خرید لوستر مدرن، روشنایی تازه تا عید نوروز!

3 هفته پیش
لوستر مدرن

چه خریدی از خرید لوستر مدرن هیجان انگیزتر است؟ طیف گسترده ای از چشمه های نور مصنوعی زیبا، انواع لوستر مدرن آویز یا سقفی به سبک مدرن، در رنگ ها و متریال متنوع، احساس تازگی با خرید لوستر مدرن در خانه و لذت یک خرید موثر برای دکوراسیون، همه چیز به نظر خوب می رسد تا لحظه ای که باید لوستر خود را انتخاب کنید! احتمالا شما هم مثل هزاران خریدار دیگر سردرگم می شوید و میان گزینه ها گیر می کنید، کدام لوستر برای شما بهتر است؟ چه طرحی مناسب تر است؟ لوستر مدرن شما باید از کدام جنس باشد و چه متریالی در ساخت آن به کار رفته باشد؟ ارتفاع سقف چقدر است؟ اینجاست که خرید لوستر می تواند به یک دغدغه بزرگ تبدیل شود و تا حدی گیج کننده و خسته کننده شود که برخی از خرید آن صرف نظر کنند. در این راهنمای کامل خرید لوستر مدرن، قدم به قدم به شما کمک می کنیم تا از صفر، لوستر مدرن را بشناسید و برای خرید آن تصمیم بگیرید، با هم این عنصر زیبا را بررسی می کنیم تا بتوانید تا قبل از فرا رسیدن عید نوروز، به خانه خود جان تازه ای ببخشید!

لوسترها چند دسته هستند؟

پیش از این که به سراغ لوستر مدرن و خرید لوستر مدرن برویم بد نیست تا کمی سایر گزینه ها را هم بررسی کنیم و با انواع لوستر آشنا شویم. لوسترها همان طور که احتمالا طی بررسی ها و تحقیقات طولانی خود دیده اید بسیار بسیار متنوع هستند و انواع مختلفی دارند. لوسترها می توانند در ابعاد، رنگ، متریال به کار رفته، سبک طراحی و کاربرد و موارد دیگر بسیار با هم متفاوت باشند. به عنوان مثال یک لوستر مدرن بسیار ساده و مینیمال را در نظر بگیرید و آن را با یک لوستر برنجی کلاسیک کریستال مقایسه کنید، ببینید که تفاوت این دو لوستر چقدر می تواند در دکوراسیون داخلی شما تاثیر داشته باشد!

به طور کلی لوسترها به دو دسته لوستر مدرن و لوستر کلاسیک تقسیم می شوند که بسته به دکوراسیون داخلی خانه می توان از این دو سبک استفاده کرد. لوسترهای مدرن لوسترهایی هستند که تزئینات و جزئیات کم و طراحی ساده و مینیمالی دارند و برای فضاهای مدرن و سبک معاصر کاربرد دارند اما لوسترهای کلاسیک همان طور که از نامشان هم پیداست برای سبک های کلاسیک استفاده می شوند و پر جزئیات و ماکسیمال هستند. شما بسته به طراحی داخلی منزل و سایر اجزای منزلتان مانند مبل و موارد دیگر باید لوستر انتخاب کنید.

تقسیم بندی لوسترها بر اساس متریال به کار رفته در جنس بدنه

لوسترها بسته به جنسی که دارند، به دسته های متنوعی تقسیم بندی می شوند. این دسته ها به طور خلاصه عبارت هستند از لوستر چوبی، لوستر شیشه ای، لوستر کریستال، لوستر پارچه ای، لوستر فلزی، لوستر ال ای دی، لوستر کریستالی و فلزی و لوسترهای ترکیبی که از ترکیب دو یا چند متریال مانند فلز و شیشه ساخته می شوند.

تقسیم بندی لوسترها بر اساس کاربرد در دکوراسیون داخلی

لوسترها هر کدام برای سبک دکوراسیون خاصی شخصی سازی شده اند و ایده آل ترین حالت آن است که از این لوسترها در سبک دکوراسیون مخصوص به خودشان استفاده شود. انواع لوستر در سبک دکوراسیون متنوع عبارت هستند از لوستر مدرن، لوستر کلاسیک، لوستر نئوکلاسیک، لوسترهای سنتی، لوستر سبک معاصر، لوستر قدیمی و آنتیک، لوستر مینیمال، لوستر ماکسیمال و لوسترهای سفارشی فانتزی.

تقسیم بندی لوسترها بر اساس روش قرارگیری در خانه

لوسترها فقط از سقف آویزان نمی شوند، لوسترها می توانند به سه سبک کلی شامل نصب روی دیوار، نصب به سقف بدون آویز و نصب با آویز در خانه قرار بگیرند. این سه سبک اهمیت زیادی دارند به عنوان مثال در اتاق خواب برای یک چراغ خواب کوچک یک لوستر دیواری برای شما مناسب است، در آشپزخانه ها مخصوصا بالای اپن و یا بالای میز ناهارخوری همیشه استفاده از لوستر آویز توصیه می شود و لوستر سقفی هم برای خانه هایی با ارتفاع سقف کم بسیار مناسب است و خانه را بزرگ تر نشان می دهد. هر سه این سبک از نصب لوسترها در انواع لوستر کلاسیک و مدرن موجود هستند و جای نگرانی وجود ندارد.

تقسیم بندی لوستر بر اساس نوع ساخت

تعجبی ندارد که خرید لوستر به تنهایی می تواند طاقت فرسا باشد! تقسیم بندی های ما هنوز تمام نشده! لوسترها بر اساس طرحی که دارند نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند که از انواع آن می توان لوستر ریسه ای، لوستر شمعی، لوستر به شکل کاسه ای، لوستر شاخه شاخه، لوستر آویزی، لوستر دایره شکل، لوستر شعله ای، لوستر حبابی، لوستر شیلد دار یا سایه ای، لوستر حلقه ای، لوستر طبلی، لوستر خطی، لوستر هندسی، لوستر اس ام دی و همچنین لوستر ال ای دی را نام برد.

چه لوستری بخریم؟

تنوع بالای لوسترهای موجود در بازار و مخصوصا پرداختن به انواع تقسیم بندی های انواع لوستر ممکن است شما را کمی گیج و دلسرد کرده باشد، اما نگران نباشید! با شناسایی و بررسی هر کدام از این سبک های لوستر می توانید سلیقه خود را با آن تطبیق داده و یک انتخاب راحت و بسیار اصولی داشته باشید.

پر فروش ترین لوسترها کدام اند؟

در ادامه برای شروع کار، بیایید با هم لوسترهای رایج تر و محبوب تر را بررسی کنیم تا یک دید کلی نسبت به این بازار و میزان تقاضا برای آن پیدا کنیم، با متخصصین دکوریار همراه باشید!

 • لوستر کریستالی: یکی از مجلل ترین و زیباترین لوسترهایی که بدون شک همه ما آن را دیده ایم لوستر کریستالی است. لوستر کریستالی همان لوستری است که دانه های تراش خورده کریستال از آن آویزان هستند. لوستر کریستال به دلیل زیبایی و همچنین روشنایی مضاف بر نور لامپ ها و خود لوستر بسیار محبوب است. دلیل این محبوبیت این است که وقتی نو به کریستال های لوستر کریستالی برخورد کند، منعکس شده و نور بیشتری در محیط خواهید داشت و می توانید از روشنایی آن لذت ببرید! پیش از این ها لوستر کریستالی برای خانه های بسیار مجلل و بزرگ خاص و یا مکان های عمومی خاص مانند تالارها و سالن های مجلل استفاده می شد اما امروزه در خانه بسیاری از ایرانی ها این نوع لوستر بالای میز ناهارخوری و در پذیرایی به چشم می خورد! طرح های جدید و متناسب این لوستر برای خانه ها کاملا شخصی سازی شده اند و شما با خیال راحت می توانید از این لوستر حتی در دکوراسیون مدرن هم بهره ببرید!
 • لوستر شمعی: لوستر شمعی ابتدا به صورت لوستر وجود نداشت. در گذشته ثروتمندان برای روشنایی بیشتر خانه قبل از اختراع چراغ برق شمع یا مشعل درون محفظه های فلزی قرار می دادند و در واقع لوستر در این جا نقش محفظه ای برای این منابع نور و گرما را بازی می کرد. بعد از اختراع چراغ برق در این محفظه ها به جای شمع و مشعل، انواع لامپ قرار گرفت و کم کم با پیشرفت تکنولوژی لامپ هایی به شکل اشک شمع تولید شد. این روزها افراد زیادی از این نوع لوستر استفاده می کنند چرا که طرح این لوستر برایشان یادآور دوران قدیم است و احساس نستالژیک و البته بسیار کلاسیکی به خانه می بخشد.
 • لوستر شاخه شاخه: لوسترهای شاخه شاخه یا لوسترهای شاخه ای همه جا وجود دارند. محال است که بگویید تا به حال یک لوستر شاخه ای ندیده اید! بیشتر لوسترها در انواع و اقسام سبک ها همگی در واقع انواعی از لوستر شاخه ای هستند. این لوسترها در سبک های متنوعی از کلاسیک و سنتی تا مدرن و مینیمال تولید می شوند. همچنین متریال متنوعی از فلز و شیشه تا پارچه و موارد دیگر در ساخت آن ها استفاده می شود و برای هر محلی کاملا مناسب هستند. لوستر شاخه ای هم برای فضاهای بزرگ بسیار مناسب است و هم می توان در فضاهای کوچک از آن استفاده کرد. به طور کلی بیشتر متخصصان طراحی داخلی از لوسترهای شاخه ای بیشتر در سالن های بزرگ و خانه هایی با متراژ کمی بالاتر استفاده می کنند اما از لوسترهایی با شاخه های کمتر و ابعاد کوچک تر نیز به راحتی می توانید در هر مکانی که دوست دارید بهره ببرید.
 • لوستر سبک ریسه ای: لوسترهای ریسه ای در واقع چیزی نیستند جز همان لوسترهای کریستالی خودمان! اما از انواع بسیار مجلل و باشکوه کریستالی، یک لوستر کریستال بسیار زیبا را تصور کنید و حالا کریستال های آن را به طور منظم کمی تا ارتفاع بیشتری پایین بیاورید، شکل خاصی برایتان تداعی شد؟ این لوستر بیشتر در تالارها و مراکز تجاری استفاده می شود، دفعه بعدی که به یک پاساژ بزرگ رفتید به مرکز یا ورودی پاساژ دقت کنید. احتمالا یک لوستر ریسه ای بسیار بزرگ را خواهید دید که با شکوه تمام می درخشد. این نوع از لوستر برای سقف های بسیار بلند مناسب است، البته لوستر ریسه ای امروزه در مدل های کوچک تری هم تولید می شود که می توانید یکی از آن ها را برای غذاخوری زیبا و مجلل خود خریداری کنید! اما در حالت کلی از این لوستر برای فضاهای بزرگی مانند راه پله های شیک و بزرگ و سالن های خاص استفاده می شود. از انواع طرح های لوستر ریسه ای می توانیم به مدل خطی، هندسی و همچنین حلقه ای اشاره کنیم.
 • لوستر حبابی: لوستر حبابی لوستری تشکیل شده از یک یا چندین حباب است که منبع نور درون این حباب ها قرار می گیرد. لوستر حبابی می تواند حباب هایی ساده یا طرح دار داشته باشد که در انواع مات و شفاف با متریال های مختلفی ارائه می شوند و همچنین لوستر حبابی در دو سبک مدرن و کلاسیک موجود است. لوسترهای حبابی را می توانید به راحتی هم به صورت سقفی نصب کنید، هم مدل آویز آن وجود دارد. مدل دیواری لوستر حبابی هم بسیار محبوب است و در ویلاها و نورپردازی های داخل اتاق و بیرون ویلا بسیار دیده می شود. نکته ای که خوب است پیش از خرید لوستر مدرن یا کلاسیک حبابی در نظر داشته باشید این است که لوستر حبابی خصوصا نوع مات این لوستر برای فضاهایی که نورپردازی زیادی احتیاج دارند مناسب و ایده آل نیست و به همین دلیل است که بیشتر در اتاق خواب آن را مشاهده می کنیم، اگر می خواهید که نور زیادی به اتاق بیاورید بهتر است پیش از لوستر حبابی به انواع دیگر لوستر فکر کنید.
 • لوستر اس ام دی و ال ای دی: اگر طرفدار لوستر مدرن و به دنبال خرید لوستر مدرن باشید این مدل حسابی چشمانتان را می گیرد! لوستر ال ای دی یکی از مدرن ترین و جدیدترین انواع لوستر است که برای سبک های مدرن و مینیمال ایده آل به شمار می آید. لوستر ال ای دی مزایای فراوانی دارد که برخی از آن ها شامل مصرف انرژی پایین و بازدهی بسیار بالای این نوع لوستر، قیمت بسیار اقتصادی و خوب و همچنین عمری بودن این نوع لوستر است. با خرید لوستر ال ای دی شما چیدمانی بسیار شیک، منظم و مرتب و مینیمال خواهید داشت. این لوستر در رنگ ها و طرح های متنوعی از خطی تا حلقه ای موجود است و طرفداران زیادی دارد. این لوستر برای مصارف اداری و تجاری و همچنین منازلی با سبک های مینیمال و مدرن بسیار مناسب است. نوع دیگر لوستر که از هم خانواده های لوستر مدرن ال ای دی است لوستر اس ام دی نام دارد. متریال لوستر اس ام دی می تواند بسیار متفاوت باشد، شما ممکن است یک لوستر اس ام دی ساخته شده با چوب و شیشه را بپسندید یا ترجیح بدهید یک نوع فلزی سفارش بدهید. بیشتر افرادی که از این لوستر در سبک نئوکلاسیک استفاده می کنند نوع چوبی را ترجیح می دهند و طرح فلزی لوستر اس ام دی برای منازلی با طراحی دکوراسیون به سبک صنعتی ایده آل است. کمتر کسی پیدا می شود که این لوستر را دوست نداشته باشد چرا که تنوع رنگ و طرح و متریال آن باب میل هر کسی خواهد بود. اگر به دنبال دکوراسیونی مدرن با طرح های خاص هستید حتما مدل های لوستر اس ام دی را چک کنید! برای این منظور می توانید با متخصصین سایت دکوریار در ارتباط باشید.

 

نکته هایی برای خرید لوستر مدرن

لوسترها همان طور که احتمالا طی بررسی ها و تحقیقات طولانی خود دیده اید بسیار بسیار متنوع هستند و انواع مختلفی دارند. لوسترها می توانند در ابعاد، رنگ، متریال به کار رفته، سبک طراحی و کاربرد و موارد دیگر بسیار با هم متفاوت باشند. در ادامه چندین نکته مهم توصیه شده توسط با تجربه ترین متخصصین حوزه روشنایی در دکوراسیون داخلی برای خرید لوستر خصوصا خرید لوستر مدرن ارائه خواهیم کرد.

 • به ابعاد و اندازه لوستر خود حتما توجه کنید، متراژ خانه و اتاق مورد نظر را در نظر داشته باشید: شکی نیست که باید لوستری که می خرید با اندازه اتاق شما تناسب داشته باشد، لوستر کوچک نور کمی خواهد داشت و ناهماهنگی در فضا ایجاد می کند. لوستر بیش از حد بزرگ هم اتقا را کوچک و نامرتب و نامنظم نشان می دهد و به زیبایی و چینش اصولی اتاق هیچ کمکی نخواهد کرد پس نباید فکر کنید که لوستر بزرگ تر یعنی چیدمان شیک تر! همچنین روشنایی زیاد برای هیچ مکانی مناسب نیست، روشنایی باید به اندازه باشد. روشنایی کم نیز نه تنها اتاق را دلگیر و کوچک نشان می دهد بلکه می تواند در طولانی مدت برای چشم مضر باشدو همچنین تحقیقات نشان داده که احتمال ابتلا به بیماری های روحی در خانواده هایی که منازل کم نوری داشته اند در طول مدت زمان طولانی بیشتر بوده است.
 • سبک دکوراسیون خود را تعیین کنید و آن را بشناسید، یک لوستر را صرفا برای زیبایی نباید خرید: شکی نیست که هر لوستری اگر در فضای مناسب خودش قرار بگیرد زیباست، ممکن است شما یک لوستر خاص مدرن را بپسندید اما سبک خانه شما کلاسیک و سلطنتی و حتی سنتی باشد. باید هنگام خرید لوستر گزینه ها را محدود کنید. این کار را باید با شناخت سبک دکوراسیون منزل و تعیین کردن آن شروع کنید. اگر سبک دکوراسیون خانه را دوست ندارید می توانید با هزینه کم آن را تغییر دهید یا جوری که دوست دارید با آن سازگار شوید. ممکن است یک لوستر بسیار گران قیمت و زیبا باشد اما با سبک خانه شما هیچ سازگاری ای نداشته باشد و آن را ناهماهنگ، شلوغ یا بسیار خالی نشان دهد.

لوستر مدرن

 • متغیر رنگ در انتخاب لوستر بسیار مهم است، آن را بشناسید و از آن درست استفاده کنید: پس از این که ابعاد و سبک لوستر مورد نظرتان را تعیین و انتخاب کردید حالا نوبت به یکی از مهم ترین فاکتورها و متغیر های موجود برای خرید لوستر می رسد، یعنی رنگ لوستر! رنگ لوستر عموما با تغییر متریال تغییر می کند اما این موضوع همیشه صدق نمی کند. شما باید برای انتخاب رنگ لوستر مورد نظرتان مجددا به دکوراسیون خانه توجه کنید، سبک دکوراسیون شما چیست و پالت رنگی آن کدام است؟ مبلمان شما به چه رنگی هستند؟ متریال دسته ها و پایه های مبلمان چیست و چه رنگی هستند؟ تمام این موارد در انتخاب رنگ لوستر اثر گذار هستند. رنگ ها و خصوصا ترکیب این رنگ ها در کنار هم می تواند یک دکوراسیون را به معنای واقعی کلمه بسازد یا آن را خراب کند. حتی می تواند سبک دکوراسیون تعیین کند. به عنوان مثال ما در سبک مونوکروم در دکوراسیون داخلی عموما از یک رنگ یا نهایتا طیف های یک رنگ استفاده می کنیم، تصور کنید که انتخاب رنگ لوستر برای این سبک از دکوراسیون داخلی چگونه خواهد بود. برای انتخاب رنگ لوستر در پروسه خرید لوستر می توانید از مشاوره رایگان متخصصان دکوریار هم بهره ببرید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید که با طراحی داخلی فضای مورد نظر شما هماهنگ باشد!
 • ابعاد لوستر را که تعیین کردید، به سراغ ارتفاع آن بروید، ارتفاع لوستر حیاطی است: گفته می شود که باید لوستر شما در پایین ترین نقطه، نسبت به زمین حداقل دو متر یا بیشتر فاصله داشته باشد در غیر این صورت یا باید ارتفاع آن کم شود یا به یک لوستر سقفی فکر کنید. اگر ارتفاع سقف بسیار بلند است این اندازه می تواند تا سه متر افزایش پیدا کند اما بیشتر از این مقدار یا کمتر از دو متر فضا را نامنظم نشان داده و می تواند حتی برای برخی افراد قد بلند مشکل ساز هم باشد. از طرف دیگر در تعیین این قانون اصول و قوانین ایمنی نیز دخیل بوده اند. تا حد امکان باید سعی کنید به لوستر برخورد نکنید یا اگر چیزی در خانه حرکت کرده یا پرتاب می شود به لوستر برخورد نکند.
 • دقت کنید که برای کدام فضا و به چه منظوری لوستر می خرید: خرید لوستر باید برای فضای خاصی که می خواهید انجام شود. شما نمی توانید چندین لوستر به منظور استفاده بعدی در فضاهای دیگر خریداری کنید. خرید لوستر مستلزم وقت و انرژی و بررسی زیادی است و تمام این بررسی ها به فضای شما بر می گردد، شما باید ابعاد فضا، ارتفاع سقف، پالت رنگی فضا و همچنین سبک دکوراسیون و میزان نیاز آن فضا به روشنایی را بررسی کنید تا بتوانید انتخاب کنید که چه لوستری برای آن بخرید. این موضوع را دست کم نگیرید و تنها به دلیل زیبایی یک لوستر از آن چند عدد برای آینده نخرید مگر بخواهید در همان اتاق یکسان به مرور از آن ها استفاده کنید. به طور کلی ما توصیه نمی کنیم که اگر لوستری برای خانه می خرید همان لوستر را برای محل کار هم بخرید، چرا که احتمالش کم است که این منبع روشنایی مخصوص خانه برای یک محل کاملا متفاوت با دکوراسیون و کاربری متفاوت باز هم مناسب و موثر واقع شود.
 • لامپی که در لوسترتان استفاده می شود را تعیین کنید، چه نوع لامپ و چه تعدادی از آن لازم خواهید داشت: نکته آخر و البته بسیار بسیار مهمی که متخصصین دکوریار برای خرید لوستر مدرن در نظر گرفته اند مربوط به لامپ های لوستر است. شما باید تعیین کنید که نوع لامپ هایتان چگونه است، آیا لامپ های کوچی به شکل اشک می خواهید، آیا لامپ های ال ای دی خطی لازم دارید یا برای لوستر شاخه ای خود چندین لامپ کوچک آفتابی می خرید؟ رنگ این لامپ ها چگونه است؟ حتی میزان ساعات استفاده از لوستر هم در انتخاب لامپ اهمیت دارد، در ادامه به عنوان آخرین بخش چندین لامپ را با هم بررسی می کنیم تا بتوانید دید بهتری پیدا کنید و متوجه شوید شما به کدام نوع از لامپ برای لوستر مدرن خود احتیاج دارید، این موضوع حتی روی خرید لوستر هم تاثیر گذار است و تنها به دلیل نوع لامپ یک لوستر می توان از خرید آن منصرف شد!
 • لامپ اس ام دی: لامپ هایی که در لوسترهای اس ام دی به کار می روند در دو نوع خطی و منحنی در بازار موجودند. همچنین به لحاظ کاربری این لوسترها به دو نوع سقفی و آویز تقسیم می شوند. لوسترهای سقفی همان طور که می توان از نامشان حدس زد لوسترهایی هستند که از سقف آویزان نمی شوند و مستقیما در سقف نصب می شوند که می تواند انواع مختلفی داشته باشد.
 • لامپ ال ای دی: این لامپ ها مصرف برق بسیار کمتر و همچنین طول عمر بالاتری دارند. قیمت لامپ ال ای دی بسیار مناسب است و می توانید هر چقدر که خواستید آن را روشن و خاموش کنید بدون این که نگران این باشید که از عمر لامپ کم شود یا ناخواسته بسوزد.
  • لامپ سوزنی: لامپ سوزنی هم مانند لامپ ال ای دی و اس ام دی بازدهی بالا و مصرف کمی دارد اما روشنایی آن کمتر است، از این لامپ در لوستر شاخه ای استفاده می شود و بسیار مناسب هر دو سبک مدرن و کلاسیک است.
  • لامپ فلامینی: فلامینی از آن دست لامپ های بسیار زیباست که آن را بیشتر در مراکز تجاری و مخصوصا رستوران ها و کافه های بزرگ می بینیم. لامپ های فلامینی درون حباب خود از طریق انرژی الکترومغناطیسی تولید روشنایی می کنند و قیمت نسبتا بالاتری دارند.

تمامی این لامپ ها در سایت و فروشگاه دکوریار موجود هستند، برای بررسی مدل ها و دریافت مشاوره رایگان از متخصصین طراحی داخلی دکوریار می توانید همه روزه به سایت دکوریار مراجعه کنید!

خرید لوستر مدرن برای بخش های مختلف خانه

درست است که خرید لوستر همیشه با توجه به سبک کلی خانه انجام می شود اما برای خرید لوستر برای هر بخشی از خانه مانند پذیرایی و راهرو و راه پله و آشپزخانه و اتاق های دیگر باید حتما ویژگی های آن مکان خاص را هم در نظر گرفت و نمی توان از یک نوع لوستر خاص برای تمامی اتاق های خانه با کاربری ها و لوازم و چیدمان متفاوت استفاده کرد.

خرید لوستر

به عنوان مثال شما نمی توانید همان لوستری که برای اتاق خواب خریده اید در آشپزخانه استفاده کنید و چراغ آویزی که برای حمام انتخاب می کنید به هیچ وجه برای اتاق پذیرایی و اتاق غذا خوری مناسب نخواهد بود. در ادامه این راهنمای خرید لوستر، با شما همراه می شویم تا برای هر بخش از خانه لوستری مناسب انتخاب کنیم!

خرید لوستر مدرن برای اتاق پذیرایی

پذیرایی یکی از بهترین اتاق ها برای استفاده از یک لوستر بزرگ و مجلل است. برای انتخاب لوستر در اتاق پذیرایی گزینه های زیادی پیش روی شماست که با بررسی شرایط و ویژگی های اتاق و همچنین سلیقه شما، این انتخاب بسیار ساده خواهد بود، برای پذیرایی خود همچنین می توانید از میان چند گزینه اختصاصی زیر هم انتخاب کنید:

 • لوستر لاله ای: این مدل از لوستر را احتمالا در خانه هایی سنتی تر و قدیمی تر دیده باشید، لاله های لوستر لاله ای معمولا طرح دار هستند که همین موضوع باعث شده لوستر لاله ای پخش نور بسیار قوی داشته باشدو این لوستر در متریال مختلفی قابل سفارش است و همچنین طرح های به روز شده آن برای منازل مدرن هم قابل استفاده هستند. این لوسترها سنگین وزن و بزرگ هستند برای همین خوب است که برای پذیرایی و یا اتاق نشیمن بزرگ استفاده شوند.
 • لوستر کریستالی: بدون شک لوستر کریستالی یکی از متداول ترین انتخاب های خانواده های ایرانی بوده و هستو لوستر کریستالی برای خانه های کلاسیک و اتاق پذیرایی با سبک کلاسیک و سلطنتی مناسب تر است اما انواع مینیمال و ساده آن که معمولا در اشکال هندسی و لاینر تولید می شوند برای اتاق پذیرایی مینیمال بسیار مناسب بوده و می توانند نقطه کانونی اتاق باشند. لوستر کریستالی یک لوستر سنگین وزن و بزرگ است و توصیه می کنیم که در خانه های نسبتا بزرگ و حتما در اتاق پذیرایی استفاده شود. لوستر کریستالی همچنین باید هر چند وقت یک بار تمیز شود تا نورش کم نشود، اگر می توانید و حوصله تمیز کردن کریستال ها را تک به تک دارید به خرید این لوستر مخصوصا انواع بزرگ آن فکر کنید!
 • لوستر کلاهک دار: لوستر کلاهک دار یکی از لوسترهای بسیار دوست داشتنی و زیبا و البته شیک برای خانه های ایرانی و کلاسیک است. البته انواع ساده این لوستر برای پذیرایی های مینیمال تر یا سبک ترکیبی و نئوکلاسیک هم قابل استفاده است اما آن را بیشتر برای پذیرایی کلاسیک توصیه می کنیم، استفاده از این لوستر در پذیرایی مدرن بهتر است با مشورت یک متخصص انجام شود. لوستر کلاهک دار بیشتر برای پذیرایی هایی مناسب است که تا حدی نور طبیعی خورشید دریافت می کنند چرا که کلاهک موجود در این لوستر نور را تلطیف کرده و آن را به صورت غیر مستقیم در فضا پخش می کند. اگر این نوع لوستر را دوست دارید اما خانه تان نورگیر نیست مشکلی نیست، استفاده از نورهای مکمل مانند دیوار کوب ها را به شما توصیه می کنیم.
 • لوستر توپی: لوسترهای کروی یا توپی لوسترهایی از نوع مدرن هستند که در اتاق نشیمن و پذیرایی به وفور استفاده می شوند، این لوسترها کمتر در فضاهای نئوکلاسیک و یا سنتی دیده شده اند و با اشکال هندسی زیبا و طرح های ساده خود برای یک پذیرایی مدرن ایده آل خواهند بود. تنوع در این نوع لوستر فوق العاده بالاست و از طرح های بسیار ساده تا پر جزئیات گسترده شده است.

 

خرید لوستر مدرن برای آشپزخانه مدرن

بر خلاف خرید لوستر مدرن برای پذیرایی، هدف ما در خرید لوستر مدرن برای آشپزخانه خصوصا در بخش های اپن و کانتر و جزیره این است که نور را متمرکز و معطوف به یک نقطه خاص کنیم تا کار و صرف غذا راحت تر باشد. برخی از لوسترهایی که می توانید برای آشپزخانه خود انتخاب کنید به شرح زیر هستند:

 • لوستر آویز: همه ما لوسترهای آویز زیبا را بالای اپن و یا بالای جزیره آشپزخانه دیده ایم، در آشپزخانه ها کمتر از لوسترهای آن چنانی استفاده می شود و بیشتر آویزهای شیک و ساده را می بینیم که نور را کاملا متمرکز می کنند و برای کار در آشپزخانه بسیار ایده آل هستند. این چراغ ها و لوسترهای آویز را هم می توانید در مرکز آشپزخانه قرار دهید، هم در ورودی، هم در بالای اپن و همچنین بالای کانتر و جزیره آشپزخانه هم می توانید آن را نصب کنید. اگر میز ناهارخوری شما درون آشپزخانه است می توانید این لوستر آویزی را بالای میز نصب کنید، تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید ارتفاع چراغ آویز است خصوصا اگر آن را بالای میز غذا خوری گذاشته اید.
 • لوستر حبابی: لوستر حبابی برای آشپزخانه هم مناسب است، اما با این تفاوت که در آشپزخانه بهتر است نوع سر پایین آن را انتخاب کنید که چیزی شبیه به چندین لوستر کروی آویز می شود. استفاده از این لوستر و هماهنگ کردن ان با اپن و کابینت های آشپزخانه به شما فضایی بسیار چشم نواز هدیه می دهد و کار در آشپزخانه را لذت بخش می کند.

 

خرید لوستر مدرن برای اتاق خواب مدرن

اتاق خواب شما معرف روحیه و شخصیت شماست، به آن شکل می دهد و حتی می تواند حال روحی شما را تعریف کند و به آن جهت بدهد. شما در اتاق خواب دست کم هشت ساعت را در خواب هستید، در این اتاق مطالعه می کنید و درس می خوانید، در این اتاق به فعالیت های مورد علاقه تان مانند نوازندگی و کارهای هنری و حتی ورزش می پردازید و قبل از این که از خانه بیرون بروید معمولا در این اتاق آماده می شوید. نوری که در اتاق خواب وجود دارد نباید نوری بسیار متمرکز و شدید باشد، برای اتاق خواب ما نوری آرامش بخش و لطیف را توصیه می کنیم. همچنین توجه به سبک اتاق خواب در انتخاب لوستر بسیار مهم است، اتاق خواب شما مدرن است یا کلاسیک؟ دوست دارید چه حسی را القا کند؟ بیشتر چه فعالیتی در آن انجام می دهید؟ ابعاد اتاق چقدر است و ارتفاع سقف چگونه است؟ آیا به یک لوستر آویز نیاز دارید یا لوستر سقفی؟ آیا به نور مکملی احتیاج دارید؟ چه سبکی از لوستر دیواری را می پسندید؟ همه و همه این سوالات برای انتخاب یک منبع روشنایی مناسب برای اتاق خواب مدرن شما و خرید لوستر مدرن مناسب ضروری و حیاتی هستند.

لوستر حبابی: لوستر همه کاره حبابی ما حتی برای اتاق خواب هم مناسب است، در صورتی که در این اتاق کمتر به فعالیت می پردازید و بیشتر از آن برای خواب و استراحت استفاده می کنید ما لوستر حبابی سر بالا را به شما پیشنهاد می کنیم که در پذیرایی هم از این نوع لوستر استفاده می شد. این لوسترها اگر اتاق خوابتان دقیقا با نامش هماهنگی دارد و فقط برای خوابیدن و استراحت مورد استفاده قرار می گیرد، بهتر است از لوسترهایی با حباب یا کلاهک سربالا استفاده کنید که نور اول به سقف افتاده و سپس منعکس شود و چشم را اذیت نکند. همچنین لوستر حبابی سر بالا برای مطالعات شبانه کوتاه مدت هم مناسب است. اما اگر اتاق خواب شما برای درس خواندن و مطالعات طولانی مدت است به شما توصیه می کنیم که از لوسترهای حبابی با کلاهک سر پایین استفاده کنید، لوستر حبابی با حباب های سر پایین نه تنها نور را ملایم می کند بلکه برای مطالعه و کار در اتاق، نور مناسبی به شما ارائه می کند.

به کمک برای خرید لوستر مدرن احتیاج دارید؟

خرید لوستر مدرن می تواند خریدی بسیار چالش برانگیز باشد و احتمالا شما هم مثل هزاران خریدار دیگر سر در گم شده اید که این نوشته را تا این جا دنبال کرده اید. هنگام خرید لوستر مدرن میان گزینه ها گیر می کنید که کدام لوستر برای شما بهتر است؟ چه طرحی مناسب تر است؟ لوستر مدرن شما باید از کدام جنس باشد و چه متریالی در ساخت آن به کار رفته باشد؟ کدام رنگ برای شما بهتر است؟ برای کدام اتاق و کدام کاربری به خرید لوستر مدرن احتیاج دارید؟ ابعاد این اتاق را اندازه گرفته اید؟ به یک لوستر آویز احتیاج دارید یا لوستر سقفی؟ ارتفاع سقف چقدر است؟ اینجاست که خرید لوستر می تواند به یک دغدغه بزرگ تبدیل شود و تا حدی گیج کننده و خسته کننده شود که برخی از خرید آن صرف نظر کنند یا بدون این که به اندازه کافی تحقیق کنند سریع یک لوستر مدرن بخرند که بعدا از خرید آن پشیمان شوند. پس طبیعی است که برای خرید لوستر مدرن کمی سر در گم شوید. لوستر مدرن انواع مختلفی دارد و در طیف متنوعی از متریال و قیمت های متنوع و مختلفی در فروشگاه های آنلاین و حضوری سراسر کشور به فروش برسید و شما ندانید که چگونه این لوستر را انتخاب کنید، همچنین برای تعیین اندازه و نصب این لوستر نیاز به کمک یک متخصص و نصاب حرفه ای خواهید داشت.

لوستر

اما نگران نباشید، ما برای همین موضوع کنار شما خواهیم بود. فروشگاه اینترنتی دکوریار یک فروشگاه آنلاین و یک مرکز تخصصی دکوراسیون و ساخت و طراحی اجرای تمام ادوات مربوط به دکوراسیون داخلی است، از یک اتاق کوچک تا بزرگ ترین سالن سمینار کشور. ما در دکوریار تلاش می کنیم تا محصولاتمان را نه تنها با گارانتی و نهایت کیفیت و بهترین قیمت بلکه با رضایت کامل مشتری و دریافت خدمات مشاوره ی پیش از خرید عرضه کنیم. اگر شما هم درمورد خرید لوستر مدرن یا هر کالای دیگری مردد هستید می توانید از خدمات رایگان مشاوره ی خرید دکوریار استفاده کنید. شما در دکوریار می توانید تصویر تمامی کالاها به همراه نقد و بررسی کارشناسانه و همچنین نظرات خریداران را به دقت بررسی کنید و یک خرید عالی، به صرفه، هوشمندانه و لذت بخش را تجربه کنید بدون این که از منزل خارج شوید یا ساعات طولانی را در مغازه های مرکز شهر بگذرانید. برای ارتباط مستقیم با کارشناسان و متخصصین طراحی و دکوراسیون داخلی دکوریار می توانید همه روزه با ما از طریق شماره ی ۰۹۹۳۱۸۱۷۱۶۶ تماس بگیرید تا با هم داستان حس خوب خانه تان را روایت کنیم!

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه