مهاجرت تحصیلی به آمریکا نیاز به آزمون تافل یا آیلتس دارد؟

1 سال پیش
مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا آرزوی هر دانشجویی است. این کشور خدماتی بی نیر به دانشجویان مستعد ارائه می دهد. برای این کار نیاز به اخذ ویزای تحصیلی و شرکت در آزمون تافل یا آیلتس را نیاز دارید. با ما همرا هباشید.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

شما باید حداقل سه روز قبل از ارسال درخواست برای ویزای آمریکا، هزینه SEVIS را پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه باید یک فرم آنلاین یا کاغذی ارسال کنید. هر دو از طریق وب سایت SEVP اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) قابل دسترسی هستند. مراقب باشید که جزئیات مورد نیاز را دقیقاً همانطور که در فرم I-20 یا DS-2019 شما نشان داده شده است وارد کنید.

می توانید پس از پردازش پرداخت خود، در هر زمان که بخواهید، تأییدیه پرداخت را از وب سایت دریافت و چاپ کنید. شما به این تاییدیه به عنوان مدرک پرداخت هزینه در مصاحبه ویزای دانشجویی ایالات متحده نیاز دارید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که تأییدیه را به مأمور گمرک در بندر ورودی انتخابی خود در ایالات متحده نشان دهید، در صورتی که وضعیت غیر مهاجر خود را تغییر دهید، یا اگر برای سایر مزایای مهاجرت به ایالات متحده درخواست می کنید.

ویزای تحصیلی

پس از دریافت فرم SEVIS و پرداخت هزینه SEVIS، می توانید با کنسولگری یا سفارت ایالات متحده در کشور خود برای درخواست ویزای تحصیلی ایالات متحده وقت بگیرید. بهتر است هر چه زودتر درخواست دهید، صرف نظر از اینکه برنامه شما چه زمانی شروع می شود، زیرا زمان پردازش ویزا می تواند متفاوت باشد. ویزای شما می تواند تا ۱۲۰ روز قبل از ورود به ایالات متحده صادر شود.

درخواست ویزای آنلاین: DS-160

در همه موارد باید فرم درخواست ویزای آنلاین DS-160 را تکمیل کنید. شما باید مکانی را که می خواهید از آن درخواست کنید انتخاب کنید و مطمئن شوید که تمام اسناد و اطلاعات مورد نیاز برای پر کردن درخواست را دارید. پس از انتخاب و پاسخ به یک سوال امنیتی، به صفحات فرم هدایت خواهید شد. در بالا، شناسه برنامه خود را پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید از برنامه خارج شوید و بعداً به آن بازگردید، برای بازیابی فرم خود به این شناسه نیاز دارید. اطلاعات شخصی مورد نیاز برای تکمیل فرم DS-160 عبارتند از:

 • نام و تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن
 • مشخصات گذرنامه
 • جزئیات برنامه های سفر، و همراهان سفر
 • جزئیات سفر قبلی آمریکا
 • نقطه تماس شما در ایالات متحده
 • جزئیات خانواده، کار و تحصیل
 • اطلاعات امنیتی، پیشینه و سلامت پزشکی

شناسه SEVIS و آدرس مدرسه/برنامه ایالات متحده که قصد ثبت نام در آن را دارید (همانطور که در فرم I-20 یا DS-2019 چاپ شده است). همچنین باید یک عکس جدید و مناسب از خود در قالب توضیح داده شده در شرایط عکس آپلود کنید. اگر آپلود عکس شما با شکست مواجه شد، باید یک عکس چاپ شده – که شرایط را برآورده می کند – برای مصاحبه ویزای خود بگیرید. مراقب باشید که به تمام سوالات به طور دقیق و کامل پاسخ دهید زیرا ممکن است مجبور شوید وقت مصاحبه ویزا خود را مجدداً در صورت بروز هر گونه اشتباهی تنظیم کنید. اگر هنگام پر کردن فرم درخواست سردرگم شدید، ممکن است پاسخ سوالات خود را در وب سایت travel.state.gov بیابید.

هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید

به هزینه درخواست ویزا، هزینه ویزای قابل خواندن با ماشین یا «هزینه MRV» نیز گفته می شود. حتما دستورالعمل های پرداخت هزینه موجود در وب سایت سفارت یا کنسولگری خود را مرور کنید زیرا ممکن است روش ها متفاوت باشد. با این حال، به طور کلی، سه راه برای پرداخت هزینه درخواست ویزای غیر قابل استرداد و غیرقابل انتقال وجود دارد:

 • حضوری در بانک مورد تایید
 • از طریق تلفن (شماره تایید هزینه دریافت خواهید کرد)
 • آنلاین (شما باید رسید خود را چاپ کنید)

در طول تحقیق خود، اگر با اصطلاح «هزینه صدور ویزا بر اساس متقابل» برخورد کردید، نگران نباشید – این برای متقاضیان ویزای F1، F2، M1، M2، J1 و J2 صدق نمی کند. هنگامی که به قرار ملاقات ویزای خود رسیدید، رسید هزینه MRV از شما خواسته می شود. برخی از متقاضیان ویزای J در صورت شرکت در برنامه آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) یا برنامه تبادل فرهنگی و آموزشی با بودجه فدرال با شماره سریال برنامه G-1، G-2، G- نیازی به پرداخت هزینه های پردازش درخواست نخواهند داشت. ۳ یا G-7.

آزمون تافل

یک راهنمای مطالعه بردارید

یکی دیگر از راه های فوق العاده برای آماده شدن برای تافل، گرفتن راهنمای مطالعه است. یک کتاب خوب تافل شما را در تمام بخش‌ها راهنمایی می‌کند، توصیه‌های صحیح، راهنمایی‌های استراتژی، سوالات تمرینی و پاسخ‌های مثال را ارائه می‌دهد. طیف کاملی از کتاب‌های خوب تافل وجود دارد، و همچنین تعداد زیادی کتاب نه چندان خوب. خوشبختانه برای شما، ما در مورد بهترین ها در اینجا نوشته ایم.

یک روال مطالعه ایجاد کنید

خیلی قبل از آزمون شما ایده آل است. با تنظیم یک برنامه و پایبندی به آن، در زمان بسیار صرفه جویی می کنید و کارهای بیشتری انجام می دهید. به جای معطل کردن پنج ساعت، سر خود را پایین بیاندازید و یکی دو ساعت مطالعه کنید. من توصیه می‌کنم هر روز فقط با یک ساعت شروع کنید (اگر چند ماه دیگر به آزمون شما می‌رسد)، سپس با نزدیک‌تر شدن آزمون، شاید این زمان را تا دو یا سه ساعت افزایش دهید. در هفته آخر قبل از امتحان، می توانید دوباره برنامه را سبک کنید، فقط یک ساعت یا کمتر برای تنظیم مهارت های خود صرف کنید. در حالت ایده‌آل، شما مجبور نیستید برای امتحان خود «مشکل» کنید، زیرا به لطف روتین خود به خوبی آماده خواهید شد.

آقای اپلایگرفتن نمره ای خوب در آزمون آیلتس و تافل شما را یک قدم به هدف خود در زمینه مهاجرت نزدیک می کند. برای فهمیدن اهمیت این موضوع و پیدا کردن جواب سوال های خود به وب سایت sirapply.com مراجعه کنید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه