بررسی بازی Call of Duty: Black Ops 4

3 سال پیش
Black Ops 4

نسخه ی جدید کالاف دیوتی با رویکردی جدیدی مواجه شده است اما آیا این رویکرد جدید توانسته Black Ops 4 را به یک بازی موفق تبدیل کند؟ مجموعه های بزرگ، ممکن است در طول زمان دست خوش تغییراتی مختلفی بشوند، تغییراتی که گاهی به بهترین شکل ممکن جواب می دهد و گاهی هم می توانند آن را به شکست تبدیل کنند. Black Ops 4 جدیدترین مجموعه کالاف دیوتی است که برای اولین بار در تاریخ، این سری بخش داستانی آن حذف شده است و تمرکزش را روی ارائه یک بازی چند نفره تمام عیار گذاشته است.

حذف بخش داستانی در Black Ops 4 یک مورد مثبت یا منفی؟

تصمیمی که راستش رو بخواین، نمیشه آن را یک مورد مثبت دونست و نه خیلی ازش گله کرد و غر زد، چرا که قطعا همه ی ما از بودن یک بخش داستانی درست و حسابی در بازی استقبال می کردیم اما خب، از طرفی دیگر، Black Ops 4 در حالت فعلی، آنقدر کامل و غنی است که حداقل طرفداران بازی های چند نفره، گلایه ای بابت حذف بخش داستانی نداشته باشند.

Black Ops 4

هوش مصنوعی ضعیف دشمنان در بازی Black Ops 4

البته Black Ops 4 هم بدون محتویات تک نفره و داستانی نیست و یکسری مراحلی کوتاه دارد که راستش رو بخواین نه می تواند به شکل جذابی، پیش زمینه داستانی این شخصیت ها رو ارائه بدهد و نه از حیث گیم پلی چیزی به بازی اضافه می کند. تازه در جریان بازی، هوش مصنعوی خیلی بد دشمن هم حسابی توی ذوق می زند و همین عامل حس می شود که فکر کنیم سازنده ها این مراحل رو به نوعی از روی اجبار و ناچاری به بازی اضافه کرده اند.

اما در یک بازی چند نفره چیزی که اهمیت خیلی جذابی دارد، گیم پلی جذاب و متعادل، محتوای غنی و ویژگی های عظیمی قرار دارد که خب Black Ops 4، در این زمینه قطعا نمره قبولی گرفته است. اجازه بدید تعریف و تمجدید از ویژگی های مثبت بازی رو با اشاره به گان پلی بی نقص آن شروع کنم.

گان پلی بازی

از همون اولین باری که اسلحه رو در دستان می گیرید و باهاش دشمنی رو از پای در می آورید، متوجه می شوید که گان پلی این بازی چقدر روان و لذت بخش است و حس شلیک کردن با انواع و اقسام اسلحه ها از شات گان گرفته تا انواع مسلسل ها، در جذاب ترین شکل ممکن ارائه می دهد.

جدا از این، این بازی سه بخش مجزا هم را در قالب قسمت های مختلف دارد که هر کدام ساعت ها برای سرگرم کردن مخاطب ها ارائه می شود. در قسمت چند نفره بازی، می توانید در حالت های مختلف وارد نبرد های سنگینی بشوید و برای برنده شدن تلاش کنید. برای این بخش نقشه های خیلی متنوعی ارائه شده اند و اصلا از این نظر کمبودی احساس نمی شود. علاوه بر این، حالت های قدیمی و جدید از کنترل، باعث شده بازی از لحاظ حیث چند نفره، شرایط بدی نداشته باشد.

Black Ops 4

تنوع بالای نقشه ها، وجود قسمت های مختلف که هر کدام قابلیت های منحصر به فردی دارند و صد البته گیم پلی روان بازی، سیستم ارتقا و شخصی سازی که کاملا حس پیشرفت رو به شما می دهد و باعث می شود تا بازی کردن بخش چند نفره لذت خیلی زیادی داشته باشد. سرور های با کیفیت هم در این راه، کاربران را همراهی می کنند تا مشکلی از این حیث حتی با اینترنت معمولی هم نداشته باشید.

گیم پلی واقعی گرانه

به اضافه ی همه ی این ها، حذف شدن احیای خودکار سلامتی و مواردی مثل راه رفتن روی دیوار که در نسخه ی Black Ops 3 شاهد بودیم، باعث شدن که گیم پلی بازی بیشتر به سمت تیمی تر و واقعی گرانه تر پیش برود که تاثیر خیلی مثبتی هم در روند این بخش گذاشته است.

چند سالی است که بخش زامبی عضو جدا نشدنی از بخش کالاف دیوتی به حساب می آید و در Black Ops 4 توی جذاب ترین و سرگرم کننده ترین بخش خودش بر می گردد. در بخش زامبی شاهد سناریو های مختلفی از کشتی تایتانیک تا میدان نبرد گلادیاتور ها هستند که هر کدام با روایت یک داستان نه چندان غنی ولی کافی کاربران را درگیر یک تجربه جدید می کند که بعیده که بعد از چندین و چندبار تجربه، از آن خسته شوید. چرا که گیم پلی بخش زامبی، حس و حال منحصر به فردی نسبت به سایر بخش ها دارد. البته از همه مهم تر، یک تجربه ی مبتنی بر همکاری واقعی رو ارائه می دهد.

Black Ops 4

بتل رویال

در نهایت، گل سرسبد کالاف دیوتی جدید، بخش بتل رویال آن می باشد. بخشی که به لطف داشتن یک نقشه بزرگ، محیط های فراموش نشدنی از نسخه های قبلی کالاف دیوتی رو میشه در آن دید و صد البته بهره بردن از گان پلی روان بازی میشه آن را بهترین تجربه ی حال حاضر دونست که درست است خیلی ویژگی منحصر به فردی در مقایسه با بازی های بتل رویال دیگه نداره و کماکان در فرود آمدن و تلاش برای زنده ماندن خلاصه می شود اما همین ویژگی ها، به شکلی ارائه می شود که حتی اگر بار ها و بار ها هم در آن کشته شوید باز دوست دارید سراغش بروید و از بازی لذت ببرید.

Black Ops 4 البته عاری از مشکل هم نیست، مثلا نشانگری که در نقشه تعیین می کنید در محیط بازی هم نشان داده می شود تا بتوانید جایی رو که خودتان با دوستانتان تعیین کردید را پیدا کنید. یک مشکل دیگه که در کل بازی وجود دارد که احتمالا به دلیل بزرگ بودن نقشه Black Ops 4، بیشتر به چشم می آید، دیر لود شدن بافت هاست که گاهی باعث می شود از بعد فنی، گرافیک بد و ضعیفی رو در بازی شاهد باشیم.

همچنین ببینید، تریلر بازی Call of Duty black Ops 4

در حالت کلی Black Ops 4 یک تجربه جدید و نو در سری کالاف دیوتی به حساب می آید که شاید کسانی که انتظار یک بخش داستانی درست و درمونی رو داشتند، نتوانند بازی کنند اما اگر به دید یک بازی چند نفره به سراغش بروید، قطعا می توانید ساعت های خوشی را باهاش داشته باشید و از یک تجربه ی رقابتی و تیمی هیجان انگیز، با محتویات غنی و کامل لذت ببرید. همچنین می توانید اطلاعات بیشتر از این بازی را در اینجا مشاهده نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه