سرویس اینترنت ftth؛ خدمتی مدرن از فیبرونت در استان!

2 سال پیش
سرویس اینترنت ftth

سرویس اینترنت ftth، سرویس اینترنت مبتنی بر فیبر نوری است. سرعت اینترنت و پهنای باند در این سرویس بسیار بالاتر از کابل‌های مسی است؛ از این رو کاربران بسیاری اقدام به استفاده از این سرویس می‌کنند. شرکت‌های مختلفی در این حوزه خدمات ارائه می‌دهند. یکی از شرکت‌های مخابراتی ایران به نام فیبرونت نیز در میان ارائه خدمات اینترنتی خود، اقدام به ارائه پرسرعت‌ترین سرویس اینترنت دنیا کرده است. در ادامه مطلب، با سرویس اینترنت ftth ارائه شده توسط این شرکت بیشتر آشنا می‌شویم.

سرویس اینترنت ftth جزء پرسرعت‌ترین سرویس‌های اینترنت در دنیا است و با توجه به نیاز بسیاری از کاربران برای موارد مختلف، استفاده از چنین سرویس پرسرعتی نیز رو به افزایش است. اینترنت مبتنی بر فیبر نوری، کاربردها و مزایای بسیاری به همراه دارد و همچنین برای محل‌های مختلف نیز قابل استفاده خواهد بود. برای استفاده از چنین سرویسی، بهتر است که از یک ارائه دهنده مناسب استفاده کنید تا بتوانید تمام امکانات مورد نیاز را در اختیار داشته باشید.

سرویس اینترنت ftth چیست؟

با گسترش تکنولوژی و استفاده عموم کاربران و همچنین تولید داده‌های زیاد، نیاز به انتقال این داده‌ها نیز بیش از پیش احساس می‌شود. برای این کار، سرویس‌های مختلف اینترنتی وجود دارد؛ ولی پرسرعت‌ترین آن‌ها، سرویس اینترنت ftth است. با توجه به کاربردها و مزایایی که این سرویس ارائه می‌کند، استفاده از آن نیز در حال گسترش است. این سرویس بر پایه کابل‌های فیبر نوری است که از مرکز مخابراتی تا منزل مسکونی مشتری و کاربر کشیده می‌شوند.

به طور کلی، در کابل‌های فیبر نوری، داده‌ها با استفاده از سیگنال‌های نوری منتقل می‌شوند. جنس کابل‌های فیبر نوری از نوع شیشه و یا پلاستیک است. در هرکدام از این کابل‌ها، بیش از ۱۰۰ رشته فیبر نوری قرار دارد و ضخامت‌ آن‌ها نیز تا ۰٫۱ موی سر انسان است.

سرویس FTTX، چهار دسته مختلف دارد که هرکدام از آن‌ها در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. سرویس FTTB که مخفف Fiber to the Building\Business است، برای انتقال کابل فیبر نوری از مرکز مخابرات تا ساختمان اداری یا مسکونی است. در این نوع، چند مودم در ساختمان قرار می‌گیرند؛ بنابراین سرعت اینترنت در این سرویس کمتر از نوع FTTH خواهد بود. در مدل FTTC و FTTN نیز کابل نوری تا مرکز تقسیم کشیده می‌شود و از آن به بعد، با کابل‌های مسی به محل استفاده مشتری منتقل می‌شود؛ به همین دلیل، سرعت سرویس اینترنت ftth بسیار بالا است.

در سرویس‌های اینترنت، کاربران از موارد مختلفی مانند تماس صوتی تلفنی، تماس تصویری و همچنین انتقال داده استفاده می‌کنند. در سرویس‌های معمولی و با کابل مسی، تا ۶ تماس تلفنی قابل انتقال است؛ درحالی که در سرویس مبتنی بر فیبر نوری، شما می‌توانید تا ۲٫۵ میلیون تماس را منتقل کنید. در مدل FTTH، هر سه سرویس تماس صوتی، تصویری و داده در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

با توجه به این که استفاده از سرویس اینترنت FTTH نیاز به تغییر برخی از زیرساخت‌های فیبر نوری و محل ساختمان کاربران را دارد، ممکن است هزینه‌های نصب و خرید آن کمی بالا باشد؛ اما با توجه به سرعت بالا و توان برقراری تماس و غیره، تا ۳۰ درصد در هزینه‌های کاربران صرفه‌جویی خواهد شد.

مزایای استفاده از سرویس اینترنت ftth

سرویس اینترنت ftth مزایای متعددی دارد که باعث شده توجه کاربران بسیاری به آن جلب شده و به استفاده از آن ترغیب شوند. اولین مزیت و همچنین یکی از مهم‌ترین امکاناتی که اینترنت فیبر نوری FTTH در اختیار کاربران قرار می‌دهد، سرعت بسیار بالای آن است. با توجه به اهمیت استفاده از اینترنت پرسرعت برای کاربران مختلف، این ویژگی یکی از مهم‌ترین خواسته‌های مشتریان شرکت‌های خدماتی است. شرکت فیبرونت، یکی از این شرکت‌ها است که توانسته در این زمینه، رضایت بسیاری از کاربران خود را جلب کند.

یکی دیگر مزایایی که استفاده از FTTH برای کاربران دارد این است که امنیت داده‌های آن‌ها تا حد بسیار زیادی بالا می‌رود. در این سرویس، هکرها نمی‌توانند به راحتی امواج اینترنت را کنترل کنند. از طرف دیگر، کنترل کیفیت اینترنت آن نیز غیرممکن خواهد بود. از دیگر مزایای استفاده از کابل‌های فیبر نوری FTTH، مربوط به کاهش هزینه‌ها است. در سرویس‌های قدیمی و استفاده از کابل‌های مسی، هزینه‌ها روز به روز در حال افزایش است و همچنین برای نگهداری و تعمیرات شبکه نیز باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. در مورد سرویس کابل‌های نوری FTTH، این هزینه‌ها تا حدود بسیار زیادی کاهش پیدا کرده‌اند و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های کاربران می‌شوند.

با توجه به سرعت بسیار بالا و همچنین امنیتی که این سرویس اینترنت ارائه می‌کند، می‌توانید برای دوربین‌های امنیتی خود در منزل نیز از این سرویس استفاده کنید. کیفیت تماس‌های تلفنی و سرویس VoIP نیز با استفاده از اینترنت فیبر نوری FTTH بسیار بالاتر است و نویز نخواهد داشت. از طرف دیگر، برای کاربران و کسب و کارهای بزرگ و کوچک نیز باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

بهترین ارائه دهنده سرویس اینترنت ftth در ایران

در این مطلب، سرویس اینترنت FTTH که مبتنی بر فیبر نوری است، معرفی شد. اینترنت فیبر نوری، یکی از بهترین و پرسرعت‌ترین اینترنت‌های جهان است. در ایران نیز شرکت‌های مخابراتی متعددی اقدام به ارائه این سرویس می‌کند. برای ارائه اینترنت فیبر نوری، سرویس‌های مختلفی وجود دارند که پرسرعت‌ترین آن مربوط به سرویس اینترنت ftth است. در این سرویس، کابل‌های فیبر نوری از شرکت مخابراتی مورد نظر به محل مسکونی و خانه مشتری و کاربر منتقل می‌شوند.

مزایای بسیار این سرویس، باعث شده تا کاربران زیادی اقدام به استفاده از آن بکنند. برای این کار، شرکت‌های ارائه دهنده زیادی هستند. شرکت فیبرونت در ایران،‌ یکی از این شرکت‌ها است که در زمینه خدمات اینترنتی و مخابراتی فعالیت می‌کند. در این شرکت، سرویس اینترنت ftth با کیفیت بسیار مطلوبی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این سرویس، با تعرفه‌های مختلف در سایت این شرکت قابل مشاهده و خرید است. علاوه بر FTTH، سرویس‌های اینترنت دیگری از جمله ADSL، VDSL و وایرلس نیز در این شرکت ارائه می‌شوند. برای بهره‌مندی از یک اینترنت بسیار پرسرعت، می‌توانید از سایت فیبرونت دیدن کرده و با مشاهده تعرفه‌های قیمتی، اقدام به خرید بکنید و یک پرسرعت‌ترین اینترنت دنیا بهره‌مند شوید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه