چگونه وارد بازار فارکس شویم + آموزش Forex

2 سال پیش
چگونه وارد بازار فارکس شویم

فارکس چیست و کجاست؟

فارکس مخفف کلمه foreign exchange بوده به یک بازار بزرگ جهانی برای تبادل ارزهای کشورها می‌باشد. در بازار فارکس ارز خرید و فروش شروع و این مسئولیت بر عهده بانک ها به عنوان بزرگان فارکس می‌باشد. بازار فارکس یکی از راه های تامین ارز برای کشورهای جهان است و نقش مهمی در تجارت بین کشورهای جهان ایفا کرده و امکان تبدیل دو ارز در برابر یکدیگر را امکان پذیر کرده است. انجام معامله دو ارز با یکدیگر، معمولا نرخ این دو ارز با یکدیگر کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. فارکس مانند یک صرافی محلی است به طور مثال هنگام سفر به یکی از کشورها نیاز به ارز آن کشور دارید که با مراجعه به یک صرافی، ریال خود را به ارز آن کشور تبدیل می‌کنید. در بازار فارکس نیز به همین صورت بوده و یک شرکت جهت واردات کالا از کشور دیگر، به بانک ها مراجعه کرده و با درخواست ارز کشور مورد نظر، بانک از طریق شبکه بین بانکی فارکس، ارز مورد نیاز مشتری خود را تامین می‌کند. البته برخی از بانک های مرکزی نیز برای کنترل ارز کشور خود در فارکس اقدام به خرید یا فروش ارز کشور خود کرده تا از این طریق ارزش آن را کاهش یا افزایش دهند. ما معامله گران فارکس نیز به عنوان بخش کوچکی از این بازار، از طریق خرید و فروش جفت ارزها فارکس امکان کسب سود داریم. اما مانند بانک ها حضور مستقیم در فارکس نداشته و باید از طریق یک بروکر فارکس ثبت نام کرده و وارد فارکس شوید.

بروکر فارکس چیست؟

بروکر یا کارگزار شرکت ها خدمات دهنده به معامله گران فارکس هستند که با ارائه خدمات واسطه گری بین معامله گران و بازار فارکس، امکان خرید و فروش جفت ارزهای فارکس را فراهم می‌کنند. بروکرهای فارکس مانند دلال ها هستند و بهترین قیمت خرید و فروش را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند. بروکرهای فارکس از طریق دریافت اسپرد یا کمیسیون کسب درآمد می‌کنند. اسپرد به اختلاف قیمت خرید و فروش جفت ارزهای فارکس گفته می‌شود و این اختلاف قیمت به عنوان کارمزد بروکر می‌باشد. در دنیا بروکرهای فارکس بسیار متنوع هستند اما به دلیل وجود تحریم ها، برخی از بروکرهای بزرگ فارکس به ایرانیان خدمات نمی‌دهند. از این رو باید در انتخاب یک بروکر مناسب در فارکس دقت لازم را داشته باشید. پس از انتخاب یک بروکر فارکس، ابتدا از طریق وبسایت آن ثبت نام کرده و پس از احراز هویت و مراحل تایید حساب، باید حساب معاملاتی خود را ایجاد کرده و مبلغ دلخواه خود را به صورت دلاری واریز کنید. البته برخی از بروکرهای فارکس امکان واریز ریالی را فراهم کرده اند که در انتها به صورت دلاری حساب شما شارژ می‌شود.

دوره آموزش رایگان فارکس

معامله در بازار فارکس بسیار ساده بوده و همین سادگی اغلب باعث ایجاد اشتباه و ضرر زیان برای افراد مبتدی در فارکس می‌شود. اما در واقعیت بازار فارکس دارای برخی نکات و پیچیدگی های می‌باشد که حتما قبل از ورود به فارکس باید با این موارد آشنا شوید. معمولا افرادی که دچار ضرر و زیان در بازار فارکس میشوند، به دلیل عدم درک نیاز به آموزش فارکس بوده و بیشتر به دنبال یادگیری توسط تجربیات خود در بازار فارکس بوده اند. اما بازار فارکس به دلیل بزرگی و پر نوسان بودن آن، جای برای کسب تجربیات ابتدایی نبوده و همین تجربیات باعث کال مارجین و از دست رفتن سرمایه شما می‌شود. یکی از دغدغه های افراد در اوایل ورود به فارکس، آموزش فارکس معتبر در ایران می‌باشد که برخی آموزش ها به دلیل عدم تجربه کافی مدرس آن، حاوی اطلاعات معتبری در مورد فارکس نمی‌باشد. یکی از اساتید معتبر فارکس و معامله گر با سابقه فارکس در ایران، استاد محسن مجیدی راد می‌باشند که با تجربه چندین ساله خود در بازار فارکس ، بورس ایران و ارزهای دیجیتال، اقدام به انتشار دوره آموزش فارکس رایگان کرده اند که در این دوره به صورت صفر تا صد تمامی مباحث مربوط به فارکس و معامله گری در آن را آموزش داده اند. این دوره ارزشمند به صورت رایگان منتشر شده است و برای دسترسی به می‌توانید وارد وبسایت آکادمی مجیدی راد شده و از بخش آموزش ها، در دوره آموزش فارکس رایگان مجیدی راد شرکت کنید.

دوره آموزش فارکس

ربات متاتریدر برای فارکس

ربات یا اکسپرت یکی از روش های معامله در بازار فارکس می‌باشد که از طریق آن امکان معامله به صورت خودکار در بازار فارکس فراهم است.  ربات فارکس اغلب برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر طراحی شده است و خرید و فروش خودکار در فارکس را از طریق این نرم افزار انجام می‌دهد. با توجه به ربات های متاتریدر که کلیه فرایندهای خرید و فروش و مدیریت سرمایه را می‌توانند انجام دهند، اکسپرت فارکس مانند یک انسان رفتار کرده و با هر استراتژی که طراحی شده باشد دقیقا بر همین اساس کار خود را انجام می‌دهد. برای خرید ربات فارکس می‌توانید از وبسایت فارکس استراتژی دیدن کرده و امکانات ربات های معامله گر فارکس را مطالعه کنید. این وبسایت یکی از فروشندگان ربات های فارکس در ایران بوده که خدمات فروش ربات فارکس در ایران را ارائه می‌کند.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه