اهمیت بازاریابی شبکه های اجتماعی

2 سال پیش
بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی عضوی جداناپذیر از زندگی امروزه محسوب می شوند. تعداد کاربران شبکه های اجتماعی به بیش از چندین میلیون کاربر می رسد و این تعداد هم به سرعت در حال افزایش است. وجود تعداد زیادی از کاربران در این بسترها موقعیت مناسبی برای کسب و کارها فراهم می کند تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به شیوه ایی نوین در اختیار کاربران قرار دهند. در ادامه به بررسی اهمیت بازاریابی شبکه های اجتماعی می پردازیم .

نگاهی بر بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی دیجیتال در شبکه های اجتماعی ابتدا با انتشار محتوا و مطالب شروع شد. مشاغل به دنبال اشتراک گذاشتن محتوای خود در شبکه های اجتماعی برای ایجاد ترافیک به وب سایت های خود بودند. اما رسانه های اجتماعی بیش از آنکه فقط مکانی برای پخش محتوا باشند ، به محلی بسیار جامع تر برای ایجاد ارتباطات گسترده تر تبدیل شده اند.

امروزه ، مشاغل از طریق استفاده از شبکه های اجتماعی به طرق مختلف به معرفی محصولات و خدمات خود می پردازند و بسیاری از این مشاغل هم در این راه به موفقیت های قابل توجه ایی دست می یابند که می تواند شامل فروش بیشتر و یا ایجاد شبکه ایی گسترده از مشتریان جدید باشد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده از بسترهای اجتماعی و شبکه های اجتماعی برای بازاریابی محصولات و خدمات یک شرکت می باشد. به طور واضح تر می توان گفت که بازاریابی در شبکه های اجتماعی فرآیند ایجاد محتوای متناسب با هر بستر رسانه اجتماعی برای ایجاد مشارکت و ارتقا کسب و کار شماست. بازاریابی شبکه های اجتماعی در واقع ارتباط با مخاطبان یا مشتریان شما و کمک به آنها برای درک بهتر برند شما است. این موضوع فوق العاده برای رشد کسب و کار شما مفید می باشد.

درست مانند دنیای واقعی ، موفقیت شما در بازاریابی شبکه های اجتماعی تا حد زیادی به توانایی شما در یافتن و خوشحال کردن مخاطبان هدف بستگی دارد تا آنها به برند شما علاقه مند شده و محصولات شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. تلاش شما برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی نتیجه قابل توجه ایی نخواهد داشت مگر اینکه محصولات و پست های شما به دفعات به اشراک گذاشته شود.

چرا بازاریابی شبکه های اجتماعی مهم است؟

مصرف کنندگان امروزی وقتی می خواهند درباره یک سازمان یا محصول اطلاعات بیشتری کسب کنند ، به بررسی شبکه های اجتماعی می پردازند ، چرا که در این بسترها افراد می توانند در مورد آن کسب و کار صحبت کنند. اگر در شبکه های اجتماعی حضور نداشته باشید یک فرصت عالی برای ایجاد ارتباط با کاربران را از دست خواهید داد.

در ادامه می توانید آماری را مشاهده کنید که به سادگی نشانگر اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها می باشد .

  • ۷۱٪ از مصرف کنندگان که تجربه مثبتی با یک مارک تجاری در شبکه های اجتماعی داشته اند ، احتمالاً این مارک را به دوستان و خانواده خود توصیه می کنند.
  • فیس بوک به تنهایی بیش از ۲٫۷ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد .

مشتریان و دنبال کنندگان کسب و کار شما ، چندین بار در روز از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.رسانه های اجتماعی مکانی ایده آل برای مارک هایی است که می خواهند اطلاعاتی در مورد علاقه و سلیقه مخاطبان خود کسب کنند. کسب و کارهای مختلفی همچنان به سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی برای دستیابی به رشد پایدار کسب و کار ادامه می دهند .

چه بخواهید یک محصول جدید معرفی کنید و یا یک کسب و کار راه اندازی کنید ، رسانه های اجتماعی بهترین بستر برای ایجاد یک شبکه از مخاطبان در مورد ابتکارات شما هستند. در یک فضای رقابتی فزاینده ، کسب و کار شما توانایی از دست دادن رسانه های اجتماعی را ندارد .

بازاریابی شبکه های اجتماعی

انتخاب بستر مناسب برای بازاریابی کسب و کارها

در حال حاضر شبکه های اجتماعی نسبتا زیادی وجود دارد که هر کدام ویژگی های مختلفی را به کاربران خود ارائه می کنند. در واقع هر یک از شبکه های اجتماعی به یک سری از ویژگی ها اهمیت بیشتری می دهند برای مثال تمرکز اصلی توییتر بر سخنان و اظهار نظرهای کوتاه می باشد و یا تمرکز اصلی اینستاگرام اشتراگ گذاری عکس و فیلم های مختلف می باشد. با این توضیحات باید ابتدا بسترهای مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید. اگر کسب و کار شما بیشتر بر اساس عکس و در واقع بیشتر محوریت بصری داشته باشد ،  اینستاگرام می تواند گزینه بسیار مناسبی برای فعالیت شما باشد .

اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر محسوب می شود که در آن کسب و کارهای کوچک و بزرگ در حال فعالیت و جذب بیشتر مشتری و مخاطب هستند . از آنجایی که فیسبوک از اینستاگرام پشتیبانی می کند ، می توان انتظار داشت که کاربران این شبکه اجتماعی حتی بیشتر از تعداد فعلی هم شود و کاربران بتوانند آزادی عمل بیشتری برای اشتراک گذاری محتوای خود داشته باشند .

یکی از معیارهای اصلی برای سنجش میزان موفقیت کسب و کارها در این بستر ، تعداد فالوورهای هر پیج اینستاگرام می باشد. کاربران می توانند در این بستر پیج هایی را که علاقه دارند ، دنبال کنند و مطالب آن را مشاهده کنند. تعداد فالوورهای پیج ها می تواند نقش مستقیمی در فالوو کردن کاربران داشته باشد. معمولا هنگامی که کاربران زیادی از یک پیج استفبال می کنند ، این تعداد بیشتر هم می شود چرا که الگوریتم اینستاگرام پست های این صفحات را در رتبه بندی های بالاتر قرار می دهد که باعث بیشتر دیده شدن می شود .

روش های مختلفی برای افزایش فالوور اینستاگرام وجود دارد که می توان از هر یک از روش ها برای جذب بیشتر کاربران استفاده کرد. از جمله خرید فالوور اینستاگرام ، افزایش ارگانیک فالوور اینستاگرام ، تبلیغات و… برای کسب و کارهای مختلف انتخاب روش مناسب برای بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد اما خرید فالوور  اینستاگرام ایرانی گلدفالوور می تواند برای هر نوع کسب و کاری با هر زمینه فعالیت مناسب باشد و روند افزایش تعداد فالوورهای پیج کسب و کار شما را افزایش دهد .

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه