چگونگی انتخاب بهترین شرکت خدمات شبکه

7 ماه پیش
بهترین شرکت خدمات شبکه

خدمات شبکه از جمله مواردی است که بیشتر شرکت ها به آن نیاز دارند. حال برخی از شرکت ها نیاز به انجام راه اندازی یک باره دارند اما برخی دیگر که اهمیت بیشتری به خدمات شبکه می دهند نیاز به نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات شبکه دارند. در مقاله روی صحبت ما دسته ی دوم است و میخواهیم مواردی را به شما بگوییم تا در انتخاب خدمات آی تی و شبکه دقیق تر و بهتر عمل کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید

دسترسی سریع به کارشناس خدمات شبکه

ما در آی تی پشتیبان تماس های روزانه زیادی از شرکت هایی داریم که از کارشناس خدمات شبکه فعلی رضایت ندارند و در صدد جایگزینی آن با کارشناس و شرکت دیگه هستند. مهم ترین موضوعی که در این تماس ها عنوان می شود عدم دسترسی زود هنگام به کارشناس خدمات شبکه است. از آنجایی که اکثر کارهای یک مجموعه به تجهیزات شبکه وابسته است. مشکلات شبکه با درجه اول سریعا به کارشناس شبکه منتقل شوند تا روند شروع رفع آن ها در سریع حالت ممکن انجام شود. حال زمانی کارشناس خدمات شبکه در دسترس نباشد این موضوع با تاخیر همراه است و روند کارهای یک مجموعه نیز با تاخیر همراه می شود.

سرعت پشتیبانی و it خدمات شبکه

در نتیجه بهتر است برای انتخاب یک شرکت خدمات شبکه به سرعت پاسخ گویی کارشناسان توجه ویژه ای کنید و اهمیت این موضوع را در ابتدا شروع همکاری و پیش از عقد قرارداد با آن ها در میان بگذارید. البته که این موضوع خود را در روند همکاری نشان می دهد اما شما می توانید حداقل به این موضوع از ابتدا توجه داشته باشید و با تماس های اولیه ای که با آن ها می گیرید تا حدی متوجه آن می شوید.

سرعت رفع مشکلات شبکه

نکته دوم که پس از دسترسی به کارشناس شبکه و اعلام مشکل می بایست به آن توجه کنید، سرعت رفع مشکل است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم زمانی که ساختار شبکه مجموعه شما به طور استاندارد راه اندازی شده باشد طبیعاتا سرعت رفع مشکلات شبکه در پشتیبانی در بالاترین حالت خود قرار می گیرد. به صورت تجربی ما در آی تی پشتیبان اکثر مشکلات را بین ۵ تا ۱۰ دقیقه برطرف می کنیم. باید به این نکته توجه کنید که منظور ما از رفع مشکلات مواردی است که قبل تر راه اندازی شده اند و در کار کرد خود با مشکل مواجه شده اند. طبیعاتا فرآیند راه اندازی یک سرویس و یا سخت افزار جدید می تواند زمان بر تر باشد و نمیتوان در این به دلیل تعداد زیاد سرویس های شبکه زمان مشخصی در این باره اعلام کرد.

به سرعت رفع نشدن مشکلات شبکه

به عبارتی دیگر راه اندازی و توسعه شبکه زیر مجموعه پشتیبانی خدمات شبکه قرار نمی گیریند و زمان و مبلغ جداگانه ای دارند که در قالب پروژه تعریف می شوند. از طرفی دیگر اگر شما در شبکه تغییرات زیادی می دهند و توسعه های مختلفی را دارید نمی توانید از پشتیبانی خدمات شبکه و آی تی انتظار داشته باشید تا این موارد را با سرعت بیشتری انجام دهند. چرا که مواردی از این دست که زمان بر هستند نظم پشتیبانی خدمات شبکه و آی تی را از بین می برند و باید در زمان های غیر از پشتیبانی انجام شوند.

عدم تکرار مشکلات در خدمات شبکه

حتما برای شما هم پیش آمده که مشکلی به وجود آمده است و به پشتیبانی خدمات شبکه و آی تی اعلام کرده اید تا مشکل را برطرف کنند. پس از مدت کوتاه یا حتی بلند، پس از مدتی همان مشکل برای شما پیش آمده است و دوباره این پروسه رفع مشکل از جانب شما و کارشناس خدمات شبکه و آی تی تکرار می شود. لازم به ذکر است به طور نادر این موضوع در خدمات شبکه اتفاق می افتد و شاید در بدترین حالت ۱۰ تا ۲۰ درصد مشکلات تا دو یا سه بار تکرار شوند اما این موضوع نباید برای ۵۰ تا ۱۰۰ درصد مشکلات به این شکل باشد.

طبیعاتا برخی از مشکلاتی که در خدمات شبکه اتفاق می افتند می توانند خاص باشند و کارشناس مورد نظر تجربه کمتری در مواجه با چنین مشکلاتی داشته باشد اما ایشان با توجه به روش کلی مشکل که برای تمامی مشکلات کاربرد دارد می توانند نسبت به بررسی دقیق آن اقدام کنند.

جلوگیری از مشکلات در خدمات شبکه

در بالاتر اشاره کردیم که اگر ساختار شبکه درست باشد مشکلاتی در ادامه ممکن است پیش بیاید با زمان کمی رفت می شوند و زیاد به چشم نمی آیند. در کنار این موضوع باید بگوییم ساختار درست یک شبکه به جلوگیری بروز مشکلات مختلف نیز منجر می شود. بسیاری از شرکت های خدمات شبکه و آی تی به این موضوع توجه نمی کنند. دلیل این موضوع پول است. اصلاح شبکه چون در ابتدا تاثیر خودش را نشان نمی دهد و در ظاهر کارهای یک مجموعه با شرایط فعلی در حال انجام شدن است و مشکل خاصی وجود ندارد، طبیعاتا ممکن است هزینه ای جداگانه برای اصلاح آن پرداخت نشود.

تکرار مشکلات در خدمات شبکه

از طرفی دیگر کار اصلی یک کارشناس شبکه جلوگیری از بروز مشکلات مختلف در شبکه است. این موضوع هم متاسفانه به چشم نمی آید و خیلی ها تصور می کنند زمانی که مشکلی وجود ندارد پس کارشناس شبکه کاری را انجام نداده است. به همین دلایل بسیاری از کارشناسان شبکه تلاشی در جهت جلوگیری از مشکلات مختلف انجام نمی دهند و بر روی بستر فعلی پشتیبانی انجام می دهند.

حال اگر جلوگیری از مشکلات مختلف در شبکه برای شما اهمیت دارد بدانید که پرداخت بها دارد و شما باید چنین ویژگی ای را با پرداخت هزینه و صرف زمان اولیه در ادامه تجربه کنید.

تهیه بکاپ در خدمات شبکه

یکی از مهم ترین کارهای که در جهت جلوگیری از وقوع اتفاقات مختلف انجام می شود تهیه بکاپ از اطلاعات سرور به گونه ای است که در زمان وقوع اتفاقات مختلف قابل استفاده باشد. از طرفی دیگر تهیه بکاپ ها باید به گونه باشد که در زمان وقوع اتفاق و نیاز به استفاده آن ها، نیازی به موارد دیگر از جمله پشتیبانی نرم افزار های مختلف مالی و … نباشد. بکاپ باید به طور کامل از تمامی اطلاعات باشد!

نتیجه گیری از خدمات شبکه

ما در این مطلب سعی کردیم مهم ترین مواردی که در کیفیت خدمات شبکه تاثیر گذار است را طبق تجربه ۱۵ ساله آی تی پشتیبان با شما به اشتراک بگذاریم. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات شبکه به آدرس وب سایت ما به آدرس: https://itposhtiban.com مراجعه کنید و از کارشناسان خدمات شبکه ما مشاوره دریافت کنید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه