قیمت خانه در ترکیه به پول ایران + قیمت اجاره ارزان

2 سال پیش
قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

همان‌طور که می‌دانید، با خرید خانه در ترکیه، میتوانید یک سرمایه گذاری امن و مطمئن داشته باشید و یا از طریق خرید ملک در این کشور، به ترکیه مهاجرت و در آن‌جا زندگی کنید. هر چند خرید و فروش ملک در ترکیه یا با دلار صورت می‌گیرد و یا با لیر انجام می‌شود؛ اما دانستن قیمت خانه در ترکیه به پول ایران، می‌تواند به شما برای تصمیم‌گیری بهتر کمک شایانی بکند.

این لینک های مفید را نیز مطالعه نمایید:

پیش از هر چیز برای خرید خانه در ترکیه باید مواردی را در نظر داشته باشید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

چه فاکتورهایی در قیمت خانه در ترکیه مؤثرند؟

  1. سن بنا
  2. موقعیت و امکانات و همچنین دسترسی ملک
  3. ویلا یا آپارتمان بودن خانه
  4. شهر یا محله
  5. متراژ
  6. مبله بودن

شاید تصور کنید که با صرف هزینه‌ای پایین، تنها می‌توانید در شهرهای کوچک و غیر توریستی ترکیه یه سوئیت یا خانه‌ی کوچک بخرید. اما؛ این تصور کاملا اشتباه است. شما می‌توانید با پول کمی حتی در شهرهای بزرگ و توریستی همچون استانبول و آنکارا و آنتالیا خانه بخرید! شاید با پول کم بتوان سوئیت و آپارتمان کوچک یک خوابه‌ای در محله‌ی متوسطی در استانبول خرید.

ارزانترین خانه‌ها در ترکیه به پول ایران

ترکیه می‌توانید خانه‌هایی به ارزش تقریبی ۵۵۰ میلیون تومان بخرید. این خانه‌های ارزان، به شما فرصت سرمایه گذاری کوچکی را می‌دهد. حتی می‌توانید در صورت نداشتن پول کافی، خانه‌ای را پیش خرید کنید.

سوئیت‌های زیادی در تمام شهرهای ترکیه از جمله استانبول وجود دارند. این سوئیت‌ها متراژی کمتر از ۵۰ متر مربع دارند و اتاق خواب ندارند. قیمت آن‌ها از خانه و آپارتمان کمتر است و با مبلغی حدود ۵۰۰ الی ۷۰۰ میلیون تومان می‌توانید مالک یکی از این سوئیت‌ها شوید.

در یک محله‌ی متوسط در غرب شهر استانبول می‌توان با مبلغی حدود ۳۲۰ هزار لیر ترکیه، معادل با ۷۰۰ میلیون تومان ایران، یه آپارتمان یک خوابه‌ی ۵۰ تا ۷۰ متری خریداری کرد.

همچنین، در شهری چون ازمیر، متوسط قیمت خرید خانه ۳۵۰۰ لیر برای هر متر معادل ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

تفاوت قیمت خانه در ترکیه در شهرهای مختلف

 

قیمت اجاره ارزان خانه در ترکیه

در کلان شهرها و شهرهای بزرگ و توریستی ترکیه خانه گرانتر است. اما در همین شهرها نیز همانطور که گفته شد؛ خانه‌ی ارزان نیز پیدا می‌شود.

قیمت خانه در شهرهای مختلف‌ ترکیه از متری ۱۶ میلیون تومان تا متری ۲۰۰ میلیون تومان متغیر است.

قیمت‌های بالا، برای پروژه‌های آپارتمانی لوکس و مدرنی هستند که با امکانات کامل رفاهی ساخته شده‌اند. این پروژه‌های مسکونی در شهرهایی چون استانبول و ازمیر و آنتالیا قرار دارند.

متوسط خرید ملک در محله‌های مرکز شهر که به مراکز خرید و رستوران و اماکن تفریحی دسترسی راحت‌تری دارند، در شهرهای بزرگی چون استانبول، از متری ۳۰ میلیون تومان به بالاست.

در محله‌ی کادیکوی استانبول که منطقه‌ای متوسط نشین است، می‌توانید با ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آپارتمانی مدرن و ۱۲۰ متری خریداری کنید. در شیشیلی نیز که منطقه‌ای تقریبا مرفه و بالاتر از سطح متوسط است، با ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تا ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌تواتید خانه بخرید. در اسنیورت که یه محله‌ی متوسط است، تنها با پرداخت ۶۰۰ میلیون تومان، می‌توانید یک آپارتمان یک خوابه بخرید.

در آنتالیا با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان می‌توانید صاحب یک خانه‌ی آپارتمانی ۱۲۰ متری بشوید.

در ازمیر قیمت خانه مناسب‌تر است و تنها با ۸۰۰ میلیون تومان می‌توان یک آپارتمان ۱۲۰ متری خریداری کرد.

البته با توجه به نوسانات دلار و لیر، این قیمت‌ها متغیر هستند.

قیمت اجاره خانه در ترکیه به پول ایران ۲۰۲۲

قیمت اجاره خانه نیز در ترکیه، مانند خرید خانه، به فاکتورهای گفته شده در بالا بستگی دارد و در شهرها و محله‌های مختلف نیز متفاوت است.

مثلا در شهر استانبول اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه مبلغی معادل ماهانه ۱ میلیون و پانصد هزار تومان است. حال آنکه در استانبول در منطقه‌ی مشابه، این مبلغ برای خانه‌ای سه خوابه، حدودا ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

در مرکز شهر ازمیر نیز اجاره‌ی ماهانه‌ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۸۰۰ هزار تومان و آپارتمان سه خوابه در همان منطقه، یک و نیم میلیون تومان است.

ناگفته نماند که امکان اجاره‌ی روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه در ترکیه وجود دارد.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه