با شرایط و قوانین اجاره ماشین در مشهد بیشتر آشنا شوید

2 سال پیش
اجاره ماشین در مشهد

از قدیم تا به امروز شهر مشهد به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری در کشور ایران بوده است. از این رو رفته رفته شاهد گسترش امکانات تفریحی، خدماتی و … به گردشگران در این شهر بوده‌ایم. یکی از مهم‌ترین این خدمات رشد شرکت‌های اجاره خودرو در مشهد بوده است. همانطور که از اسم این دسته از کسب وکارها پیداست، خدماتی در حوزه اجاره انواع ماشین‌های داخلی و خارجی در شهر مشهد را به متقاضیان خود ارائه می‌کنند.

شرکت رهسپار هم با فعالیت تخصصی در حوزه اجاره خودرو در مشهد و با تکیه برتجربه خود در بازارهای بین المللی این حوزه کاری، ترکیبی از تخصص، مشتری مداری و بروز بودن را در اختیار مشتریان قرار داده است. در این بخش توضیحاتی تکمیلی در خصوص شرایط اجاره ماشین در مشهد، مدارک لازم و هزینه‌های مربوط به آن در جهت آشنایی بیشتر متقاضیان این خدمات ارائه می‌کنیم. با رهسپار همراه باشید.

شرایط اجاره ماشین در مشهد

امروزه در میان مسافران و یا حتی افراد بومی اجاره ماشین بسیار رواج یافته است. چرا که با توجه به اینکه مردم همواره به دنبال آسایش، رفاه و راحت‌ترین شرایط برای خود هستند، به خصوص در میان مسافران، اجاره خودرو بسیار پرطرفدار نیز می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت که از جمله مهم‌ترین دلایل محبوبیت اجاره خودرو در مشهد، بزرگ‌تر شدن دایره سفرها، به ویژه سفر به شهر مشهد نیز می‌باشد.

از شرایط اصلی اجاره ماشین در مشهد این است که معمولا پیش از تحویل خودرو به متقاضی، خودرو صورت کامل از لحاظ آسیب دیدگی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. از این رو از آن فیلمبرداری شده تا در زمان برگشت خودرو، خسارات احتمالی که به آن وارد شده است، قابل تشخیص باشد.

اجاره ماشین در مشهد امری بسیار ساده بوده، و افراد و مسافرین می‌توانند با توجه به بودجه و نیاز خود، و همچنین میزان ساعات یا تعداد روزهای مورد نیاز، خودروی مد نظر خود را انتخاب نموده، و و با توجه به شرایط و مدارک تعیین شده‌‌ای اقدام به اجاره جاره خودرو نمایند.

همچنین افرادی که برای اجاره ماشین در مشهد به شرکت مربوطه مراجع می‌نمایند می‌بایست حتما دارای گواهی‌نامه رانندگی بوده، و در زمان عقد قرارداد آدرس دقیق منزل یا محل سکونت را درج کرده، و بیمه نامه، شماره تلفن و یک کارت اعتباری را به شرکت مذکور ارائه دهند.

قوانین کرایه ماشین در مشهد

قرادادهای تنظیم شده برای کرایه خودرو در مشهد، مانند هر قرارداد رسمی تابع قوانین کشور نیز می‌باشد. افراد جهت عقد قرارداد اجاره خودرو در مشهد، می‌بایست علاوه بر مدارک لازم برای اجاره خودرو ، اطلاعات کافی در خصوص قوانین کرایه ماشین را داشته باشند.

چنانچه افراد تمایل به کرایه ماشین در مشهد بدون راننده را داشته باشند، می‌بایست توجه داشته باشند که از زمانی که خودرو را در اختیار می‌گیرند، تمامی مسئولیت‌های آن به صورت تمام و کمال بر عهده خود ایشان نیز می‌باشد.

لازم به ذکر است که در خصوص کرایه ماشین در مشهد بدون راننده، هر کدام از خودروها از محدودیت کیلومتر مشخصی در هر روز برخوردار می‌باشند، که در صورت عدم رعایت و بالاتر رفتن از حد مجاز، فرد متقاضی ملزم خواهد بود که برای هر کیلومتر ضافی مبلغ مازادی را پرداخت نماید.

از قوانین مهم دیگر در امر کرایه ماشین در مشهد این است که، زمانی که موعد اجاره ماشین بعد از تاریخ تعیین شده در هنگام قرارداد، منقضی شود، مستاجر می‌بایست خودرو را بر طبق توافق در محل تعیین شده تحویل نماید، و در غیر این صورت و با وجود تاخیر، فرد خاطی باید علاوه بر پرداخت هزینه اضافی، ملزم به پرداخت خسارت دیرکرد نیز می‌باشد.

اجاره خودرو در مشهد

همچنین می‌بایست بعد از اتمام قرارداد تا مدتی مبلغ مشخصی از وجه ضمانت نزد شرکت کرایه خودرو در مشهد باقی بماند، تا گواهی عدم خلافی خودرو در تاریخ قرارداد دریافت شود. پس از آن تمامی مبلغ امانت، به مستاجر باز خواهد گشت.

مدارک مورد نیاز جهت کرایه خودرو در مشهد

جهت کرایه خودرو در مشهد، مستاجر موظف است تا مدارکی را به شرکت اجاره خودرو مشهد ارائه نماید.

البته شایان ذکر است که به طور کلی شرایط کرایه خودرو در مشهد، مشابه تمامی شرکت‌های فعال در این زمینه بوده و یکسان نیز می‌باشد. اما ممکن است در بعضی از نکات و ارائه مدارک، هر شرکت با شرکت دیگری تفاوت‌هایی داشته باشند.

در حالت کلی مدارک مورد نیاز جهت کرایه خودرو در مشهد برای اتباع ایرانی عبارتند از:

  • چک یا سفته متناسب با مبلغ و هزینه خودرو
  • کارت ملی
  • گواهی‌نامه رانندگی
  • سند ملکی متعلق به شخص متقاضی اجاره
  • به ودیعه گذاشتن درصدی تعیین شده از ارزش خودرو ایرانی و همچنین درصد تعیین شده‌ای از ارزش سایر خودروها

و همچنین برای اتباع خارجی عبارت است از:

  • کارت ملی و شناسایی معتبر
  • ویزا و پاسپورت
  • تصویر بلیط رفت و برگشت مشتری
  • گواهی‌نامه رانندگی
  • به ودیعه گذاشتن درصدی تعیین شده از ارزش خودرو ایرانی و همچنین درصد تعیین شده‌ای از ارزش سایر خودروها

مزایای اجاره خودرو در مشهد از رهسپار

اجاره خودرو در مشهد از شرکت رهسپار مزیت‌های فراوانی را جهت رفاه حال افراد و مسافران به دنبال دارد، که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

افزایش توان مالی

در صورتی که شخصی در یکی از شهرهای بزرگ مانند مشهد سکونت داشته و نیازی به استفاده روزانه از اتومبیل را نداشته باشد، با اجاره خودرو در مشهد این امکان برایش فراهم است تا با اجاره یک خودرو، خود را از پرداخت هزینه‌های مازاد از قبیل بیمه ماشین، پارکینگ، و دیگر هزینه‌های مربوط به خودرو وتعمیرات آن رها کرده و به راحتی و با پرداخت هزینه‌ای کمتر به خصوص در برابر خرین خودرو، از امکانات آن استفاده نماید.

افزایش کیفیت سفر برای مسافرین

این امکان برای مسافرین محترم فراهم است که از طریق راه‌های ارتباطی شرکت رهسپار در خصوص اجاره خودرو اقدام نمایند، یا در هنگام ورود به شهر مشهد اقدام به اجاره خودرو در مشهد نمایند. که قطعا این کار به کیفیت سفر خود و رفاه خود و خانواده خود کمک فراوانی خواهند نمود.

تامین آسایش، امنیت و راحتی

با اجاره نمودن خودرو در هنگام سفر، مسافرین می‌توانند آزادی عمل بیشتری داشته باشند و همچنین قادر خواهند بود تا از مکان‌های مختلف تفریحی و حتی دور دست نیز بازدید نمایند، که با این کار به آسایش و امنیت روانی بیشتری دست خواهند یافت.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه