آموزش زبان آلمانی در فضای مجازی

3 سال پیش
آموزش رایگان زبان آلمانی

زبان آلمانی از جمله زبان هایی است که بیش از ۱۰۰ میلیون نفر به آن زبان صحبت می کنند. کاربرد این زبان بیشتر در کشورهای همسایه آلمان شامل اتریش و سوئیس به چشم می خورد. برای مهاجرت به آلمان اولین چیزی که لازمه یادگیری زبان آلمانی است.

یادگیری زبان آلمانی مزایای بسیاری دارد. یکی از مزایا تحصیل رایگان در کشور آلمان بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه است. کسانی که زبان آلمانی را یاد بگیرند به راحتی می توانند برای مهاجرت به آلمان اقدام کنند. در ادامه به توضیح هر بخش خواهیم پرداخت.

زبان آلمانی و جزئیات آن

در کشور ایران زبان های مختلفی وجود دارند که به افراد علاقه مند آموزش داده می شوند. زبان آلمانی از جمله زبان هایی است که در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. این زبان در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد و دارای واژگان خاصی است. واژگانی که برای این زبان استفاده می شوند بیشتر منشاء هندی و اروپایی دارند.

الفبای این زبان از ۳۰ حروف تشکیل شده است که ۲۶ حروف از این ۳۰ حروف، حروف استاندارد لاتین و ۴ حروف از این ۳۰ حروف، جزء حرف های افزوده محسوب می شوند. این زبان دارای گویش های مختلفی است و دستور زبان مشخصی برای این زبان وجود دارد.

گرامر زبان آلمانی شبیه یک زنجیر به هم تنیده شده است. اگر حلقه اول از این زنجیر را که شامل آرتیکل ها، اسامی و جمله شناسی یاد نگیرید قادر نخواهید بود به حلقه دوم این زنجیر بروید.

زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی

به آموزش زبان آلمانی علاقه مند هستید؟

اگرچه زبان انگلیسی از جمله محبوب ترین زبان هایی است که در سال های گذشته به کودکان، نوجوانان، جوانان و دیگر افراد آموزش داده می شود؛ اما به هر حال زبان آلمانی هم در سال های اخیر توانسته است نظر افراد بسیار زیادی را جذب کند.

افراد به دو دلیل اقدام به یاد گرفتن این زبان می کنند. اول اینکه علاقه مند به این زبان خاص هستند و دوست دارند که به راحتی بتوانند با این زبان صحبت کنند؛ اما افراد دیگری هم هستند که بر حسب نیاز خودشان و عدم وجود امکانات کافی در شهرستان، نیاز به آموزش زبان آلمانی دارند. این افراد یا قصد مهاجرت به کشورهایی را دارند که به این زبان صحبت می کنند و یا قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشورها را دارند.

به هر حال هر یک از این افراد برای یادگیری عمیق این زبان نیاز به آموزش زبان آلمانی دارند تا بتوانند با دستور زبان آلمانی، واژگان این زبان و حروف الفبای مختلف آن آشنا شوند.

برای یادگیری آلمانی به چه ابزارهایی نیاز دارم؟

اگرچه در سال های اخیر به شمار افرادی که علاقه مند به یادگیری عمیق زبان آلمانی بوده اند، افزوده شده است؛ اما به هر حال باز هم افراد زیادی هستند که نمی دانند برای آموزش و یادگیری این زبان به چه ابزاری نیاز دارند؟ زبان آلمانی می تواند در کلاس های درس آموزش داده شود؛ اما در کنار برگزاری کلاس های متنوع حضوری، کلاس ها و یا پک های آموزشی خاصی هم وجود دارند که می توانند برای آموزش زبان آلمانی بسیار موثر باشند.

برای یادگیری این زبان به یک سری ابزارهای مهم نیاز دارید که بدون آن ها به هیچ وجه نمی توانید این زبان را یاد بگیرید.

کتاب زبان آلمانی

کتاب آموزش گرامر آلمانی

گرامر زبان آلمانی یا همان دستور زبان آن، یکی از مهم ترین چیزهایی است که ابتدا باید یاد بگیرید. فردی که با گرامر این زبان آشنایی نداشته باشد، نمی تواند به راحتی به این زبان صحبت کند و یا متونی را بر روی کاغذ پیاده کند. بنابراین، لازم است که اگر علاقه مند به این زبان هستید، حتما کتاب آموزش گرامر زبان آلمانی را دریافت و مطالعه کنید.

کتاب های پیشنهادی آلمانی زبان برای تقویت مهارت گرامر آلمانی:

کتاب منشن : این کتاب برای شروع یادگیری زبان آلمانی عالیست چرا که هر درس این متد آموزشی با موضوعات متنوعی یادگیری آلمانی را آسان تر کرده است. این متد از سطح A1 تا آخر سطح B1 تالیف شده است و در مجموع ۶ کتاب می باشد.( هر سطح زبان آلمانی شامل دو کتاب منشن می باشد).

کتاب اشتارتن ویر: این متد جدیذتذین متد پیشنهادی سفارت آلمان طی ۲ سال اخیر است. برخلاف متد منشن کتب اشتارتن ویر برای سطوح A1 , A2 و B1 به صورت یکپارچه تالیف شده است.(هر سطح زبان آلمانی یک کتاب اشتارتن ویر). آموزش کتاب starten wir a1 را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

کتاب آموزش واژگان آلمانی

واژگان آلمانی از جمله مواردی است که نمی توان آن را برای یادگیری این زبان نادیده گرفت. فرقی نمی کند که در چه سطحی هستید و یا می خواهید تا چه سطحی زبان آلمانی را یاد بگیرید! به هر حال شما نیاز دارید که با انواع واژگان آلمانی آشنا باشید. برای تقویت واژگان می توانید از واژگان سطح A1 زبان آلمانی almanizaban استفاده بکنید.

کتاب آموزش مکالمه به آلمانی

می خواهید صحبت کردن به آلمانی را یاد بگیرید؟ پس شما نیاز به کتاب هایی دارید که به شما مکالمه آلمانی را آموزش دهند. حتما این کتاب ها را خریداری کنید و روزانه با خودتان تمرین کنید. این کتاب را می توانید از سایت آلمانی زبان  به طور رایگان دانلود کنید.

کتاب صوتی برای تقویت مهارت شنیداری آلمانی

Hören از جمله مهارت هایی است که اگر افراد آن را بلد نباشند، مشخص می شود که به خوبی زبان آلمانی را یاد نگرفته اند. پیشنهاد میشود

کتاب آموزش نامه نگاری در زبان آلمانی

زمانی مهارت های آلمانی شما کامل می شود که بتوانید مهارت نوشتن به این زبان را یاد بگیرید. برای این کار حتما نیاز به تمرین دارید. سعی کنید کتاب هایی را تهیه کنید که به شما نحوه نوشتن، ساده نویسی متون به این زبان را آموزش می دهند. در اینجا پیشنهاد ما دوره ۱ ساعته نامه نگاری استاد نوا است که به راحتی در سطح A1 می توان نامه نگاری را کامل یاد گرفت.

حتما برای یاد گرفتن آلمانی باید به کلاس بروم؟

این سوالی است که برای بسیاری از افراد علاقه مند به زبان آلمانی پیش می آید. این زبان جزء زبان های ساده ای نیست که بتوان به صورت خودآموز آن را آموخت. در حال حاضر روش های مختلفی برای آموزش زبان آلمانی وجود دارند که تنها یکی از این روش ها مراجعه حضوری به کلاس های آموزش این زبان است.

شما می توانید در خانه خود باشید و بدون دغدغه زمانی اقدام به یاد گرفتن این زبان کنید. آموزش زبان آلمانی در دوران کرونا به دو صورت امکان پذیر است: ۱) آموزش آنلاین زبان آلمانی ۲) آموزش آلمانی با استفاده از دوره های آموزشی غیرحضوری . در ادامه توضیحات بیشتری را عرض خواهیم کرد.

آموزش زبان آلمانی در آکادمی آلمانی زبان

آلمانی زبان

آموزش زبان آلمانی در آلمانی زبان با روش جدیدتری انجام می شود. شما کافیست که پک های آموزشی این زبان را از آلمانی زبان تهیه کنید و مهارت خود را برای صحبت کردن، گوش دادن، نوشتن و دستور زبان تقویت کنید.

در آکادمی آلمانی زبان دوره های مختلفی به صورت آنلاین برای آموزش گرامر و کتاب منشن آلمانی برگزار می شود که شما می توانید در این دوره ها شرکت کنید و بدون دغدغه کلاس حضوری، این زبان را یاد بگیرید.

بعضی از آموزش ها را در آلمانی زبان به صورت رایگان هستند. شما می توانید گرامر سطح A1 و A2 آلمانی را به صورت رایگان در آموزشگاه آلمانی زبان یاد بگیرید و دیگر دغدغه مالی برای یادگیری این گرامرها نداشته باشید.

1
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • احسان
    20 اکتبر 2021

    چطور میتونم برم تو آلمانی زبان؟