کرید اونتوس پرفروش ترین ادکلن شد

8 ماه پیش
کرید اونتوس

در گزارشی که اخیراً در ۲۸ ماه می سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر شده است، کرید اونتوس پر فروش ترین ادکلن شد ؛ اما شاید تازه واردان ادکلن، Creed را به راحتی نادیده بگیرند؛ چرا که رایحه‌های آن گران است.

خریداران جوان‌ و حتی سالخورده همیشه نام Creed را به یاد دارند؛ اما باید دانست که نام Creed، سازنده رایحه، می‌تواند تاریخچه خود را به بیش از ۲۵۰ سال پیش برگرداند، به زمانی که کرید لباس‌های خوش‌دوخت و رایحه‌های مخفی می‌ساخت.

کرید قبلاً عطرهای خود را به خانواده های سلطنتی و اشراف عرضه می کرد؛ ولی در حال حاضر، تعدادی ادو پرفیوم فوق‌العاده گران‌ قیمت مانند Aventus به فروش می‌رساند.

کرید از کجا می آید؟

تاریخچه آنها می گوید: این داستان منحصر به فرد در سال ۱۷۶۰ میلادی شروع شد؛ زمانی که یک جفت دستکش چرمی معطر به پادشاه جورج سوم تحویل داده شد. از آن زمان، آنها دستکش‌های معطر را نمی‌سازند؛ اصلاً چه کسی آن را می‌پوشد!؟ در عوض بیش از ۲۰۰ فرمول عطر مختلف را تولید کرد که به طور مساوی بین زن و مرد تقسیم شد. در مرتبه بالای ارزش و رایحه در بین همه ادکلنهای این برند محبوب، Aventus، پرفروش‌ترین ادکلن مردانه قرار دارد که در سال ۲۰۱۰ میلادی عرضه شد. از آن زمان، این عطر با وجود اینکه یکی از گران‌ترین عطرهای موجود در بازار است، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

چه کسی Creed Aventus را ساخت؟

Aventus توسط رهبر برند نسل ششم، اولیویه کرید، پسرش، اروین، و استاد عطرساز ژان کریستوف هرو، که عطرهایی برای Comme des Garcons،Dolce & Gabbana ، Mugler ساخته است، توسعه داده شد. وی مربی عطرساز استاد پیر بوردون بود، که مدت‌ها به عنوان یک نوع عطر نویس برای کرید بزرگ خدمت می‌کرد، کسی که باعث شد بسیاری باور کنند که او تنها بینی پشت فهرست وسیع برندش است. همین موضوع است که کرید را به نامی معروف تبدیل کرد – این و میراثی چند صد ساله در صنعت مد. اما The Ghost Perfumer: Creed, Lies, & the Scent of the Century در سال ۲۰۲۱ میلادی توسط نویسنده گیب اوپنهایم، این مجموعه را روشن کرد و بوردون و هرو را به عنوان دوتایی پشت بسیاری از عطرهای پرفروش این برند – از جمله آونتوس – به نمایش گذاشت. هرو به Gear Patrol می‌گوید: “Olivier Creed یک مرد جدید می‌خواست. خانه Creed  با پیر بوردون، مربی من کار می‌کرد، به همین دلیل است که اولیویه با من تماس گرفت.” “روزی که او پروژه جدید مردانه خود را به من ارائه کرد؛ اولیویه مُشک روی دستش بسته بود. مّشک بسیار پیچیده و جالب. آن روز تصمیم گرفتیم که این مُشک نقطه بیان این ماجراجویی جدید باشد.

چرا Creed Aventus اینقدر گران است؟

میراث و اسطوره سازی – و تأکید بر مواد طبیعی چیزی است که ادکلن اونتوس را گرانتر از تصور کرده است. همانطور که در مورد اکثر برندهای لوکس وجود دارد، برچسب های ارزان تری نیز وجود دارد که محصولات همتراز خود را تولید می کنند، اما قیمت اونتوس از خوش نامی و بدنامی حاصل می شود که از اسپری این عطر ارزشمند و خوشبو ناشی می شود. به همین دلیل است که قیمت یک بطری Creed Aventus بین ۳۶۵ تا ۱۲۶۵ دلار است. اما کرید اونتوس نیز عطری با کیفیت است – نه فقط یک نماد وضعیت نجومی گران قیمت. این عطر در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط سایت عطری مستقل BaseNotes به عنوان بهترین عطر مردانه انتخاب شد و بهترین ادکلن مردانه دهه ۲۰۱۰ میلادی توسط جاستین فنر انتخاب شد که گفت: “در هشت سال اخیر، این ترکیب غیرمنتظره مردانه از آناناس، یاس، نعناع هندی و وانیل به پرفروش ترین عطرهای این شرکت تبدیل شدند – دستاوردی که با این عطر، طبق گزارش های Creed از دهه ۱۷۰۰ میلادی رایحه هایی تولید کرده است، بسیار چشمگیرتر شد.

کرید اونتوس چه بویی دارد؟

همانطور که قبلاً گفتیم، در این رایحه ابتدا آناناس خودنمایی می کند، اما لایه‌هایی از یاس، نعناع هندی، وانیل، مُشک و کهربا نیز وجود دارند. این یک شمشیر دو لبه است، تستر این عطر می گوید: یک قسمت میوه ای، بخشی دیگر دودی و اغوا کننده است. این به آن کمک می‌کند تا در نخستین اسپری یک‌طرفه نشان داده شود و با گذشت روز و در تعامل با پوست و عطر طبیعی آن، تکامل یابد. هرو توضیح می دهد: ایده آمبروکسان را آوردم، این ماده ای که دوست دارم با نت مشک چوبی آن بسازم. آمبروکسان حسی و عمقی فوری را به عطر می بخشد .”در ساخت نهایی، این دو ماده کلیدی هستند و تقریباً به یک نسبت نواخته می شوند. من همچنین پاتچولی را اضافه کردم تا عطر را با ظرافت شیپری نمایان کنم”. با این وجود، این عطر بدون شک یک عطر مردانه است – و در عین حال یک رایحه محبوب است. به قول هرو، اونتوس به دلایل متعددی صعود کرد؛  او می گوید: من فکر می کنم ترکیبی از چندین عنصر است [این] یک امضای بویایی نوآورانه، قدرتمند و بسیار مردانه است که جنبه غیرمنتظره ای از طراوت میوه ای آبدار را نیز به ارمغان می آورد.

خلاصه اینکه این عطر ترکیبی پیچیده از رایحه میوه ای و غنی برای افرادی است که از یک زندگی خوب لذت می برند.

داستان عطر Aventus:

ادکلن اونتوس استثنایی از زندگی دراماتیک یک امپراتور تاریخی الهام گرفته شده است که قدرت، ثروت و موفقیت را جشن می گیرد. این عطر که در سال ۲۰۱۰ میلادی معرفی شد و توسط دست ماهر عطرساز نسل ششم اولیویه کرید و با همکاری پسرش اروین ساخته شد، به پرفروش‌ترین عطر در تاریخ این برند تبدیل شده است. اولیویه نام نمادین خود را برگرفته از “a” (از) و “ونتوس” (باد) خلق کرد و نشان می‌دهد که مرد آونتوسی قرار است زندگی رانده‌ای داشته باشد و همیشه با باد پشت سرش به سوی موفقیت می‌تازد.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه