آشنایی با هدایای ارزان تبلیغاتی و مزایای آنها

2 سال پیش
هدایای ارزان تبلیغاتی

دنیای تجارت و کسب و کار پیوسته در حال تغییر و دگرگونی است و جهت پیشرفت در این حوزه باید از ابزارهای مختلفی استفاده کرد. یکی از ابزارهای خوب در پیشبرد اهداف کسب و کار، هدایای ارزان تبلیغاتی است. با ارائه این هدایای تبلیغاتی تا مدت زمان طولانی نام کسب و کار مورد نظر در ذهن افراد باقی می ماند. هدایای مختلفی برای امر تبلیغات وجود دارد. خودکار، تقویم، سررسید و فلش تبلیغاتی برخی از این ابزار تبلیغاتی به شمار می روند.

در مطلب پیش رو با انواع هدیه های تبلیغاتی و خصوصیات و مزیت های آنها آشنا می شویم.

فرهنگ هدیه دادن و هدیه ارزان تبلیغاتی

هدیه دادن یکی از روش های ابراز محبت و ماندگاری نام خود در ذهن مخاطب است. از گذشته دور هدیه دادن به افراد یک روش خوب و پسندیده بوده است. با دادن هدیه طرف مقابل خوشحال می شود و در اغلب مواقع ارتباط عاطفی به وجود می آید. پیوندها محکم تر شده و نام فرد در ذهن ها حک می شود. به همین ترتیب در معاهدات و آتش بس ها و تجارت و کسب وکارها نیز دادن هدیه یک روش مناسب برای جلب نظر مخاطب شناخته شد.

اشیای گوناگونی به عنوان هدایای ارزان تبلیغاتی به شمار می روند که هر تجارتی بر اساس نوع شغل و زمینه کاری آن هدایای گوناگونی را انتخاب و ارائه می کند. البته هدیه های تجارتی در بعضی از موارد با هدایای معمولی متفاوت است و در بعضی موارد دیگر فرق چندانی ندارند. روی هدیه های شرکتی، هدایای اداری و همچنین هدیه های موسسات اغلب نام برند، محصولات و به طور کلی واژه هایی در خصوص معرفی کسب و کار حک شده است.

افراد با مشاهده این مطالب و مطالعه آنها نام برند شرکت، سازمان و … را در ذهن خود نگاه می دارد.

معرفی هدایای مختلف تبلیغاتی

کسب و کارها به روش های مختلفی در امر بازاریابی و تبلیغات فعالیت می کنند که یکی از آنها هدایای ارزان تبلیغاتی است. تبلیغات رادیو و تلویزیونی، روزنامه ها، پخش تراکت و آگهی و ارائه پوسترهای مختلف تبلیغاتی برخی از روش های بازاریابی مناسب امروزی به شمار می روند. هر کدام از این روش ها تأثیرات گوناگونی در جلب مخاطب دارند. برخی از آنها طیف وسیعی از مخاطبین را تحت تأثیر قرار می دهند و بعضی دیگر افراد کمتری را مورد مخاطب قرار می دهند. هدایای ارزان تبلیغاتی روشی تأثیرگذار و مناسب برای امر بازاریابی است.

مدیران با توجه به کسب و کار خود هدایای ارزان تبلیغاتی را انتخاب می کنند. به عنوان مثال کسانی که در امر چاپ فعالیت می کنند از اقلامی مانند: خودکار، لیوان، سررسید و در برخی از موارد با فلش تبلیغاتی نظر مخاطبان را به سوی خود جلب می کنند. اغلب صاحبان مشاغل روی هر کدام از این کالاها نام کسب و کار خود را به طرق مختلف حک می کنند.

برخی از مدیران کسب و کار ترجیح می دهند با ارائه اقلام خوراکی و انواع مواد خوردنی شغل خود را در ذهن مخاطبان حک کنند. انواع آبمیوه ها، شکلات ها و غیره می توانند به عنوان هدایای ارزان تبلیغاتی محسوب می شوند.

هدایای ارزان تبلیغاتی و مزایای آنها

برخی از روش های موثر در هدایای ارزان تبلیغاتی

انواع هدایای ارزان تبلیغاتی جهت بازاریابی و تبلیغات به افراد، شرکت ها و موسسات مختلف ارائه می شود. این هدایا را می توان به روش های مختلفی به یک هدیه ماندگارتر و موثرتر تبدیل کرد که برخی از آنها عبارتند از:

سایز مناسبی را انتخاب کنید

هدیه ارزان تبلیغاتی باید سایز مناسبی داشته باشد. اغلب هدایای ماندگار دارای ابعادی بزرگتر از یک پاکت نامه هستند. هنگامی که یک هدیه بزرگتر از پاکت نامه دریافت می کنید به دنبال دریافت آن انواع حدس ها را می زنید. اما اگر بسته کوچک بوده و اندازه ای معادل پاکت نامه یا کوچکتر داشته باشد حدس زدن هیجان زیادی ندارد. با سایز بزرگ هدیه می توان آن را ماندگارتر کرد.

هدیه ای منحصر بفرد ارائه دهید

هدایای ارزان تبلیغاتی مانند: انواع لیوان، ساعت دیواری، سررسید، تقویم و غیره زمانی به یادماندنی می شوند که منحصر بفرد و جالب باشند. لیوانی که به راحتی داخل مایکروویو می رود یا سررسیدی که حاوی مطالب جالب و کاربردی است تا مدت ها نام کسب و کار یا برندتان را در ذهن افراد نگاه می دارند.

هدیه ارزان تبلیغاتی باید متناسب با کسب و کار باشد

جهت تبلیغات قهوه می توانید انواع ماگ یا لیوان و برای بازاریابی مدرسه غیرانتفاعی انواع دفتر یا دفترچه را هدیه دهید. نام برند را روی لیوان و دفترچه حک کنید و به دیگران هدیه دهید. سعی کنید معنایی مرتبط با شغل مورد نظر در هدیه شما نهفته باشد یا داستانی برای کالا مطرح کنید. این نوع هدایا موجب ماندگاری بیشتر کسب و کار مورد نظر شما می شود.

هدایای ارزان ولی شیک را انتخاب کنید

به دلایل مختلفی از جمله: محدود بودن بودجه جهت بازاریابی یا عدم مجوز دریافت کالای گرانقیمت توسط کارمندان شرکت ها موجب انتخاب کالایی ارزانقیمت برای تبلیغات می شود. به همین جهت باید هدیه های ارزانی را برای بازاریابی گزینش کنید. با این وجود می توانید آن هدیه ارزان را شیک و خلاقانه ارائه دهید تا تأثیر زیادی داشته باشد.

soheilgifts.com

اگر شما هم برای کسب و کار خود به دنبال هدایای ارزان تبلیغاتی هستید به سایت مجموعه سهیل مراجعه کنید. این مجموعه با سابقه ای بیش از ۱۶ سال فعالیت در زمینه امور مختلف هدایای تبلیغاتی توانسته است تا حد زیادی نظر مشتریان خود را جلب کند. اقداماتی مانند: حکاکی لیزری، چاپ، طراحی و واردات هدایای تبلیغاتی در گروه سهیل انجام می شود. جهت مشاهده محصولات و فعالیت های مجموعه سهیل به سایت soheilgifts.com مراجعه کنید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه