معرفی مناسب ترین دستگیره برای انواع کمد دیواری

2 سال پیش
دستگیره برای انواع کمد دیواری

چکیده : معرفی مدل های مناسب دستگیره برای انواع کمد دیواری

طراحی و اجرای کمد دیواری و یا کابینت یکی از کار هایی است که برای خانه خود انجام می دهیم، اجرای کمد دیواری از مرحله طراحی با نرم‌افزار تا حویل آن به مشتری شامل مراحل زیادی است که نهایی ترین کار که پایان بخش طراحی شما است؛ انتخاب و خرید دستگیره کمد مناسب است. هر چه انتخاب دستگیره مناسب کمد دیواری حساسیا بیشتر به خرج بدهیم بدون شک در پایان کار یک کمد شیک و زیبا انتظار ما را می کشد پس چنانچه در حال اجرا و ساخت کمد دیواری هستید و یا قصد تعویض دستگیره های کمدی خود را دارید مطالعه این نوشته به شما کمد خواهد کرد.

انواع دستگیره کمد دیواری

دستگیره های مورد استفاده برای کابینت و کمد دیواری تفاوت زیادی با هم ندارند و همگی یک دسته از محصولات هستند ولی بابد با توجه به سلیقه مشتری و سبک طراحی مدل کمد دیواری، ابعاد و اندازه درب ها اقدام به خرید و انتخاب دستگیره مورد نظر بکنید. دستگیره های کمدی از لحاظ طراحی به انواع سبک مدرن، کلاسیک و یا نئوکلاسیک تقسیم می‌شوند که با توجه به نوع طراحی خود اقدام به انتخاب مدل مورد نظر خود کنید.

انواع مدل های دستگیره کمد دیواری و کابینت

انواع دستگیره کمد دیواری مدرن

کمد ها و کابینت های مدرن به دلیل طراحی امروزه و مدرن خود نیازمند دستگیره های خاص و مدرن هستند از انواع مدل هایی که در این نوع از کابینت ها و کمد ها مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل دستگیره های مخفی، دستگیره های توکار، دستگیره مدرن خطی هستند.

دستگیره کمد انگشتی یا مخفی

اسن سبک از دستگیره ها بهعنوان دستگیره انگشتی شناخته می‌شوند و برای نصب آن ها باید محل جایگیری دستگیره به روی درب های کمد به وسیله ابزار های مخصوص انجام گیرد، این دستگیره ها با درب های کابینتی و کمدی در یک سطح قرار می‌گیرد و برای کمد های ریلی بسیار مناسب است و در انواع مدل های مربع، گرد و مستطیلی تولید می‌شوند همچنین در سبک های مدرن ساده و کلاسیک طرح دار موجود هستند که با توجه به طراحی خود می توانید مدل مورد نظر رو انتخاب کنید.

دستگیره تک پیچ کمد و کابینت

دستگیره کمد لبه ای یا تاپ ساید

نوع دیگری از انواع دستگیره مخفی کمد که بسیار پرطرفدار هستند دستگیره های لبه ای یا مدل های تاپ ساید است که برای کمد دیواری های ریلی و مدرن بسیار مناسب است، این دستگیره در انواع مدل های ۱۵،۳۰،۴۵،۶۰،۹۰ سانتی متری تولید می‌شوند که با توجه به ابعاد درب ها و کشو های خود می‌تواندی سایز مورد نظر رو انتخاب کنید. نکته قابل توجه مربوط به دستگیره های لبه ای این است که این دستگیره ها بر خلاف تصور اکثر افراد برای درب های عمودی نیز قابل نصب است.

دستگیره کابینت مشکی کمد دیواری

مدل های دستگیره کمد فانتزی

دستگیره های فانتزی که بیشتر برای کمد های اتاق کودک و نوزاد مناسب است در انواع مدل های دستگیره دو پیچ و دستگیره تک پیچ تولید می‌شوند، جنس این دستگیره ها در اغلب موارد برای ایمنی بیشتر پلاستیک در نظر گرفته می‌شود. این محصولات بیشتر در طرح ها کاراکتر های انیمه تولید می‌شوند. برای ساخت این دستگیره ها از روش ریخته گری پلاستیک استفاده می‌شود و کاربرد این مدل ها فقط در دکوراسیون اتاق کودک است.

رنگ بندی مناسب برای دستگیره کمد دیواری و کمد لباس

رنگ بندی دستگیره انتخابی یکی اصلی ترین موارد در انتخاب مدل مورد نظر است، برای انتخاب بهترین رنگ قبل از هر موارد دیگر سلیقه خود را در نظر داشته باشید و در مرحله بعد هماهنگی با رنگ کمد دیواری مورد نظر و در آخر نیز هماهنگی با سایر عناصر موجود در محیط مانند اکسسوری ها و رنگ عناصر موجود. انتخاب رنگ عالی می تواند پروژه شما را از لحاظ زیبایی به حداکثر ترین حالت زیبایی خود برساند و شما را از نجام آن خشنود کند.

دستگیره کمد

دستگیره کمد دیواری طلایی

دستگیره کابنیت طلایی بدون شک یکی از بهرین مدل های  انتخابی است، دستگیره طلایی براق و طلایی مات به خوبی با سایر عناصر موجود در محیط هامونی ایجاد کرده و به زیبایی محیط و کمد های شما کمد می‌کند. رنگ طلایی بر روی رنگ های سفید و تیره هارمونی بالایی دارد.

دستگیره نیم دایره کنسول و کمد

دستگیره مشکی برای کمد دیواری

رنگ مشکی یکی از رنگ هایی است که به نوعی جدید محسوب می‌شود لاقل در صنعت یراق آلات کابینت و دستگیره این گونه است، رنگ مشکی به روی رنگ تضاد خود یعنی رنگ های روشن و سفید مناسب بوده و برای سبک های مدرن و امروزی توصیه می‌شود. آبکاری رنگ مشکی مات به روش پودری و استاتیک بوده و از مقاومت بالایی برخوردار است و ماندگاری رنگ بالایی نسبت به سایر رنگ ها دارد. رنگ مشکی مات نسبت به مشکی براق انتخاب بهتری است.

قیمت دستگیره کمد دیواری

قیمت دستگیره های کمد دیواری و کابینت به چند عامل بستگی دارد:

  • جنس دستگیره
  • نوع آبکاری
  • برند تولید کننده

جنس دستگیره کابینت و کمد نقش اصلی در قیمت گذاری این محصولات دارد. دستگیره های برنجی یکی از گران‌ترین مدل های دستگیره هستند،  دستگیره های جنس استیل نیز به همان صورت ولی دستگیره های ساخته شده از فلز آلمینیوم وآلیاژ زاماک هم از لحاظ کیفیت و هم از نظر قیمت به مراتب بهترین گزینه هستند.

دستگیره استیل کابینت و کمد

آبکاری دستگیره نیز به روش های زیادی انجام می‌شود که آبکاری پی وی دی دارای هزینه بالاتری نسبت به سایر موارد است و همچنین از کیفت نهایی بالاتری برخوردار است.

برند تولیدی دستگیره نیز یکی از مواردی است که در قیمت گزاری محصول تاثیر زیادی دارد، برای درک بهتر این موضوع بدانید که دو دستگیره کاملا هم شکل و هم سایز از دو برند مختلف ممکن است دارای اختلاف قیمت زیادی باشند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه