چاپ لیبل سی دی چقدر در فروش آن تاثیرگذار است؟

1 سال پیش
چاپ لیبل سی دی

سی دی ها و دی وی دی ها همچنان یکی از مهمترین محصولات فرهنگی هستند که در بازار مشاهده می شوند. چاپ لیبل سی دی برای چنین محصولاتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که باعث افزایش توجه مشتری و جذب آن ها می شود بنابراین اگر می خواهید با افزایش فروش محصولات فرهنگی خود اعم از سی دی های آموزشی یا سرگرم کننده مواجه شوید بهتر است چاپ لیبل CD را جدی بگیرید.

انواع لیبل سی دی

لیبل هایی که بر روی سی دی ها بکار می روند انواع مختلفی دارند؛ به عنوان مثال برخی از آن ها دارای روکش یووی و برخی دیگر دارای روکش سلفون براق هستند. این لیبل ها به صورت کاغذی و به صورت چسب دار تولید شده و به خوبی بر روی سی دی اجرا می شوند به نحوی که کمترین اختلالی در عملکرد سی دی یا دی وی دی ایجاد نمی کنند.

از مهمترین نکاتی که باید در زمان چاپ لیبل مورد توجه قرار گیرد این است که نتیجه نهایی باید کاملا شفاف و حتی الامکان براق به نظر برسد. این مسئله در خصوص چاپ لیبل روی سی دی اهمیت بیشتری خواهد داشت.

چاپ لیبل سی دی

تاثیر لیبل سی دی بر جذب مشتریان در بازار

تصور کنید یک موسسه زبان آموزی دارید که آموزش های خود را به دو صورت حضوری و نیمه حضوری ارائه می کند. فیلم تهیه شده از هر جلسه نیز به دانش آموزان ارائه می گردد. حتی ممکن است لوح فشرده این کلاس ها در بازار عرضه شود تا کسانی که در کلاس ها ثبت نام نکرده اند بتوانند به صورت خودآموز و ویدیویی به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند.

اگر این سی دی ها و دی وی دی ها به صورت ابتدایی و بدون هیچ گونه رنگ و لعابی وارد بازار گردد چه اتفاقی می افتد؟ قطعا در مقابل تمام سی دی ها و دی وی دی های خوش آب و رنگی که در فروشگاه ها دیده می شود توان رقابت را از دست داده و به یک محصول خاک گرفته مبدل می شوند.

اهمیتی ندارد کیفیت آموزش زبان در این لوح های فشرده چقدر بالاست چرا که قدرت جذب اولیه برای جذب مشتری را ندارد و این مسئله باید توسط اقدامات دیگری از جمله زیباسازی سی دی و نصب برچسب بر روی آن جبران گردد.

تاثیر لبیل CD بر افزایش فروش محصولات

در مبحث قبل به تاثیر برچسب های نصب شده بر روی لوح های فشرده و جذب مشتریان پرداختیم؛ حال سوال این است که چاپ لیبل چگونه باعث افزایش فروش و کسب منافع اقتصادی برای شما می شود؟ این هدف از طریق جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان ثابت به دست می آید.

به این صورت که لیبل سی دی باید به قدری جذب کننده باشد که مشتری را به سمت خرید لوح های تهیه شده توسط موسسه شما سوق دهد و کیفیت محتوای آموزشی یا سرگرم کننده نیز به قدری بالا باشد که آن مشتری ها را به مشتریان ثابت مبدل نماید.

اگر روند فوق حفظ شود به مرور زمان با افزایش فروش محصولات و افزایش تقاضا در بازار مواجه می شوید و این همان رمز موفقیت شما برای ادامه کسب و کار تجاری و دریافت منافع اقتصادی با یک شیوه کاملا قانونی و هدفمند می باشد.

بنابراین باید بگوییم که شما برای رونق کسب و کار خود در ابتدا به جذب مشتری و سپس به حفظ مشتری نیاز دارید و این مسئله در گرو لیبل های زیبا، سی دی های باکیفیت و محتوای ارزشمند است.

چاپ لیبل سی دی

چاپ لیبل سی دی با روکش یووی

این نوع لیبل به دلیل استقامت بالا و قیمت مناسب بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. چاپ لیبل CD یا DVD با روکش یووی تقریبا مشابه چاپ لیبل عمومی با سیستم افست و روی شیت عمومی است که در آن کلیه رنگ های چاپ شده کاملا شفاف و درخشنده هستند. این کار با دو سرعت چاپی انجام می شود و سایز طراحی نیز باید ۱۳ در ۱۳ باشد که البته بعد از برش زدن به ابعاد استاندارد سی دی ها یعنی ۱۲ در ۱۲ می رسد.

چاپ لیبل سی دی با روکش سلفونی براق

کیفیت چاپ و چسبندگی این روکش با روکش یووی یکسان است، اما نحوه اجرای کار متفاوت بوده و قدری قیمت آن در مقایسه با لیبل فوق بیشتر است. البته بالا بودن قیمت در این روش به قدری نیست که بخواهد تغییر فاحشی در میزان هزینه های شما ایجاد نماید. در این کار میزان شفافیت و براقی لیبل ها بسیار بالاست و از سایزبندی متناسب با سایر سی دی و دی وی دی که اصولا همانند گزینه قبل است استفاده می شود.

چاپ لیبل سی دی با روکش یو وی بهتر است یا روکش سلفونی؟

اکنون که به ارزش و اهمیت لیبل روی سی دی پی برده اید باید یکی از روش های رایج در تهیه این برچسب ها را انتخاب کنید. قطعا انتخاب یک لیبل مناسب در گرو شناخت دقیق و تخصصی انواع لیبل سی دی است. به نظر می رسد تفاوت چندانی میان این دو وجود ندارد و صرفا اگر می خواهید میزان شفافیت لیبل را افزایش دهید بهتر است تا از لیبل سی دی با روکش سلفونی براق استفاده نمایید.

چاپ لیبل سی دی

سفارش لیبل روی CD

برای اطمینان از اینکه لیبل انتخابی با افزایش فروش سی دی ها و سایر لوح های فشرده همراه است باید در انتخاب طراحی و شرکت چاپ لیبل نیز دقت کنید. شرکت سورن پرینتینگ یکی از بهترین شرکت های داخلی در ایران است که علاوه بر چاپ برچسب سی دی با بهترین کیفیت ممکن، یک مجموعه گسترده از انواع طرح های موجود را در اختیار شما قرار می دهد تا بهترین نمونه ممکن را برای چاپ بر روی سی دی انتخاب نمایید.

شما همچنین می توانید پترن پیشنهادی خود را به شرکت تحویل داده و لیبل ها را با تاکید بر همان طرح سفارش دهید. در شرکت طراحی و چاپ لیبل سورن امکان سفارش چاپ لیبل ارزان و چاپ لیبل فوری به علت عدم فوت وقت وجود دارد. هم اکنون می توانید با بهترین شرکت چاپ لیبل در تهران تماس گرفته و سفارشات خود را برای چاپ لیبل CD ثبت نمایید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه