باج ۱۰ میلیارد دلاری گوگل به اپل برای استفاده از موتور جستجوی گوگل

4 سال پیش
باج

گوگل نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار باج به سازنده ی آیفون و آیپدها پرداخت کرده تا همچنان موتور جستجوی پیش فرض محصولات اپل باقی بماند.

در سال ۲۰۱۸ درآمد سرویس های اپل به صورت قابل توجهی افزایش یافت و این روند در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه دارد. جالب اینجاست که حدود یک پنجم درآمد سالیانه ی شرکت اپل در سال گذشته از طریق باج های گوگل به دست آمده است.

اپل در واقع یکی از بزرگ ترین کانال های ترافیک برای گوگل محسوب می شود که حدودا ۵۰ درصد از درآمد گوشی های هوشمند را به خود اختصاص می دهد. گوگل نمی خواهد قافیه را به رقبایش ببازد؛ بنابراین به منظور حفظ این آمار و ارقام، هر سال مبلغ قابل ملاحظه ای به کمپانی اپل می پردازد.

باج گوگل به اپل

مبلغ باج پرداختی گوگل به اپل هر سال افزایش می یابد

هزینه ای که هر سال گوگل متحمل می شود، تضمین می کند که گوگل همچنان به عنوان مرورگر پیش فرض محصولات ios به فعالیت خود ادامه دهد. اما اگر گوگل تن به خواسته های اپل ندهد و این مبالغ را پرداخت نکند، شرکت اپل به سایر رقبای گوگل روی خواهد آورد و احتمالا bing را به عنوان مرورگر پیش فرض دستگاه های خود انتخاب می کند.

این گونه قراردادها سود فراوانی برای اپل به دنبال دارد و از آنجا که این کمپانی قیمت گوشی های هوشمند خود را سالیانه افزایش می دهد، سود حاصل از سرویس هایش نیز به صورت روزافزون بیشتر خواهد شد.

در این زمینه بخوانید : آنچه باید درباره ی محصولات ۲۰۱۸ آیفون بدانید

اطلاعات بیشتر را می توانید از وب سایت phonearena دریافت نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه