هرگز نباید بطری های آب معدنی را مجدد استفاده نمایید

5 سال پیش
بطری های آب معدنی

تاحالا شده بخواین برید باشگاه یا هر جای دیگه، بگید ننه، بطری آب معدنی ما رو پر کن می خوام برم، والا کیه که دیگه یک آب معدنی بخره ۲۵۰۰ تومان! اینو داشته باشید تا بریم سراغ مورد بعدی، آقا میگن کلا، کلنا نباید از بطری های آب معدنی مجدد استفاده کنید و این یک اشتباه بسیار بزرگ است.

مواد شیمیایی BPA در بطری آب معدنی

BPA

پس نتیجه می گیریم که مجدد برید آب معدنی بخرید یا یک دونه از اون بطری های فلزی کوچولو بخرید. عارضم خدمتتون که این بطری ها از یک ماده ی شیمیایی به اسم بیسفنول که با نام BPA است، ساخته می شود. از قرار معلوم وقتی شما از این بطری های آب معدنی مجدد استفاده می کنید باعث می شود که این ماده ی شیمیایی مادر مرده وارد آب شود و در نتیجه باکتری های آن به شدت رشد می کنند و در شکاف های این بطری قرار می گیرند، پس آقا عواقبش دیگه پای خودتونا! پس هر وقت ننه تون خواست اون بطری های آب معدنی رو برای شما پر کند، جفت پاتون رو می کنید توی یک کفش و میگید که ننه من یک قمقمه ی فلزی یا یک آب معدنی تازه می خوام.

همچنین بخوانید، چه عواملی روی اعتیاد قهوه تاثیر می گذارد | عوارض قهوه

بطری فلزی

والدین گرامی هم باید به این مسائل آگاه باشند و حالا اگر بچه هاتون زبون درازی کردند، می توانید با یک پس گردنی حساب شده موضوع رو ختم به خیر کنند. متاسفانه آگاهی مردم نسبتا خیلی کم است و زیاد می بینیم که از این بطری ها مجدد استفاده می کنند، تازه اگر هم مواد پلاستیکی در ساختش از BPA استفاده نشده باشه، حالا معلوم نیست دیگه از چه مواد شیمیایی در داخل آن استفاده شده و اگر که توی اینگونه بطری ها آب می خورید دیگه خدا به دادتون برسه!

اثر بد روی هورمون های بدن

این بطری های پلاستیکی کوچولو می توانند بر روی هورمون های بدن هم اثر بدی به جای بگذارند. طبق تحقیقی که دانشمندان آمریکایی انجام دادند، بیش از نود و سه درصد از این بطری ها، از ماده میکروپلاستیک برخوردار بوده است که می تواند بسیار مضر باشد. یک مواد شیمیایی دیگر که در ساخت این بطری های پلاستیکی استفاده می شود، پلی اتیلن ترفتلات می توان نام برد. پس اگر یک بار از این بطری ها استفاده کنید، خطری ندارد ولی این که دم به دقیقه بطری رو پر کنید و با خودتان ببرید، بسیار مضر است چرا که با هر خراش یا کمی گرما می تواند وارد آب شود و آب را شیمیایی کند.

بطری های آب معدنی

باکتری در بطری های آب معدنی

نکته دیگه ای که باید در نظر گرفت این است که این بطری ها از لحاظ باکتری ها هم دچار آلودگی می شوند، یعنی وقتی شما کرول کرول، با دهنتان از آب معدنی می خورید یا به بطری دست می زنید، این باکتری ها وارد بطری می شوند و آن را آلوده می کنند. از طرفی، دهانه این بطری ها کوچولو هست، نمیشه به درستی آن را شست.(بنداز دور دیگه بره!)

خلاصه بگم که نکنید این کارا با خودتون، برای سلامتی خودتون ارزش قائل شید. می توانید از قمقمه های فلزی که به راحتی قابل شست و شو هستند، استفاده نمایید. پس جدا از این بطری ها در استفاده مجدد خودداری نمایید و بعد که آب معدنی تموم شد ، بندازینش دور، ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید و به سلامت بدن و جسم خودتان اهمیت می دهید، سایت ما جفت هیچ

1
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • M.eslamkish
    15 آگوست 2019

    عالی بود ممنون از اطلاع رسانی تون