگ زبرجد اصل باید به این موارد دقت کنید. مثلا نگین های پریدوت ۱۰ قیراط در ایران کمیاب و نگین های پریدوت ۲۰ قیراط نایاب هستند. به همین دلیل این دو مدل از سنگ زبرجد به شدت ارزشمند و قیمتی می باشند. ​​​​​​​​​​​

خرید نگین سنگ زبرجد

همانطور که در بالا اشاره شد، سنگ زبرجد اصل یا همان سنگ پریدوت یکی از سنگ های بسیار زیبا و قیمتی می باشد که خواص و آثار زیادی دارد. به همین دلیل این نوع سنگ در سراسر جهان پرطرفدار است و برای ساخت نگین جواهرات بسیار مناسب می باشد. جهت خرید سنگ زبرجد اصل بهتر است به فروشگاه های معتبر و شناخته شده مراجعه کنید. ایلیا گوهر به نشانی اینترنتی https://iliyagohar.com  یکی از فروشگاه های معتبر آنلاین فروش سنگ ها و جواهرات قیمتی می باشد که می توانید در این زمینه به آن ها اعتماد نمایید.

سایر سنگ‌های قیمتی موجود در بازار ایران

 

سنگ چشم ببر

چشم ببر یکی از انواع سنگ های قیمتی و طبیعی از نوع دگرگون می باشد. این نوع سنگ طیف رنگ های متنوع و مختلفی دارد. از جمله رنگ های سنگ چشم ببر اصل می توان به موارد زیر اشاره کرد: سنگ چشم ببر آبی، سنگ چشم ببر بنفش، سنگ چشم ببر سورمه ای، سنگ چشم ببر سیاه، سنگ چشم ببر سبز، سنگ چشم ببر سفید، سنگ چشم ببر صورتی، سنگ چشم ببر قرمز و سنگ چشم ببر قهوه ای و عسلی و … . سنگ چشم ببر دارای دو نوع مات و درخشان می باشد و منابع آن در بسیاری از نقاط جهان پیدا می شود. اما این نوع سنگ های دگرگون در کشورهایی مانند تایلند و آفریقای جنوبی کیفیت بالاتری دارند و این کشورها جز منابع مهم آن ها محسوب می شوند. کشورهای دیگر مانند استرالیا، هند، کانادا، برزیل، چین و … نیز دارای ذخایر خوبی از سنگ چشم ببر می باشند.

اگر قصد خرید جواهراتی با سنگ های تزئینی را دارید، خرید سنگ چشم ببر اصل را به شما پیشنهاد می کنیم. این نوع سنگ به دلیل خواص ویژه و ظاهر زیبایی که دارد، در تمام جهان پرطرفدار می باشد. سنگ چشم ببر، به سنگ رزق و روزی معروف است و باعث افزایش یافتن روزی و رونق گرفتن کسب و کار شما خواهد شد. استفاده از سنگ چشم ببر اصل در زمان های گذشته نیز رواج داشته است. این نوع سنگ دوام و مقاومت زیادی دارد و به راحتی نمی شکند.

سنگ آکوامارین

سنگ آکوامارین (Aquamarine) در بین انواع سنگ‌های قیمتی، از لحاظ جذابیت، کاربرد، خواص و غنی بودن، برگ برنده را در بر دارد. از عناصر تشکیل دهنده‌ی این نوع از سنگ‌ها می ‌توان به کریستال آکوامارین اشاره کرد. مناطقی مانند: نیجریه، ماداگاسکار، پاکستان، چین، هند، زامبیا، میانمار، برزیل، ایالات متحده و غیره، از ذخایر ارزشمند این سنگ ها برخوردار هستند. در برداشتن خواص حیرت انگیز و ترکیب رنگ مسحور کننده، این سنگ را به یکی از سنگ‌های متحیر کننده در بین بسیاری از سنگ‌های قیمتی دیگر، مبدل نموده است. این سنگ از خانواده سنگ‌های بریل و جز سنگ‌های زمرد کبود شناخته می‌شود که از شباهت بسیار زیادی به رنگ آبی دریا و اقیانوس برخوردار است. جالب است بدانید که در گذشته از این سنگ برای ایمن نگه داشتن ملوانان و همچنین آرام کردن امواج دریا استفاده می‌ کردند. شفافیت فوق العاده و زلال بودن این نوع از سنگ‌ها ناشی از اکسید شدن آهن در ترکیب شیمیایی آنها خواهد.

سنگ آمیتیست

اصلی ترین مشخصه ی مربوط به سنگ یاد شده را، مقاوم بودن آن شکل داده و شما می توانید در طراحی انواع جواهرات آلات از سنگ آمیتیست استفاده نمایید. البته امروزه برای اهداف درمانی نیز از سنگ مذکور استفاده می شود. رنگ مربوط به سنگ یاد شده بسیار خیره کننده می باشد. همین امر نیز سبب شده تا انسان ها در طول تاریخ به دنبال استخراج سنگ آمیتیست باشند. جالب است بدانید که سنگ مذکور در حال حاضر جزو پرفروش ترین سنگ های تزیینی می باشد. بسیاری از افراد از سنگ مذکور به عنوان کریستال نیمه گرانبهاء یاد می کنند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه