تقویت حافظه با خواندن و پاسخ به سوالات دیگران

3 سال پیش
تقویت حافظه

روش های زیادی برای تقویت حافظه همچون تمرین، تکرار، مصرف مواد غذایی مقوی، بهره گیری از روش و متد های جدید (فلش کارت ها و…) وجود دارد اما یکی از مهمترین این روشها،  تقویت حافظه با خواندن و پاسخ به سوالات دیگران می باشد. به عبارتی شما با تکرار یک موضوع سخت می توانید آن را به فراموشی بسپارید. این روزها سایت، گیم و اپلیکشین های بسیاری برای این موضوع طراحی شدند که با پاسخ به سوالات درج شده در آن علاوه بر تقویت حافظه و میزان اطلاعات شما نیز سنجیده می شود .

تقویت حافظه با خواندن و پاسخ به سوالات دیگران با ویکی دانا

مغز شما یک عضله است و مانند هر عضله دیگر، باید به طور منظم تمرین و ورش داشته باشد، تا کارایی بهتری داشته باشد. تقویت حافظه برای هر فرد فارغ از نوع فعالیت و شغل وی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا بهبود حافظه به شما کمک می کند تا اطلاعات جدید را بهتر به حافظه تان بسپارد برای این منظور می توانید مغز خود را با روش های متعددی همچون بازی های فکری و پرسش و پاسخ ورزش دهید. تقویت حافظه در بزرگسالی بسیار مهم است زیرا باعث می شود تا از خطر ابتلا به بیماری هایی من جمله آلزایمر در امان بمانید.

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، خواندن و پاسخ دادن به سوالات دیگران یکی از بهترین متدهای تقویت حافظه می باشد که در این راستا سایتی تحت عنوان ویکی دانا، طراحی شده است که افراد با مراجعه به آن می توانند سوالاتی که در ذهنشان مطرح شده را در فیلد مشخص شده سایت تایپ و ارسا کنند، وسال شما پس از بررسی کارشناس بسرعت در سایت منتشر شده و شما جواب آن را در کمترین زمان دریافت نمایند.

سوالات شما می تواند در هر زمینه ای همچون سلامتی، غذا و آشپزی، گردشگری و سفر، کتابها، تحصیل، تکنولوژی، اقتصاد، کسب و کار، علوم پایه، موسیقی، فیلم و سینما، حیوانات، روانشناسی، تاریخ، جغرافیا، ادبیات، عکاسی، فلسفه، معماری و ساختمان و… باشد، افرادی که در سایت عضو هستند و دارای اطلاعات کافی در خصوص سوال شما هستند به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

از سوی دیگر وبسایت ویکی دانا برای افرادی که از اطلاعات عمومی بالایی بهره مند هستند جنبه سرگرمی دارد. آنها می توانند با مراجعه به این سایت، بسته به علاقه خود و دسته بندی ذکر شده، به سوالاتی که کاربران مطرح نمودند، پاسخ دهند تا دیگر کاربران با مطالعه آنها، سطح اطلاعات عمومی خود را ارتقا دهند.

کلام آخر:

شیوه تکرار، پرسش و پاسخ به سوالات دیگران بطور شگفت انگیزی حافظه شما را تقویت و عملکرد آن را بهبود می بخشد. نمی توان گفت که استعداد و حافظه قوی مادرزادی مطلق است  از این رو والدین می توانند با روش های متعددی حافظه فرزند خود را از کودکی تقویت نمایند و افراد بزرگسال نیز با بهره گیری از اپلیکیشن ها و سایت های پرسش و پاسخ همچون ویکی دانا حافظه و سطح اطلاعات عمومی خود را ارتقا ببخشید.

به جرات می توانم بگوییم که تنها چیزی که در این دنیا حسادت من را بر می انگیزد حافظه قوی و هوش بالای افراد است. وقتی افرادی را میبینم که یک مساله ریاضی را بسرعت و بدون نیاز به قلم و کاغذ حل می کنند و یا افرادی که به سرعت به سوالات جداول سرگرمی پاسخ می دهند، با خودم می گویم که چرا من مثل آنها نباشم؟

منبع : مینویسم

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه