چگونه خودمان بسته بندی را برای اثاث کشی انجام دهیم

7 ماه پیش
بسته بندی اثاث کشی

بسته بندی وسایل یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراحل برای داشتن یک اثاث کشی دقیق و مرتب می‌باشد. در صورتی که می‌خواهید به بهترین شکل برای اسباب کشی آماده شوید باید قبل از جابجایی وسایل آن‌ها را به بهترین شکل بسته بندی کنید. اما چرا این کار اهمیت دارد؟ چگونه باید بسته بندی وسایل منزل را انجام دهیم؟ همراه ما باشید تا در ادامه مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام بسته بندی وسایل منزل خود رعایت کنید را به طور کامل با هم بررسی کنیم.

اهمیت بسته بندی وسایل برای اثاث کشی

برای این که بخواهید وسایل منزل را از خانه قبلی به خانه جدید منتقل کنید باید آن‌ها را کلی جابجا کرده و در خودرو‌های باری قرار دهید. اگر این امر به درستی انجام نشود، می‌تواند به وسایلی مانند یخچال، مبل، وسایل شکستنی و حساس و… هنگام جابجایی آسیب‌های جدیدی را وارد کند.

به همین دلیل باید قبل از این که اسباب کشی خود را آغاز کنید به بهترین شکل بسته بندی وسایل خود را انجام دهید. برای بسته بندی وسایل منزل نکات مهمی وجود دارند که رعایت‌کردن آن‌ها باعث افزایش کیفیت بسته بندی خواهد شد.

بسته بندی را برون سپاری کنیم یا خودمان انجام دهیم؟

این سوال مهمی است که بسیاری از افرادی که قصد اثاث کشی دارند از خودشان می‌پرسند. قطعا اگر بودجه اسباب کشی به اندازه کافی باشد بهتر است که آن را به یک تیم متخصص بسته بندی اثاثیه منزل بسپارید. اما اگر بودجه اثاث کشی به اندازه کافی نیست خودتان می‌توانید که این مورد را با راهنمایی‌های ادامه مقاله انجام دهید.

در صورتی که ساکن خارج کشور هستید برای این موضوع برند mayflower پیشنهاد می‌شود و در صورتی که ساکن ایران هستید نیکا پک شرکت معتبری در این زمینه می‌باشد.

نحوه بسته بندی وسایل برای اثاث کشی

اگر می‌خواهید برای اسباب کشی وسایل منزل خود را بسته بندی کنید باید از نکات زیر بهره ببرید. این نکات علاوه بر پی بردن به اینکه چگونه خوب اسباب کشی کنیم ، موجب می‌شوند تا کمترین آسیب به وسایل مختلف شما برسد.

برنامه‌ریزی برای بسته بندی

در اولین مرحله باید برای بسته بندی وسایل برنامه‌ریزی انجام دهید. هر خانه‌ای دارای وسایل و ابزار مختلفی می‌باشد. برای این که تمامی این وسایل به بهترین شکل بسته بندی شوند باید این کار را طبق یک برنامه دقیق پیش بروند. به طور مثال بهتر است ابتدا وسایل حساس و شکستنی، سپس وسایل برقی و در مرحله بعد کتاب‌های خود را بسته بندی نمایید.

همچنین هنگام برنامه‌ریزی خود باید بررسی کنید که به چه کارتن‌هایی برای هر دسته از وسایل نیاز دارید. این نکته روند بسته بندی را برای شما راحت‌تر و سریع‌تر خواهد کرد؛ زیرا مهم‌ترین مرحله برنامه‌ریزی خرید وسایلی است که برای بسته بندی به آن‌ها نیاز دارید.

دسته‌بندی وسایل

یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نکاتی که برای بسته بندی وجود دارد دسته‌بندی وسایل است. برخی از افراد وسایل منزل را به طور درهم و نامنظم بسته بندی می‌کنند و این موضوع به‌جای این که به راحت‌تر شدن اسباب کشی کمک کند بیشتر باعث سخت‌تر شدن این کار خواهد شد. سعی کنید به ترتیب وسایل هر اتاق را بسته بندی کنید.

به طور مثال وسایلی که مخصوص اتاق کودک است را در یک جعبه مخصوص قرار داده و روی آن لیبل مشخصی بزنید یا وسایلی که برای حمام و سرویس بهداشتی هستند را در مراحل آخر و در یک الی دو کارتن بسته بندی کنید تا به‌راحتی قابل یافتن باشند.

چسب زدن کارتن به‌خوبی

برای این که امنیت وسایل بسته بندی شده را تأمین کنید باید از چسب قوی برای بسته بندی استفاده کنید و در این کار خساست به خرج ندهید. استفاده از کارتن باکیفیت و ضخیم خود یک نکته مهم و اساسی برای بسته بندی انواع وسایل علی‌الخصوص لوازم سنگین مانند وسایل برقی می‌باشد.

در صورتی که از چسب کافی برای این کار استفاده نکنید ممکن است هنگام جابجایی بسته بندی ، کارتن از هم باز شده و وسایل پخش زمین شوند. این موضوع برای وسایل شکستنی بسیار خطرناک بوده و می‌تواند باعث شکستن آن‌ها شود. به همین دلیل بخش‌های زیرین و رویین جعبه بسته بندی را به بهترین شکل چسب بزنید.

چسب زدن کارتن بسته بندی

بسته بندی یخچال

یکی از مراحل مهم بسته بندی وسایل منزل، بسته بندی یخچال است. بسیاری از افراد به این نکته اهمیت نمی‌دهند و یخچال را همان گونه که در منزل استفاده می‌کنند در خودروی باربری قرار می‌دهند. این کار باعث خراش برداشتن و آسیب‌دیدن یخچال خواهد شد. اگر می‌خواهید یخچال خود را به شکل مناسبی بسته بندی کنید باید دور‌تا ‌دور آن را با نایلون‌های حباب‌دار یا سلفون بپوشانید و در کارتن اصلی خود قرار دهید.

بسته بندی مبلمان

توجه کنید که هرگز بسته بندی مبلمان منزل خود را دست‌کم نگیرید و اهمیت زیادی برای آن قائل باشید. مبلمان هر خانه‌ای مهم‌ترین عضو آن هستند و از آن جایی که اکثر بخش‌های این وسیله از چوب و پارچه تشکیل شده است، شرایط برای خراش برداشتن و کثیف‌شدن آن بسیار بالا می‌باشد. برای این که از آسیب‌دیدن مبلمان منزل در مراحل اسباب کشی جلوگیری کنید باید آن‌ها را با استفاده از نایلون‌های حباب‌دار، پتو، سلفون‌های ضخیم، پارچه و… بپوشانید.

فرامو ش‌نکردن بسته بندی وسایل شکستنی

و اما آخرین نکته و مهم‌ترین فاکتوری که باید برای بسته بندی وسایل منزل خود در نظر داشته باشید فراموش‌نکردن بسته بندی وسایل شکستنی است. البته بعید می‌باشد که کسی این امر مهم را فراموش کند؛ اما باید تمامی سعی خود را بکنید تا به بهترین شکل ممکن وسایل شکستنی منزل خود را بسته بندی کنید.

حتما بشقاب‌ها و کاسه‌ها را با روزنامه از هم جدا کنید، در ظروف تو خالی مانند لیوان‌ها از روزنامه مچاله شده بهره ببرید، لامپ و لوستر را در چندلایه دستمال یا روزنامه بپیچانید و سعی کنید که در جعبه آن‌ها فضای خالی قرار ندهید. با رعایت‌کردن این نکات هرگز وسایل شکستنی در اثاث‌کشی آسیب نخواهند دید.

جمع بندی

اسباب کشی منزل مراحل مختلفی دارد و همین موضوع باعث شده تا انواع وسایل خانه جابجایی زیادی را تجربه کنند. اگر می‌خواهید که وسایل منزلتان در این روند آسیب نبینند باید به طور کامل آن‌ها را بسته بندی کنید. اما سوال مهم اینجا است که چگونه این کار را انجام دهیم؟

برای این کار نکات مختلفی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها را در این مقاله از سایت جفت هیچ با هم بررسی کردیم. از بسته بندی یخچال و مبل گرفته تا استفاده از کارتن باکیفیت، چسب فراوان، دسته‌بندی وسایل و… . با رعایت‌کردن این نکات روند اثاث‌کشی راحت‌تری را تجربه خواهید کرد.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه