بیوگرافی یاس – سلطان رپ فارسی ایران| یاسر بختیاری

5 سال پیش
یاس

یاسر بختیاری با نام هنری یاس متولد ۱۳۶۱ است و در برخی منابع او خوزستانی است. او از چهره های موفق رپ فارسی است. یاس از همان کودکی به موسیقی و شعر علاقه داشت. او زمانی که شانزده سال سن داشت پدرش از آلمان برگشت و برای او آخرین سی دی توپاک رو آورد. او با شنیدن سی دی های توپاک با دنیای هیپاپ آشنا شد.

یاس و شرایط  سخت خانواده

یاس در رویاهای خود خواندن رپ فارسی را مرور می کرد که با یک مصیبت زود هنگام یعنی مرگ پدرش مواجه شد. مرگ پدرش برای یاس مشکلاتی فراوانی از جمله اقتصادی را به وجود آورد. مسئولین خانواده از یک طرف و بدهی هایی که پدرش به جا گذاشته بود باعث شد که یاسر درس و دانشگاه رو کنار بگذارد و به کار بپردازد.

نام مستعار یاس

او به سختی از پس هزینه ها و بدهی های پدرش بر می آمد ولی در اوقات فراغت خود به نوشتن شعر می پرداخت که بعدا همین اشعار را به موسیقی تبدیل کرد. بعد از وقوع زلزله ی بم او ترانه ی مرسوم به بم را اجرا کرد. با این تراننه حرفه ی یاسر بختیاری با نام مستعار یاس کلید خورد.

او تلاش بسیاری کرد که از ایران مجوز پخش کار هایش را دریافت کند ولی ناکام ماند ولی با پشتکار با پیگیری هدف خود که دریافت مجوز پخش بود ادامه یافت. او میگفت من در آثارم نه کسی رو نفرین می کنم و نه سکس و تخلفات را ترویج می دهم. ترانه هایم با شکایت از جامعه شروع می شود و پایان این ترانه ها همیشه امید بخش است و جامعه ی ما به این نیاز دارد. در نهایت او موفق شد نظر موافق مسئولین را بدست آورد.

در واقع yas اولین خواننده رپ فارسی است که برای پخش موسیقی خود مجوز گرفت. yas یکی از دوست داشتنی ترین خواننده های ایرانی است و دلیل آن اجرای اشعار و رپ در نکوهش اعمال ضد انسانی عده ای است که از روی ناآگاهی زندگی افراد رو به تباهی می کشد.

سی دی را بشکن

در سال ۱۳۸۵ در پی رسوا کردن یک بازیگر زن ایرانی ترانه ی سی دی را بشکن توسط یاس که از آنها می خواست که به این کار شرم آور پایان دهند اثر بسیار زیادی بر میلیون ها نفر انسان گذاشت و باعث محبوبیت بیشتر او شد.

کنسرت های یاس

یاس با اجرای کنسرت های مختلف در شهر آمریکا مثل واشنگتن، نیویورک، لس آنجلس و معرفی و توسعه ی رپ فارسی در برخی از دانشگاه های معتبر آمریکا پرداخت. همچنین یاس جهت شرکت در کنفرانس جامعه آسیا در منهتن دعوت شد و چند آهنگ را در این کنسرت اجرا کرد.

یاس در سال ۱۳۸۸ در پی آسیب شناسی مسائل جنسی در شیراز به سخنرانی پرداخت و طی سخنان به دفاع از رپ فارسی پرداخت. او در سخنانش خاطر نشان کرد که نه تنها رپ فارسی معذل اجتماعی نیست بلکه می شود به عنوان یک سبک موسیقی برای اطلاع جامعه مورد استفاده قرار بگیرد.

در سال ۱۳۹۲ یک موسیقی رپ با تک نایک یکی از بزرگترین رپرهای مستقل امریکا به نام صدای اتحاد اجرا کرد. تک نایک یاس را برادر خود از نوع دیگر در ایران دانست. از شما دعوت می کنم که موزیک ویدیو جذاب و دیدنی صدا اتحاد رو تماشا کنید:

همچنین یاس به مناسبت سالگرد مولانا، کنسرت های در بیش از ۶ شهر امریکا برگزار کرد.

یاس

یاس در سال ۱۳۸۲ در فیلم رگ  یک داستان زنانه پرداخت و خوانندگی تیتراژ پایانی این فیلم را بر عهده داشت. در مجموع یاسر بختیاری با نام مستعار یاس فردی زحمتکش، خود ساخته و با هدف بوده است که در دوران نوجوانی و جوانی خود به شناساندن رپ فارسی و روشن کردن افکار عمومی و نهی جامعه از انحراف و بد اخلاقی هایی که متاسفانه در حال تبدیل شدن به اخلاق و فرهنگ اجتماع، یکی از هنرمندان در بین مردم مخصوصا جوانان است. آرزوی موفقیت بیشتر برای این هنرمند دوست داشتنی و مردمی رو از صمیم قلب خواهان هستیم.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه