مجله‌ی گردشگر نیلی‌گشت ؛ همراه و راهنمای گردشگران

3 سال پیش
نیلی‌گشت

هدف از سفر هرچه که باشد یک حقیقت بدیهی‌ست و آن این‌که هر چه بیشتر درباره‌ی مقصد بدانیم سفری بهتر، لذت‌بخش‌تر و بی‌دردسرتر خواهیم داشت و مجله‌ی گردشگری نیلی‌گشت در راستای همین حقیقت گام برمی‌دارد.

اهمیت صنعت گردشگری

به‌احتمال زیاد نام سفرنامه‌هایی مثل سفرنامه‌ی ماکوپولو، سفرنامه‌ی ناصر خسرو و سفرنامه‌ی ابن‌بطوطه به‌گوشت‌تان خورده است. این سفرنامه‌ها و موارد متعدد مشابه‌شان نشان می‌دهند علاقه به سفر و سیاحت مختص دنیای امروز نیست و خود گویای جایگاه مهم سفر در سده‌های پیشین هستند.

شاید پربی‌راه نگفته باشیم اگر بگوییم بیشتر افراد سفر را دوست دارند و از دیدن نقاطی به‌غیر از محل زندگی خود استقبال می‌کنند. علاقه‌ی زیاد انسان‌ها به سفر باعث شکل‎گیری صنعتی به نام توریسم یا گردشگری شده و بخش قابل‌توجهی از درآمد بسیاری از کشورها ناشی از همین صنعت است. از سویی بسیاری افراد به‌علل مختلف در پی مهاجرت به کشوری خارج از محل زندگی خود هستند و از همین رو با موضوعات مربوط به دریافت ویزاهایی مثل اقامت تحصیلی یا کاری درگیرند.

تیم مجله‌ی نیلی‌گشت نظر به اهمیت ویژه‌ی صنعت گردشگری، با هدف آشناکردن هرچه بیشتر علاقه‌مندان به سفر و همچنین افرادی که با اهداف تحصیل یا کار قصد سفر به شهر یا کشوری دیگر را دارند با مقصد موردنظرشان آغاز به کار کرده است. تیم نیلی‌گشت با این هدف به تمامی موضوعات مرتبط با سفر، از کلی‌ترین مباحث تا جزئی‌ترین نکات، پرداخته و سعی کرده راهنمای جامع گردشگری را در قالب یک مجله‌ی اینترنتی برای مخاطبان خود فراهم آورد.

سیر تا پیاز گردشگری در نیلی‌گشت

بهترین روش سفر به مقصد مورد نظرتان کدام است؟ در سفر کجا اقامت کنید و کجا غذا بخورید؟ جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی و تفریحی مقصدتان کدام اند، کجای شهر واقع شده‌اند و چطور باید به این اماکن بروید؟ آب‌وهوای مقصد موردنظرتان چگونه است و بهترین زمان برای سفر به آن چه فصلی‌ست؟ وضعیت و شرایط حمل‌ونقل عمومی در مقصد موردنظرتان به چه صورت است؟ سوغاتی‌های مقصدتان چیست‌اند؟ این پرسش‌ها و بسیاری پرسش‌های دیگر در قالب مقالات مختلف در مجله‌ی گردشگری نیلی‌گشت پاسخ داده شده‌اند.
با مطالعه‌ی نوشتارهای مربوط به مقصد سفرتان در نیلی‌گشت می‌توانید برنامه‌ای دقیق و منظم برای سفرتان بچینید و از لحظه‌لحظه‌ی سفر نهایت لذت و بهره را ببرید. همان‌طور که اشاره کردیم هرچه تصویر دقیق‌تری از مقصد در ذهن داشته باشید و پیش از سفر اطلاعات بیشتری درباره‌ی آن کسب کنید با دردسرهای کمتری مواجه خواهید بود و لحظات بهتری را تجربه خواهید کرد.

مسافرت میزی در مجله‌ی گردشگری نیلی‌گشت

درحال‌حاضر به‌لطف پیشرفت اینترنت گردشگری مفهومی گسترده‌تر نسبت به گذشته پیدا کرده است. اکنون گردشگری تنها به معنی بستن چمدان، سوار هواپیما، اتوبوس یا قطارشدن و تفریح و گشت‌وگذار در شهری دیگر نیست. اینترنت این امکان را برای ما فراهم ساخته تا بتوانیم بدون خروج از منزل به دورترین نقاط جهان سفر کرده و لذت بازدید از دیدنی‌های آن‌ها را تجربه کنیم. مسافرت میزی یا مسافرت مجازی اصطلاحاتی هستند که برای نامیدن این گونه گردشگری استفاده می‌شوند.

تیم مجله‌ی گردشگری نیلی‌گشت با پرداختن به ریز و درشت دیدنی‌های نقاط مختلف دنیا، از شهرهای مختلف کشور خودمان گرفته تا شهرهایی در دیگر کشورها که کیلومترها با ما فاصله دارند، امکان تجربه‌ی مسافرت مجازی لذت‌‌بخشی را برای مخاطبان خود فراهم ساخته است.

با ایران‌گردی و جهان‌گردی مجازی در نیلی‌گشت می‌توانید در جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی شهرهای مختلف گشت بزنید و مشاهده‌ی تصاویر مختلف از این اماکن به‌خوبی با جزئیات آن‌ها آشنا شوید.
فرهنگ مردم مناطق مختلف، غذاهای رایج شهرهای مختلف ایران و جهان، موزه‌های هنری، تاریخی و طبیعی مشهور و اماکن مقدس مذهبی از جمله مواردی هستند که اغلب در گردشگری مجازی مورد توجه قرار می‌گیرند و در مجله‌ی نیلی‌گشت هم به‌طور مفصل به آن‌ها پرداخته شده است.

با مسافرت مجازی نمی‌توانید ادعا کنید که در یک شهر خاص حضور فیزیکی داشته‌اید، اما می‌توانید آن‌قدر درباره‌ی آن اطلاعات کسب کنید که هم‌سنگ یک سفر طولانی به آن‌جا باشد.

ایران‌شناسی در مجله‌ی گردشگری نیلی‌گشت

بسیاری از ما ایرانی‌ها اطلاعات زیادی درباره‌ی کشورمان نداریم و آن را آن‌گونه که باید نمی‌شناسیم. به همین علت است که بسیاری از جاذبه‌های گردشگری ایران برای‌مان ناشناخته است و به‌همین‌سبب علاقه‌ی چندانی به گردشگری داخلی نشان نمی‌دهیم. شهرهای مختلف کشورها هر یک جاذبه‌های گردشگری خاص خود را دارا هستند و بعضی از این جاذبه‌های گردشگری به‌قدری دیدنی‌اند که با دیدن تصاویرشان باورمان نمی‌شود آن‌ها فاصله‌ای این‌چنین اندک با ما داشته باشند. خیلی از ما رویای سفر به شهرهایی بسیار دور را داریم، درحالی‌که از بهترین دیدنی‌های شهر خودمان حتی یک بار هم دیدن نکرده‌ایم.

با گشت‌زدن در مجله‌ی گردشگری نیلی‌گشت می‌توانید ایران را بهتر بشناسید و البته با این شناخت مقصد سفری بعدی‌تان را با آگاهی بیشتری انتخاب کنید.

فوت‌وفن دریافت انواع ویزا در نیلی‌گشت

اطلاعات شما درباره‌ی مقدمات سفرهای خارجی هر چقدر که باشد، درهرحال در نیلی‌گشت اطلاعاتی مفید و کاربردی در این ارتباط پیدا خواهید کرد. مجله‌ی نیلی‌گشت به جزئیات تمامی موضوعات مطرح در سفرهای خارجی، مانند سفرهای تفریحی، سفرهای کاری، مهاجرت‌های موقت یا دائم، پرداخته شده است.

نحوه‌ی دریافت پاسپورت، نحوه‌ی دریافت وقت سفارت کشورهای مختلف، نحوه‌ی دریافت انواع ویزا مثل ویزای شینگن، ویزای کانادا و آمریکا، ویزای کشورهای جنوب‌شرقی آسیا و ویزای استرالیا و راهنمای تحصیل در کشورهای مختلف اروپایی، آسیایی و آمریکایی از جمله مواردی هستند که در این ارتباط در نیلی‌گشت به آن‌ها پرداخته شده است.

همان‌طور که اشاره کردیم تیم نیلی‌گشت گذشته از اطلاعات مربوط به دریافت ویزا با پرداختن به جزئیات شهرهای توریستی در سراسر جهان راهنمایی جامع برای سفرهای خارجی – از لحظه‌ی خروج از منزل تا بازگشت – را برای شما عزیزان آماده کرده است.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه