چگونه با ورزش قد خود را افزایش دهیم؟

9 ماه پیش
افزایش قد

آیا از اینکه کوچکترین فرد خانواده یا در بین دوستان خود هستید خجالت می کشید؟ اگرچه کوتاهی قد به هیچ وجه معیاری برای سنجش توانایی های افراد نیست، اما مطمئناً بر عزت نفس او تأثیر می گذارد.

هیچ معجزه علمی وجود ندارد که ثابت کند یک فرد بالغ می تواند در عرض یک هفته قد بلندتر شود. هیچ دارویی در پزشکی وجود ندارد که بتواند در عرض یک هفته قد شما را افزایش دهد. با این حال، تمرینات خاصی وجود دارد که تضمین می کند می توانید قد خود را در یک هفته افزایش دهید. اگر می خواهید در عرض یک هفته قد خود را افزایش دهید و فکر می کنید در این مدت کوتاه می توانید قد خود را افزایش دهید، سعی کرده ایم در این مقاله نکات مفیدی را جمع آوری و به شما ارائه دهیم.

عوامل موثر در افزایش قد
به گزارش وان قد: علاوه بر محیط، فعالیت ها و رژیم غذایی، عوامل متعددی بر قد افراد عادی تاثیر می گذارد. در اینجا برخی از عواملی که در تعیین رشد قد شما نقش دارند آورده شده است.

ژنتیکی
دانشمندان تخمین می زنند که قد افراد با توالی های مختلف DNA تعیین می شود که حدود ۸۰ درصد آنها را به ارث می برند. بنابراین می توان قد یک فرد را بر اساس قد والدینش به عنوان یک قانون کلی پیش بینی کرد. بیش از ۷۰۰ ژن توسط دانشمندان شناسایی شده است که بر تولید هورمون های رشد تأثیر می گذارند. همچنین، افراد با پیشینه‌های قومی مختلف دارای اندازه‌های متفاوتی هستند که DNA آن را تعیین می‌کند.

هورمون ها
بدن ما دارای پیام‌رسان‌های شیمیایی به نام هورمون‌هایی است که در خون ترشح می‌شوند و به عملکرد صحیح اندام‌ها و بافت‌ها کمک می‌کنند. جنبه های مختلف عملکرد و فرآیندهای بدن تحت تأثیر انواع مختلف هورمون ها قرار می گیرد. به عنوان مثال، برخی از هورمون هایی که بر رشد قد شما تأثیر می گذارند عبارتند از:

هورمون های رشد
هورمون رشد مهمترین هورمون است و در غده هیپوفیز ساخته می شود. زمانی که تولید هورمون های رشد در بدن شما تحت تأثیر شرایط خاص سلامتی قرار می گیرد، بر قد شما نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر کودکان دارای یک بیماری ژنتیکی نادر به نام کمبود مادرزادی هورمون باشند، سرعت رشد کمتری نسبت به سایر کودکان دارند. در این باره در صفحه افزایش قد سایت وان قد توضیحات بیشتری داده شده پیشنهاد میکنیم آن را بخوانید.

هورمون های تیروئید
غده تیروئید دو هورمون مهم T3 (تری یدوتیرونین) و T4 (تیروکسین) تولید می کند که به طور مستقیم روی استخوان ها و رشد قد تأثیر می گذارد. غده تیروئید توسط هیپوتالاموس و هیپوفیز در مغز کنترل می شود.

هورمون های جنسی
در برخی از مردان بالغ، تستوسترون نقش مهمی در استحکام عضلات و استخوان و همچنین در تولید مثل دارد.

راه های افزایش قد در یک هفته
تقریبا همه ما می دانیم که رشد استخوان بعد از ۲۵ سالگی متوقف می شود، بنابراین افزایش قد یک چالش است. بسیاری از ما در این مدت برای افزایش قد به هورمون رشد و جراحی متوسل می شویم، اما عوارض آن خطرناک است. با کمک چند نکته و ترفند می توانید در عرض ۱ هفته پس از ۱۸ سالگی قد خود را افزایش دهید.

منبع: https://1ghad.com/height-increase-in-a-week

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه