بهترین و پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان

5 سال پیش
شبکه های اجتماعی در جهان

در این مقاله می خواهیم پر بازدیدترین و پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

انواع شبکه های اجتماعی

به طور کلی با گسترده شدن دنیای وب و همچنین شبکه های اجتماعی، روز به روز، بر امکانات آنها افزوده می شود و این که بخواهیم آنها را دسته بندی کنیم کمی مشکل ساز است و بر این اساس من شبکه های اجتماعی رو به دسته های زیر تقسیم بندی می کنم:

 • Social networks
 • Media sharing networks
 • Discussion forums
 • Bookmarking and content curation networks
 • Consumer review networks
 • Blogging and publishing networks
 • Interest-based networks
 • Social shopping networks
 • Anonymous social networks
 • Sharing economy networks
 • Anonymous social networks

لیست بهترین شبکه های اجتماعی در جهان

توییتر (پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان

هر موقع که راجب توییتر صحبت می کنیم یاد توییت کردن می افتیم. خیلی ها یاد خبر های بسیار مهم و موضع گیری های دونالد ترامپ می افتند اما توییتر خیلی گسترده تر از این حرف هاست. توییتر یکی از بهترین و موثر ترین شبکه های اجتماعی محسوب می شود که در حال حاضر، بیش از ۴۰ زبان دنیا را پشتیبانی می کند. در توییتر اغلب متن ها و طنز هایی را می بینیم که با طعنه همراه است. شما در توییتر به راحتی می توانید پست های دیگران را ریتوئیت کنید. این شبکه اجتماعی با دامین اتوریتی ۹۳ و الکسای ۸ آمریکا و ۱۲ جهان قرار دارد.

همچنین بخوانید، بهترین شبکه های اجتماعی ایرانی

فیس بوک(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان

مارک زاکربرگ مالک فیس بوک و اینستاگرام است و چیزی که روشن است فیس بوک کاربران بیشتری نسبت به اینستاگرام دارد و در حال حاضر فیس بوک بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال از سراسر جهان دارد. البته فیلتر شدن فیس بوک در ایران باعث شد که رفته رفته کاربران ایرانی در فیس بوک کمتر شوند و اینستاگرام جایگزین آن شود. سایت فیس بوک با دامین اتوریتی ۹۵ و الکسای ۳ بعد از گوگل و یوتیوب قرار گرفته است.

LinkedIn(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان
این شبکه اجتماعی که یک شبکه اجتماعی کاملا تخصصی است که بیشتر برای بیزینس مورد استفاده قرار می گیرد و کارمندان و مدیران را به هم متصل می کند. طبق آماری که به دست آمده در هر ماه ۹۷ میلیون از کاربران به صفحه اختصاصی خود سر می زنند. در کل این شبکه اجتماعی مربوط به کسب و کار است و مالک آن مایکروسافت می باشد. لینکدین با دامین اتوریتی ۹۷ در الکسای یازدهم و بیست و پنجم جهان قرار دارد.

یوتیوب(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان
یوتیوب یک شبکه ی اشتراک گذاری ویدیو است که در سال ۲۰۰۵ ساخته شد. این شبکه ی اجتماعی در سال ۲۰۰۶ توسط گوگل خریداری شد. آمار ها حاکی از آن است که روزانه چهار میلیارد ویدیو تماشا می شود و در هر دقیقه که می گذرد ۳۰۰ ویدیو آپلود می شود. یوتیوب خیلی خوبه، در واقع شما می توانید در یوتیوب فعالیت کنید و به درآمد های بالایی برسید. یوتیوب با دامین آتوریتی ۹۹ و رتبه الکسای ۲ بعد از گوگل قرار گرفته است.

Pinterest(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان
پینترست یک شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس است که به کاربران این امکان را می دهد که عکس های مورد نظر خود را پین کنند، لایک کنند و به اشتراک بگذارند. جمله ی معروفی در این راستا وجود دارد که می گوید یک تصویر خوب ممکن است صد حرف برای گفتن داشته باشد. شما به واقع می توانید تصاویر بسیار جالبی را در این سایت پیدا کنید.

اینستاگرام(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان

شبکه ی اجتماعی اینستاگرام یک شبکه اجتماعی می باشد که محبوبیت زیادی در بین کاربران ایرانی دارد. به عنوان مثال شما اگر توی پیج مسی هم بروید ممکن است تعداد زیادی از کامنت های ایرانی را مشاهده نمایید. علاوه بر این، اینستاگرام بستری برایش فراهم شده که برند های کوچک و بزرگ می توانند در آن به موفقیت های بزرگی برسند. اینستاگرام با دامین اتوریتی ۹۳ و رتبه الکسای ۹ در آمریکا و ۱۶ در جهان قرار دارد.

Tumblr(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان
یک شبکه اجتماعی دیگر به نام تامبلر وجود دارد که به کاربر امکانات فراوانی می دهد تا بتوانند پست خود را انتشار بدهند و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. از ویژگی های این شبکه اجتماعی می توان به سریع و آسان بودن آن، استفاده از صوت، ویدیو، تصویر و متن در بلاگ خود اشاره کرد. این وب سایت در سال ۲۰۰۷ ساخته شد. تامبلر با دامین اتوریتی ۸۸ و الکسای ۴۰ در آمریکا و ۷۸ در جهان قرار دارد.

Flickr(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان

شبکه اجتماعی فیلیکر، قابلیت آپلود عکس، فیلم و… را برای کاربران خود فراهم می کنند. در واقع فیلیکر در سال ۲۰۰۵ توسط یاهو خریداری شد. چیزی که بیشتر در این شبکه اجتماعی می بینید، عکس است و در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیون کاربر دارد. فیلیکر با دامین اتوریتی ۹۱ و الکسای ۲۴۷ در آمریکا و ۳۸۸ درجهان قرار دارد.

Reddit(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان

ردیت یک جامعه بزرگی از کاربران را تشکیل می دهند که شما می توانید در حوزه های مختلف به اظهار نظر با دیگران بپردازید. البته یکی از ایراداتی که می توان به ردیت گرفت این است که صفحه خوش آمد گویی ندارد و اصلا یک جور عجیب و غریب است. در ردیت به تمام کاربران یک انجمن، ردیتور گفته می شود. شما می توانید مطالب، عکس و فیلم های مورد نظر خودتان را به اشتراک بگذارید. یکی از بخش های جالب ردیت به نام “من هستم” می باشد که افراد اعلام می کنند هر چه دلتان می خواهد بپرسید. ردیت با دامین اتوریتی ۹۰ و الکسای ۵ در آمریکا و ۱۳ در جهان قرار دارد.

StumbleUpon(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان

این شبکه اجتماعی بیش از بیست و پنج میلیون کاربر دارد که اطلاعات و سرگرمی های مختلفی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد. در حال حاضر StumbleUpon هشتاد هزار کاربر دارد و بازاریابانی وجود دارد که می توانند به تبلیغ کسب و کارشان به پردازند. این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۰۷ ساخته شد و مالکیت آن از آن شرکت ebay است. در حال حاضر StumbleUpon با دامین اتوریتی ۹۰ و رتبه الکسای ۲۲۵۴ در آمریکا می باشد.

Digg(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان

شبکه اجتماعی دیگ در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد. این شبکه اجتماعی، خبر های مهم را برای کاربرانش جمع آوری می کند و به آنها نشان می دهد. موضوعات این شبکه اجتماعی حول پیرامون مسائل سیاسی، اجتماعی و… می چرخد.

Quora(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان

این شبکه اجتماعی که عمده کاربرانش آمریکایی هستند و توسط دو تن از کارکنان فیس بوک در سال ۲۰۰۹ ایجاد شده است. این سایت در حال حاضر بیش از هشتاد میلیون کاربر دارد.

Girlsaskguys(پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان)

شبکه های اجتماعی در جهان

یک شبکه اجتماعی که به صورت پرسش و پاسخ می باشد که می توانید در آنجا سوالات خود را مطرح نمایید و منتظر جواب بمانید. این وب سایت با دامین اتوریتی ۶۱ و رتبه الکسای ۹۳۴۳ در آمریکا و ۲۲ هزار در جهان می باشد.

Nextdoor(پر بازدید ترین شبکه های اجتماعی)

شبکه های اجتماعی در جهان

یک شبکه اجتماعی دیگر یعنی nextdoor برای آمریکایی ها می باشد. هدف این شبکه اجتماعی این است که افرادی که در نزدیک هم هستند با هم ارتباط برقرار کنند و بتوانند ارتباط بیشتری با منطقه خود داشته باشند. این شبکه اجتماعی با دامین اتوریتی ۷۸ و الکسای ۱۹۵ در آمریکا می باشد.

Myspace(پر بازدید ترین شبکه های اجتماعی)

شبکه های اجتماعی در جهان

یک شبکه ی پرمخاطب دیگر به نام Myspace وجود دارد که پیش از فیس بوک پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی محسوب می شد. در حال حاضر این شبکه اجتماعی به طور میانگین، ماهیانه بیش از ۵۰ میلیون بازدید کننده دارد. تمرکز اصلی این شبکه اجتماعی بر روی موسیقی است که یک شبکه ای را در این باره به وجود آورده است.

QQ(پر بازدید ترین شبکه های اجتماعی)

شبکه های اجتماعی در جهان

QQ یک شبکه اجتماعی و یک پیام رسان چینی است که در حال حاضر در تمام نقاط دنیا کاربر دارد. این شبکه اجتماعی با دامین اتوریتی ۹۳ و الکسای ۲ در چین و ششم جهان قرار دارد. والا زبانش چینی هست من که چیزی نمی فهمم ازش ولی اگه شما می فهمید، بسم الله!

Vk(پر بازدید ترین شبکه های اجتماعی)

شبکه های اجتماعی در جهان

Vk یک شبکه اجتماعی روسیه ای است که امکانات آن شبیه سایت فیس بوک است. این شبکه اجتماعی با دامین اتوریتی ۹۶ و با الکسای ۲ در روسیه و ۱۸ در جهان قرار دارد. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید، سایت ما جفت هیچ.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه