فیلم های ۲۰۲۱

3 سال پیش
فیلم های 2021

سینما نیز مانند تمامی جهان درگیر چالش کرونا است. همانطور که تمام جهان خود را با این چالش وقف داده اند و اجاره سوئیت در کیش تقریبا به حالت عادی در آمده است، سینما نیز ناچار به کنار آمدن با این مشکل است. با آمدن کرونا حال و روز سینما دیگر به خوبی گذشته نبود و اکران بسیاری از فیلم ها به تاخیر افتاد. اما سال ۲۰۲۱ از لحاظ سینمایی سالی هیجان انگیز به حساب می آید. در این سال می توانیم نام کارگردان هایی مانند دنی ویلنوو، دیمین شزل، ریدلی اسکات، پیتر جکسون و استیون اسپیلبرگ را در میان کارگردانان بسیاری که فیلمی برای اکران دارند مشاهده نماییم.

فیلم ها بر چه اساسی گروه بندی می شوند؟

در مورد گروه بندی فیلم ها هنوز که هنوز است جای بحث وجود دارد و به یک نظریه واحد نرسیده است. رایج ترین رویکرد برای تعریف ژانر، مبنا را سابقه شناختی مخاطب قرار می دهد. البته باید توجه داشت که تعریف ژانر یا گونه با قالب و فرمت کاملا متفاوت است. قالب ساختی معمولا بر تقسیم های کلی تر مانند فیلم های داستانی، لایو اکشن، انیمیشن و یا فیلم مستند تاکید دارد.

ژانر کمدی،ژانر درام، ژانر موزیکال، ژانر تریلر، ژانر اکشن، ژانر عاشقانه، ژانر ملودرام، ژانر معمایی، ژانر علمی تخیلی، ژانر فانتزی، ژانر ترسناک، ژانر وسترن، ژانر نوآر و ژانر ماجراجویی از جمله ژانرهای فیلم های سینمایی هستند.

معرفی ۱۰ فیلم ۲۰۲۱ که دیدن آنها را نباید از دست داد

در این بخش می خواهیم به معرفی ۱۰ فیلم برتر ۲۰۲۱ بپردازیم که انتظار اکران آن ها را می کشیم:

فیلم های 2021

آخرین دوِئل( the last duel):

تاریخ اکران فیلم: ۸ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۹ دی ۱۳۹۹)

این فیلم برای علاقه مندان سبک درام می تواند جالب باشد. کارگردانی این فیلم را ریدلی اسکات به عهده دارد و فیلمنامه آن را دو بازیگر این فیلم یعنی بن افلک و مت دیمون به عهده گرفته اند. این فیلم اقتباسی از کتاب” آخرین دوئل: داستان واقعی محاکمه با مبارزه در فرانسه قرون وسطی” به نوشته اریک جاگر می باشد. داستان فیلم در قرن ۱۴ فرانسه اتفاق می افتد. ژان دوکاروژ و ژاک لو گری که با یکدیگر دوست هستند باید طبق دستور با یکدیگر مبارزه کنند. این مبارزه تا مرگ یکی از آن ها باید ادامه پیدا کند.

مورتال کمبت( mortal kombat):

تاریخ اکران فیلم: ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۶ دی ۱۳۹۹)

شاید بازی ویدیویی مورتال کمبت برای شما آشنا باشد. این فیلم بر اساس این بازی ویدیویی محبوب قرار است ساخته شود. سیمون مک کواید کارگران این فیلم سابقه تنها یک فیلم کوتاه ویدیویی را دارد. گریگ روسو و دیو کالاهام نیز فیلمنامه نویس های این فیلم هستند. فیلم فانتزی مورتال کمبت هنرهای رزمیی که در یک دنیای خیالی اتفاق می افتند را به تصویر می کشد و آدم های زمینی و سایبورگ ها را رو به روی هم قرار می دهد.

زمانی برای مردن نیست( no time to die):

تاریخ اکران فیلم: ۲ آوریل ۲۰۲۱ (۱۳ فروردین ۱۴۰۰)

کارگردانی این فیلم که بیست و پنجمین فیلم از سری فیلم های جمیز باند است را کری فوکوناگا به عهده گرفته است. این فیلم جزء فیلم هایی است که قرار بود در سال ۲۰۲۰ اکران شود اما به دلیل همه گیری کرونا اکران آن به تعویق افتاد. سال ۲۰۱۶ شروع ساخت این فیلم بود.

سریع و خشن ۹( F9):

تاریخ اکران فیلم: ۲ آوریل ۲۰۲۱ (۱۳ فروردین ۱۴۰۰)

سری فیلم های سریع و خشن همیشه برای طرفداران هیجان انگیز و جذاب بوده است مخصوصا سکانس های اکشن آن. البته این فیلم ها معمولا نمی تواند امتیاز بالایی از منتقدان دریافت کند اما پارو کردن پول توسط هالیوود از این فیلم ها را نیز نمی توان انکار کرد.

سریع و خشن 9

مردان پادشاه یا نگهبانان پادشاه( the king’s man):

تاریخ اکران فیلم: ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ (۲۴ بهمن ۱۳۹۹)

ماتیو ون کارگردان این کمدی اکشن جاسوسی این فیلم را نوشته و ساخته است. سری فیلم های جردان پادشاه در گیشه توانسته اند به خوبی موفقیت کسب نمایند و این امر خود منجر به ساخت سری فیلمهای بیشتری از آن شده است.

شکارچیان روح: بعد از مرگ(ghostbusters: afterlife):

تاریخ اکران: ۵ مارس ۲۰۲۱ (۱۵ اسفند ۱۳۹۹)

این فیلم چهارمین اثر از سری داستان های شکارچیان روح است که کارگردانی آن را جیسون ریتمن به عهده گرفته است. این اثر دنباله قسمت های اول و دوم است که در سال های ۱۹۸۴ و ۱۹۸۹ اکران شده بودند.

تام و جری(tom and jerry):

تاریخ اکران فیلم: ۵ مارس ۲۰۲۱ (۱۵ اسفند ۱۳۹۹)

این فیلم اقتباسی از کارتون های تام و جری است که کارگردانی آن را تیم استوری به عهده گرفته است. این فیلم ترکیبی از استاپ موشن و شخصیت های انسانی می باشد.

گرو برمی خیزد( minions: the rise or gru):

تاریخ اکران: ۲ جولای ۲۰۲۱ (۱۱ تیر ۱۴۰۰)

قسمت اول فیلم مینیون ها را میتوان تقریبا بچگانه دانست. فیلم گرو بر می خیزد دومین فیلم از مینیون ها، این موجودات بامزه که اولین بار در فیلم من نفرت انگیز معرفی شده اند، می باشد. سری اول این فیلم تا حدودی بچگانه بود و موفقیت من نفرت انگیز را بدست نیاورد. در سال ۲۰۲۱ ادامه این فیلم اکران شد که پیش درآمدی بر من نفرت انگیز می باشد.

گرو برمی خیزد

احضار: شیطان مرا وادار کرد(the conjuring: the devil made me do it):

تاریخ اکران: ۴ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۴ خرداد ۱۴۰۰)

سومین قسمت از سری فیلم های ترسناک احظار که کارگردانی آن برعهده مایکل چاوز گذاشته شده است.این کارگردان در سال گذشته فیلم ترسناک ضعیفی را کارگردانی کرده بود.

محافظ همسر آدمکش(the hitman’s wife’s bodyguard):

تاریخ اکران فیلم : ۲۰ آگوست ۲۰۲۱ (۲۹ مرداد ۱۴۰۰)

کارگردانی این فیلم را پاتریک هیوز، کارگردان قسمت قبلی این فیلم که در سال ۲۰۱۷ اکران شد، می باشد. فیلمبرداری این فیلم در سال ۲۰۱۹ در ایتالیا، کرواسی، بلغارستان و انگلستان، صورت می گرفت.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه