کدام افراد معروف کاشت مو انجام داده اند؟

1 سال پیش
کاشت مو

افراد مشهور با کاشت مو به نتایج بسیار خوبی دست یافته‌اند. شما ممکن است از موهای جدید خود برای مدت طولانی لذت ببرید اما واقعیت میتواند بسیار متفاوت باشد جایی که نتایج همیشه آن چیزی نیست که شما انتظار دارید. در صورت نیاز به جراحی بیشتر ممکن است آزمون و خطا وجود داشته باشد و هزینه‌های درمان را افزایش دهد. نتایج نهایی میتواند درنهایت به تجربه و مهارت جراح بستگی داشته باشد.

اگر جراح تجربه کافی نداشته باشد ممکن است به نتایج طبیعی و طولانی مدتی که میخواهید نرسید. کاشت مو ممکن است با شکست مواجه شود. بنابراین چنین مشکلاتی میتواند شما را به نقطه اولیه بازگرداند.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو به فرایند اضافه کردن مو به نقاط طاس روی پوست سر از طریق یک روش جراحی خاص گفته میشود. این عمل معمولا نیاز به بی حسی دارد. این فرایند شامل دو مرحله استخراج واحد فولیکولی و پیوند واحد فیلکولی است. برای کاشت مو باید به یک جراح با تجربه مراجعه کنید. موهایی که به تازگی کاشته شده اند دائمی هستند و طبیعی به نظر میرسند. کاشت مو فرایندهای متفاوتی دارد که عبارتند از:

  • پیوند واحد فولیکولی (FUT): در این روش نواری از پوست سر برداشته میشود، موها از پوست سر جدا شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده میشوند. برشی که برای برداشتن مو ایجاد شده بود مجددا بخیه زده میشود.
  • استخراج واحد فولیکولی (FUE): پس از تراشیدن تمام موهای موجود تعدادی مو با فولیکول های مو توسط جراح از پوست سر برداشته میشود. برش هایی در پوست سر ایجاد میشود و فولیکول ها در نواحی طاس یا قسمت هایی که موهای آن نازک شده کاشته میشوند.

FUT و FUE میتوانند راه حل های دائمی باشند. این فولیکو های کاشته شده مانند موهای طبیعی رشد میکنند. درمان های کاشت مو بدون درد نیستند و ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

روند بهبودی پس از جراحی

باندها پس از چند روز و بخیه ها بعد از حدود یک هفته برداشته میشوند. پس از گذشت چند هفته موهای کاشته شده می‌ریزند. موهای جدید بعد از ۶ ماه رشد میکنند. معمولا یک سال تا ۱۸ ماه بعد نتایج نهایی قابل مشاهده است.

کاشت مو چقدر موثر است؟

بسیاری از سلبریتی ها کاشت مو را انتخاب میکنند تا ظاهری جوان تر داشته باشند. بسیاری از افراد مشهور هر کاری که میتوانند انجام میدهند تا موهای پر پشتی داشته باشند. اگرچه کاشت مو روشی تهاجمی است و برای رسیدن به بهترین نتیجه به دوره تقاهت طولانی نیاز دارد اما کاشت مو یک انتخاب جایگزین محبوب در بین افراد مشهور و افراد کمتر شناخته شده است.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو ممکن است متفاوت باشد و اگر قرار است ناحیه بزرگی از پوست سر درمان شود قطعا هزینه درمان بیشتر میشود. همچنین اگر بخواهید دیگر روش‌‌های زیبایی مانند جراحی بلفاروپلاستی، کاشت ابرو و… را در کنار جراحی کاشت مو انجام دهید، هزینه آنها نیز مازاد بر هزینه کاشت موی شما محاسبه خواهد شد. بنابراین درباره هزینه آنها و تخفیفات نیز سوال بپرسید.

کدام افراد مشهور کاشت مو انجام داده‌اند؟

افراد مشهوری مانند ایلان ماسک، وین رونی و جان تراولتا کاشت مو انجام داده اند. از افراد مشهور ایرانی که کاشت مو انجام داده اند میتوان به احسان علیخانی و یحیی گا محمدی اشاره کرد.

ایلان ماسک

ایلان ماسک سرمایه دارد حوزه تکنولوژی یکی از کسانی است که کاشت مو انجام داده است. در حالی که معمولا به خاطر جذابیت و کاریزمای خود شناخته شده است عکس های قدیمی او به وضوح نشان میدهد که دچار مشکل ریزش موی سر و ریش بوده است. تغییرات ظاهری ایلان ماسک از آن زمان تا کنون باورنکردنی است. رشد و تراکم موهای بالا و جلوی سر او کاملا مشهود است.

وین رونی

مسلما شناخته شدن ترین کاشت موی افراد مشهور وین رونی ستاره سابق منچستر یونایتد است. بهترین گلزن تاریخ انگلیس در سال ۲۰۱۱ در مورد کاشت مو صراحتا و صادقانه صحبت کرد چون از اوایل دهه ۲۰ زندگی خود دچار ریزش مو شده بود. این درمان باعث بازگرداندن ضخامت موهای بالای سر او شد  و دو سال بعد او برای افزایش تراکم بیشتر موهایش پیوند دوم را انجام داد. وین درباره مشکلات ناشی از موهای نازک و نتایج کاشت موی خود کاملا صادق بود.

جان تراولتا

جان تراولتا نماد هالیوود بعد از کاشت مو تغییرات قابل توجهی داشت. پس از اینکه همه او را با موهای نازک میشناختند درمان های مختلف ریزش مو را امتحان کرد و در نهایت از کاشت مو به عنوان یک راه حل دائمی استفاده کرد. این درمان ظاهر او را کاملا متحول کرد و ناحیه ی طاس بالای سر او با دسته ای از فولیکول های پیوند شده پر مو شد.

محبوبیت روز افزون کاشت مو بین افراد مشهور

تعداد افراد مشهوری که کاشت مو انجام میدهند در سال های اخیر به سرعت در حال افزایش است. در حالی که زمانی همه سعی میکردند کاشت موی خود را مخفی نگه دارند. افراد مشهور با صداقت و صراحت درباره تجربیات کاشت موی خود صحبت میکنند. از بسیاری جهات محبوبیت این روش درمانی در میان افراد ثروتمند و مشهور جای تعجب ندارد. در سال های اخیر افراد مشهور با صراحت از کاشت موی خود صحبت میکنند و این مسئله باعث شده سایر افراد جامعه تمایل بیشتری برای کاشت مو داشته باشند و با این کار اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه