معرفی بهترین مکان های موجود برای نصب ردیاب خودرو

1 سال پیش
نصب ردیاب خودرو

روش های زیادی برای محافظت و شناسایی دقیق از محل خودرو وجود دارد که یکی از بهترین آن ها ، استفاده از ردیاب خودرو می باشد. شما به عنوان صاحب خودرو با استفاده از اپلیکیشن ردیابی قادر خواهید بود تا از امنیت خودرو خود اطمینان حاصل کنید. حال ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که بهترین مکان برای نصب کردن ردیاب ماشین چه محلی می باشد و باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

در صورتی که جی پی اس ماشین در محل مناسبی نصب شده باشد ، از قدرت سیگنال دهی بیشتری برخوردار خواهد بود. بنابراین باید سعی کنید محلی را انتخاب کنید تا از یک پوشش و محافظ مناسبی در برابر آب و هوا برخوردار باشد. اما چه مکان هایی از ماشین دارای این ویژگی ها می باشند؟

مکان مناسب جهت نصب نمودن ردیاب

در ابتدا باید بدانید که سیستم های ردیاب خودرو های جدید و امروزی ، یک باطری پشتیبان نیز دارند و این موضوع سبب می شود تا بتوان در مدت زمان های طولانی با خیال راحت به کار گرفته شوند و اطلاعات خود را هر روز برای صاحبان خودرو ارسال نمایند. در این صورت هنگامی که هر گونه مشکلی رخ داد، محل دقیق ماشین روی Google maps به نمایش در خواهد آمد تا این امکان برای صاحبان خودرو فراهم باشد تا با استفاده از اپلیکیشن ردیابی قادر باشند به راحتی موضوع را پیگیری نمایند و مشکلات به وجود آمده را به سرعت رفع کنند.

علاوه بر این، توصیه می شود ردیاب و gps خودرو در نزدیکی سیستم برقی ماشین قرار بگیرد تا بتوان به راحتی باتری خودرو را شارژ کرد. همچین در صورتی که سارقان اقدام به ایجاد اختلال در سیستم برقی خودرو شوند، این امکان فراهم می شود که باطری های پشتیبان فعال شوند و اطلاعات را در اختیار صاحب خود قرار دهند.

با این حال باید به محل مناسب برای نصب کردن چی پی ای دقت زیادی کرد که این کار راحتی نیست و به تجربه و مهارت زیادی نیاز دارد. افراد برای اینکه اقدام به نصب این ابزار کنند، باید در نظر داشته باشند که این سیستم در مجاورت سیستم برقی ماشین قرار داشته باشد و علاوه بر آن، مخفی بوده و به خوبی محافظت شوند. در نتیجه با نصب این ابزار در محل مناسب قادر خواهید بود تا بهره وری آن را ارتقا ببخشید.

بهترین مکان برای نصب ردیاب در خودرو چه قسمت هایی می باشد؟

پاسخ این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد ، در قدم اول بایستی مدل ماشین خود را در نظر بگیرید و سپس از یک برق کار ماشین کار بلد به منظور کمک به نصب و راه اندازی آن کمک بگیرید. محل های زیادی در ماشین وجود دارد که از جهت سهولت و نزدیکی دسترسی به سیستم برق برای مهندسین و برق کاران بسیار مناسب می باشد اما این مکان ها بسیار متداول و رایج شده اند و سارقان به راحتی قادر به شناسایی ردیاب و غیر فعال کردن آن هستند.

بنابراین نباید زود تصمیم بگیرید، بلکه باید این نکته را مد نظر داشته باشید که استفاده از جی پی اس در مکان های مناسب سبب حفظ امنیت خودرو شما خواهد شد.

  • محل مناسب برای نصب ردیاب خودرو، سپر

سپر خودرو یکی از مکان های امن جهت نصب ردیاب خودرو

از متداول ترین و بهترین محل ها برای نصب ردیاب خودرو می توان به سپر عقبی خودرو اشاره نمود. در ابتدا این مکان سیم های مناسبی برای اتصال و شارژ کردن باتری دارد و از لحاظ تأمین شارژ و انرژی بسیار مناسب می باشد. البته نکته مهم این است که شکل سپر تاثیر زیادی روی این موضوع می گذارد.

در حقیقت نصب کردن جی پی اس به شکل ظاهری سپر ارتباط زیادی پیدا می کند و تاثیر گذار است. بعضی از اتومبیل ها دارای سپر هایی با شکل های غیر رایج می باشند که برای نصب ردیاب مناسب نمی باشند ، اما به صورت کلی می توان بیان کرد که از بهترین و متداول ترین محل ها برای نصب جی پی اس، سپر عقبی می باشد.

  • پنجره های عقب، گزینه ای خوب برای نصب چی پی است

یکی دیگر از بهترین مکان ها برای نصب کردن جی پی اس خودرو، کنار پنجره های عقبی خودرو می باشد. این مکان به قدر کافی به سیستم های برقی خودرو نزدیک می باشد و به دلیل مخفی بودن، گزینه ای خوب برای استفاده می باشد. در نتیجه قدرت سیگنال ها به قدر کافی خوب خواهد بود تا صاحب خودرو بتواند به راحتی اقدام به محافظت از خودرو خود نماید.

  • صندوق عقب به عنوان یک گزینه برای نصب ردیاب

در دسته زیادی از ماشین ها ، می توان صندوق عقب ماشین را یک گزینه خوب برای نصب جی پی اس در نظر گرفت. صندوق عقب خودرو ها شرایط پوششی مناسبی دارند و از حفاظت قابل قبولی نیز برخوردار می باشند. همچنین سیستم برقی صندوق عقب خودرو ها به راحتی قابل دسترسی بوده و بخش های مخفی زیادی نیز دارد. بنابراین می توانید صندوق عقب خودرو ها را در نظر داشت.

  • صندلی‌ های اتومبیل ، انتخابی هوشمندانه برای قراردادن ردیاب ماشین

درون کابین خودرو، قسمت های مختلفی وجود دارد که می توان با خیال راحت جی پی اس های خودرو را در آن مکان ها نصب کرد.اگر قصد دارید ردیاب را درون کابین خودرو قرار دهید، یکی از بهترین گزینه های پیش رو شما، صندلی ها می باشند.

صندلی های خودرو ها مزیت های زیادی دارند که این مکان را مناسب می کنند. برای مثال این امکان برای مالکان خودرو ها وجود دارد که ردیاب را درون بافت اسفنجی صندلی و یا ما بین روکش و بالشتک های نرم قرار دهند. البته توصیه می شود اگر قصد دارید جی پی اس های خودرو را درون صندلی جای گذاری کنید، آن را در قسمت های کناری قرار دهید.

زیرا اگر دستگاه را در قسمت وسطی قرار دهید، این امکان وجود دارد که پس از نشستن سارق درون اتومبیل، متوجه حضور دستگاه درون صندلی شود. البته دسترسی به سیم کشی خودرو درون صندلی یا کف خودرو کار راحتی نیست.

  • زیر ماشین، یکی از بهترین محل ها جهت نصب ردیاب آهنربایی

آن دسته ای از خریداران هستند که قصد خرید ردیاب آهنربایی را دارند ، این مدل از دستگاه ها ها پیشرفته هستند و قابلیت های زیادی را به ارمغان می آورند. روی این دستگاه ها قطعات مغناطیسی قوی به کار رفته است. به همین دلیل است که یکی از گزینه های خوب برای اتصال به قسمت زیر ماشین به حساب می آید.

کف ماشین در حالت طبیعی از دید همگان پنهان پنهان بوده و از این جهت توجه افراد را به خود جلب نخواهد کرد.

داشبورد ماشین مکان مناسبی برای نصب ردیاب است ؟

آیا داشبورد ها گزینه خوبی برای نصب ردیاب اتومبیل می باشند؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیشترین محلی که در آن ردیاب های خودرو ها قرار می گیرد، داشبورد ها می باشند. این مکان ها به سیستم های برقی خودرو بسیار نزدیک می باشند و از دید دیگر، از لحاظ محافظت و پوشش بسیار مناسب می باشند.

همین ویژگی ها سبب شده تا این مکان را جز متداول ترین مکان ها برای نصب این ابزار در نظر گرفت. اما باید این موضوع را نیز بدانید که به جهت اینکه از این مکان استفاده های زیاد و مکرری شده است، همه افراد به آن آگاه هستند و شاید یکی از اولین مکان هایی باشد که توسط سارقین بررسی می شود.

بنابراین این موضوع به عنوان زنگ خطری جدی به شمار می آید که ممکن است امنیت اتومبیل شما را به خطر بیندازد.

برای اینکه ردیاب ها را به قسمت بدنه خودرو نصب کنید، نکات زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. در ابتدا باید سطح اتصال را تمیز کرده تا هیچ گرد و خاکی روی آن سطح قرار نداشته باشد. اگر قسمت های مد نظر رنگ شده باشند، ممکن است کمی خاصیت مغناطیسی را تضعیف کنند، از همین جهت توصیه می شود به قسمت های بدون رنگ این اتصال صورت گیرد.

همچنین توصیه می کنیم جی پی اس را در نواحی از خودرو قرار دهید که حرارت زیادی نداشته باشند. به عنوان مثال باک خودرو و یا موتور اتومبیل گرمای زیادی دارند، در نتیجه می توانند احتمال بروز آتش سوزی را نیز زیاد کنند.

کلام پایانی

این امکان وجود دارد که شما پیشرفته ترین و جدید ترین انواع خودرو را خریداری کرده باشید و یا از با دقت ترین ردیاب ها استفاده کنید، اما آن را در نقطه مناسبی از ماشین خود نصب نکرده باشید. با این حال مشاهده خواهید کرد که کارایی دستگاه نصب شده به صفر خواهد رسید.

استفاده از جی پی اس و در دسترس بودن اپلیکیشن ردیابی و نصب کردن جی پی اس در یک محل مناسب سبب می شود امنیت ماشین شما حفظ شود و از سرقت خودرو و … جلوگیری به عمل می آید. بنابراین توصیه ما به شما این است که با بهترین مکان ها برای نصب ردیاب آشنا شوید تا از مزایای آن بهره ببرید.

در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را با بهترین جی پی اس خودرو در ایران و مناسب ترین مکان ها برای اتصال ردیاب خودرو آشنا کنیم و مکان های مناسب را به شما معرفی کنیم تا راحت تر بتوانید دست به انتخاب بزنید. همچنین توصیه ما به شما این است در این مسیر با افراد با تجربه و ماهر ارتباط برقرار نمایید تا از نتیجه کار رضایت کافی داشته باشید.

در صورتی که شما عزیزان در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی های بیشتری دارید می توانید با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما ارتباط برقرار نمایید و نسبت به رفع مشکلات خود در زمینه اپلیکیشن ردیابی اقدام کنید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه