چگونه چروک روفرشی را از بین ببریم ؟

10 ماه پیش
چروک روفرشی

چگونه چروک روفرشی را از بین ببریم؟ این سوال یکی از دغدغه های مهم افراد با پهن کردن روفرشی در خانه است. جالب است بدانید که به قدری خانم ها درگیر این موضوع بوده اند که اصلا از پهن کردن روفرشی روی فرش های خود پشیمان شده اند.

هیچ کسی دوست ندارد که خانه ای به هم ریخته و بی نظم داشته باشد؛ اما به طور ناخودآگاه با پهن کردن روفرشی، نظم فرش خانه به هم ریخته می شود؛ چرا که با راه رفتن روی آن، هر چند دقیقه یکبار مجبور به خم شدن و صاف کردن روفرشی می شوید.

اما تا کی باید زحمت صاف کردن روفرشی را تحمل کنیم؟ کاملا حق با شما است. اما این را هم باید بدانید که همه روفرشی ها هم زود به زود چروک نمی شوند. این که کدام روفرشی بیشتر چروک شود، بستگی زیادی به چنس پارچه آن ها دارد.

اما با وجود درگیری آقایان و مخصوصا خانم ها برای چروک شدن روفرشی، راه های مختلفی برای جلوگیری از این موضوع پیدا شده است. اما اگر می خواهید که با بهترین راهکار برای خلاصی از چروک روفرشی آشنا شوید، حتما ادامه این مطلب از یزد نساج را تا انتها مطالعه کنید.

راهکارهای جلوگیری از چروک شدن روفرشی چیست؟

قبل از این که راهکارهای خانگی و آسان برای جلوگیری از چروک شدن روفرشی را از وبسایت یزد نساج ارائه کنیم، باید بگوییم که علت اصلی چروک شدن روفرشی روی فرش، سر خوردن آن است. بافت برخی از فرش ها بسیار نرم است و در تماس روفرشی اصطکاک ایجاد می کند. بنابراین چروک شدن معمول روفرشی، خیلی غیر عادی نیست.

زمانی این اتفاق غیر عادی می شود که هر چند دقیقه یکبار، چروک شود و حتی به شکل لوله در بین فرش قرار گیرد. برای آن که از چروک شدن روفرشی جلوگیری کنید، راهکارهای زیر را پیشنهاد می کنیم:

۱٫قراردادن وسیله سنگین روی روفرشی

در اکثر خانه ها، مبلمان و ویترین وجود دارد که به طور دائمی در خانه هستند. یکی از موارد مهم برای اطمینان از صاف بودن روفرشی، گذاشتن پایه مبلمان، میز یا حتی ویترین روی گوشه کناری روفرشی است.

البته حتی می توانید از گلدان سنگینی هم برای این کار استفاده کنید؛ اما توجه کنید که روفرشی باید چند وقت یک بار شسته شود و باید به فکر خارج کردن آن از زیر این وسایل سنگین هم باشید.

۲٫ از گیره نگهدارنده روفرشی استفاده کنید.

با توجه به نارضایتی افراد درباره چروک شدن روفرشی، گیره های روفرشی برای نگهداری روفرشی روی فرش ها تولید شده است. این گیره ها مانند سنجاق کوچکی است که در چهار طرف فرش نصب می شود. بنابراین با کشیده شدن روفرشی از چهار سمت، روفرشی کشیده می شود و دیگر نگرانی شما را از بابت چروک شدن برطرف می کند.

البته اگر گیره ها کیفیت مناسبی نداشته باشند یا زیاد از حد کشیده شوند، سر انجام آن ها شکستگی است. از طرفی اگر کودک پر جنب و جوش و کنجکاو در خانه خود داشته باشید هم، امکان کنده شدن آن ها از اطراف روفرشی وجود دارد.

۳٫ خرید روفرشی های با سایز بزرگتر

به طور کلی برای خرید کاور تشک کشدار یا حتی روفرشی، همه تاکید به حفظ سایز تشک و فرش دارند ؛اما یکی از راه های صاف نگهداشتن روفرشی، خرید روفرشی هایی با سایز بزرگ تر است. مثلا اگر فرش شما ۶ متری است، روفرشی های ۹ متری را خرید کنید. سپس آن را روی فرش پهن کنید و اضافه های اطراف آن را در زیر فرش قرار دهید. حتی می توانید با استفاده از سنجاق، آن را به زیر فرش وصل کنید. البته ممکن است که طرح کلی روفرشی با این کار به هم بخورد.

۳٫ استفاده از ترمز فرش در زیر روفرشی

طبق تجربه های برخی از خانم های خانه دار که راه های مختلفی را برای راحت شدن از چروک شدن روفرشی طی کرده اند، استفاده از ترمز فرش در زیر روفرشی هم شاید تاثیر مثبتی بگذارد.

البته با توجه به این که روفرشی مدت زیادی روی فرش قرار می گیرد، شاید این راه گزینه مناسبی نباشد؛ چرا که استفاده از ترمز فرش، سبب آسیب به فرش می شود. به این صورت که در مدت طولانی، روی فرش جا می اندازد و جلوه بدی را ایجاد می کند. از طرفی در تمامی جاهای فرش نمی توانید از ترمز فرش استفاده کنید و امکان چروک شدن روفرشی در قسمت های مختلف وجود دارد.

۴٫ استفاده از روفرشی کشدار

اگر به دنبال بهترین، مناسب ترین و کم دردسرترین راه برای خلاصی از چروک روفرشی هستید، باید تنها به سراغ روفرشی کشدار بروید. در طراحی این مدل از روفرشی ها، کش های باکیفیتی وجود دارد که در اطراف آن دوخته شده است. همین موضوع سبب می شود که این کش ها در زیر فرش قرار بگیرند و به هیچ عنوان باعث چروک شدن روفرشی نشوند.

از طرفی روفرشی کشدار جدای از چروک نشدن، مزایای بیشتری هم دارد. مثلا خانه شما با وجود این مدل روفرشی ها، زیباتر و منظم تر می شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم که به جای راهکارهای موقتی یا حتی نامناسب، برای خرید روفرشی کشدار اقدام کنید.

روفرشی کشدار از کجا بخریم؟

امروزه تولید کنندگان روفرشی، با توجه به نارضایتی مشتریان از چروک شدن روفرشی، به فکر تولید روفرشی کشدار افتاده اند. بنابراین تنوع روفرشی در فروشگاه های اینترنتی مختلفی از جمله با سلام و دیجی کالا زیاد شده است. اما اگر به دنبال تولید کننده روفرشی کشدار هستید، به دنبال تولید کنندگان معتبر این مدل روفرشی مانند یزد نساج باشید.

قطعا با خرید مستقیم از تولید کنندگان روفرشی، در صورت بروز مشکل برای روفرشی، می توانید به محل تولیدی مراجعه کنید و با آن ها در این مورد ارتباط داشته باشید. البته با مراجعه به وبسات یزد نساج، می توانید همزمان برای خرید کاور تشک کشدار و پرده پانچی هماهنگ با مدل روفرشی خود اقدام کنید.

جان کلام

تمامی افرادی که از روفرشی استفاده می کنند، به دنبال راه های جلوگیری از چروک روفرشی هستند؛ از همین رو ما در این مطلب، چند راهکار ساده برای از بین بردن چروک روفرشی را ارئه کردیم. شما می توانید برای اطمینان از قیمت و تنوع طرح های روفرشی کشدار، به وبسایت یزد نساج مراجعه کنید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه